Specjalista Google Maps – Specjalista wizytówki Google Maps

Specjalista Google Maps - 02 google-maps-1797882_1280

Oferuję usługi promocyjne, które dziś mają wiele wspólnego z widocznością cyfrową i reputacją internetową oraz z własną historią i dobrze napisanym tekstem, który angażuje odpowiednich klientów, za pośrednictwem sieci i w rzeczywistości. Najlepszym specjalista Google Maps w Polsce to Łukasz Wudyka. Jest on za razem właścicielem SEOSEM24. 

Co oznacza lokalny biznes? Google Maps lokalnie

Skupmy się na chwilę na atrybucie „lokalny”.

Google Maps - Specjalista Google Maps

Z jednej strony może się to wydawać przymiotnikiem granicznym: „lokalny” to działalność mieszcząca się w określonych granicach geograficznych, która nie aspiruje do podboju rynku krajowego, międzynarodowego czy światowego. Z drugiej strony określa precyzyjną misję stania się punktem odniesienia na własnym terytorium.

Termin „lokalny” może wydawać się przymiotnikiem ograniczającym rozwój firmy (bo przecież nie podbijamy światowych rynków). Ale tak nie jest.

Mówimy zatem o wszystkich tych firmach, które są zainteresowane przechwyceniem klienta zbliżeniowego i znalezieniem go na określonym obszarze.

Nie mam na myśli tylko sklepów czy punktów sprzedaży, ale także:

 • restauracji,
 • pensjonatów,
 • gospodarstw agroturystycznych,
 • gospodarstw prowadzących sprzedaż bezpośrednią,
 • szkół prywatnych,
 • działalności zawodowej,
 • firm B2B.

Zasadniczo lokalne pozycjonowanie w Google Maps to wszystkie działania, które mają interes w znalezieniu klientów, którzy mieszkają lub przemieszczają się w określonym miejscu i którzy w pewnym momencie, obecnym lub przyszłym, mogą potrzebować danego towaru lub usługi.

Istnieje więc ogromny potencjał podaży i popytu, który czeka na zaspokojenie. Jeśli chcesz zamówić nasze usługi zadzwoń 533 543 333 lub napisz mail: info@seosem24.pl

A jeśli chcesz sprawdzić jak pracuje specjalista od Google Maps zapraszamy na: www.lukaszwudyka.pl

Gdy wyszukiwanie online jest „lokalne”

Wszyscy wiemy, że teraz każdy przeszukuje Internet, zanim cokolwiek kupi.

Przeszukujemy Google nie tylko po to, aby kupić online, ale także przed fizycznym zakupem. Według statystyk większość prawdziwych zakupów, których dokonujemy, jest wspierana lub poprzedzona wyszukiwaniem w Internecie.

Gdy wyszukiwanie odnosi się do określonego terytorium, przyjmuje nazwę wyszukiwania lokalnego.

Niekoniecznie jest to poszukiwanie klienta, który mieszka w określonym miejscu. Dotyczy to również turystów, studentów lub pracowników w podróży służbowej, osób, które przebywają lub przejeżdżają tranzytem w promieniu, do którego usługa może dotrzeć dzisiaj lub w przyszłości.

Pomyśl o lokalnych badaniach, które przeprowadzasz z wyprzedzeniem, aby zorganizować wycieczkę, lub o tym, co robisz po przybyciu na miejsce, aby poznać realia tego terytorium. Ale pomyśl też o tym, kiedy szukasz specjalisty, fachowca lub restauracji wokół siebie.

Specjalista Google Maps czyli specjalista od wizytówek Google dba o to by Twoja wizytówka pojawiała się jak najwyżej na określone zapytania.

Wyszukiwanie lokalne z wyraźnym celem, a telefon komórkowy

Czasami wyszukiwanie ma wyraźny cel lokalny. Na przykład gdy wpisujemy: „Gospodarstwa ekologiczne Gdańsk” (tylko po to, aby pozostać w swojej okolicy). Jednak nadal możemy powiedzieć, że o ile nie prowadzimy wyszukiwania czysto informacyjnego, niezwiązanego z potrzebą znalezienia czegoś, znaczna część naszych wyszukiwań jest domyślnie lokalna.

W każdym razie w przypadku usług, dla których bliskość jest decydującym czynnikiem, Google zawsze zwraca wyniki najbliższe nam. Również dlatego, że wszyscy jesteśmy w ciągłym ruchu, wyposażeni w przenośny gadżet, który określa naszą lokalizację geograficzną, zwany telefonem komórkowym.

Ikona aplikacji Google Maps:

Specjalista Google Maps - 02 google-maps-1797882_1280

Dzięki telefonom komórkowym każde wyszukiwanie, które przeprowadzamy w Google, domyślnie ma położenie geograficzne, które warunkuje wyniki.

Pozwól, że wyjaśnię:

Jeśli napiszę „restauracja rybna”, nawet jeśli nie określę, gdzie jej szukam, Google wie, skąd surfuję i pokazuje mi wyniki najbliżej miejsca, w którym się znajduję.

Coraz częściej geolokalizacja jest priorytetowym czynnikiem w badaniach online, podobnie jak w reklamach internetowych, z Google i sieci społecznościowych. Algorytmy w coraz większym stopniu uwzględniają naszą pozycję IP, historię wykonanych ruchów itp.

Ogromna szansa dla marketingu internetowego – pozycjonowanie lokalne w Google Maps

Lokalny marketing w wyszukiwarkach to nic innego jak marketing, który wykorzystuje lokalne wyszukiwania, wykorzystując wszystkie możliwości organiczne (darmowe) i reklamowe (płatne).

Czasami widzę małe firmy, które marzą o eksporcie swoich produktów do Japonii, Rosji czy USA, ale nie zadają sobie trudu, by dać się poznać swoim otoczeniem – moim zdaniem nie doceniają możliwości, jakie daje wyszukiwanie lokalne.

Wyszukiwanie musi być zoptymalizowane

W szerszym kontekście optymalizacja pod kątem wyszukiwania lokalnego to nic innego jak jeden aspekt – bardzo istotny – optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (Search Engine Optimization, SEO). A po co jest SEO?

Chociaż prawdą jest, że prawie wszystkie firmy mają obecnie witrynę, rzadko jest ona optymalizowana z punktu widzenia SEO. Być może dlatego, że jest to praca wymagająca specjalistycznej wiedzy, dlatego wymaga inwestycji początkowej (wysoce opłacalnej).

Wynika z tego, że w najlepszym razie witryna jest ładną wizytówką, ale ma trudności z konkurowaniem i pozycjonowaniem się w wyszukiwaniach online. Innymi słowy: odwiedzają ją głównie ci, którzy już ją znają; natomiast z pewnością chciałbyś, aby witryna zapewniała również nowe kontakty i nowych klientów.

Przyznaję: widzę, że wszyscy bardzo przejmują się mediami społecznościowymi, relacjami na Instagramie, i innymi mediami społecznościowymi: z drugiej strony widzę, że Google i Mapy Google są wciąż za mało „popularne” podczas myślenia o rozgłosie i rozwoju firmy.

To właśnie lokalne przedsiębiorstwa mogą odnieść największe korzyści, często ciesząc się przewagą konkurencyjną nad swoimi konkurentami właśnie, jeśli pomyślą o pozycjonowaniu lokalnym w Google Maps.

Zobaczmy, jak i za pomocą jakich narzędzi firma może się promować i konkurować w lokalnych wyszukiwaniach.

Mapy online i Mapy Google

Jednym z najbardziej użytecznych i skutecznych narzędzi do badania i jednoczesnej geolokalizacji jednej lub kilku kategorii firm (lub podobnych) są mapy online.

W sieci istnieje wiele rodzajów map: niektóre bardziej ograniczone, związane z terytorium lub określonym sektorem; inne bardziej globalne, zakotwiczone w biznesie branżowym lub nawet w całym ekosystemie danych (Google Maps, Apple Maps, Facebook Places itp.).

W każdym razie cel jest zawsze ten sam: skatalogować firmy tak, aby ci, którzy ich szukają, mogli je znaleźć, łącząc kryterium trafności („co”) z kryterium odległości („gdzie”).

Oczywiste jest, że mapy działają tym lepiej i lepiej, im częściej wchodzą w interakcje z wyszukiwarkami, aby pojawiać się w wyszukiwaniach lokalnych i ogólnie w wyszukiwaniu online. To także jest praca optymalizacyjna, której nie można improwizować i budować w czasie. Jeśli chcesz zamówić nasze usługi zadzwoń 533 543 333 lub napisz mail: info@seosem24.pl

Specjalista Google Maps i optymalizacja wizytówki Google Moja Firma

W Polsce i w Europie najważniejszą mapą jest Google Maps. Jest to szeroko rozpowszechniona aplikacja na wszystkich naszych telefonach komórkowych.

Powstała jako nawigacja, a z czasem przekształciła się w coś w rodzaju wysoce rozwiniętych stron, z których wszyscy korzystamy zarówno w celu znalezienia, jak i skontaktowania się z kimś, kogo już znamy (przynajmniej z nazwiska), i odkrywać działania w określonym miejscu lub wokół nas.

Aby podać rząd wielkości: Mapy Google przekroczyły 10 mld instalacji na całym świecie, tylko w Sklepie Google Play na Androida.

Specjalista Google Maps - ilość pobrań google maps

Jednym z najbardziej przydatnych narzędzi dostępnych dla firm do pozycjonowania się lokalnie jest Google Moja Firma – usługa, którą Google udostępnia lokalnym firmom w celu publikowania ich danych.

Kwalifikują się wszystkie firmy, które mają fizyczne biuro, które można odwiedzić, ale także działalność zawodowa, która odbywa się w domu klienta np.:

 • wizażyści,
 • fotografowie,
 • malarze pokojowi itp.

W takim przypadku Google prosi o podanie prawdopodobnego promienia zasięgu w kilometrach.

Każda firma po weryfikacji ma do dyspozycji formularz, który może wypełnić wszystkimi swoimi danymi, w tym:

 • nazwą,
 • kategorią,
 • adresem,
 • telefonem,
 • usługami,
 • produktami.

To nie jest „sztywna lista” informacji, ale przestrzeń, która może mieć ogromny wpływ komunikacyjny (można ją modyfikować i dodawać nowe informacje albo aktualności związane np. ze świętami i pracą firmy w tych dniach). Możesz wstawiać własne zdjęcia i otrzymywać zdjęcia przesłane przez samych klientów (którzy pośrednio stają się współautorami treści), a także ich recenzje, na które możesz odpowiadać publicznie i komunikować się w ten sposób z Twoimi odbiorcami.

Poza tym Google pokazuje też recenzje z innych platform, takich jak Booking czy Facebook. Tak zwany przegląd społeczny lub „reputacja społeczna” jest zorganizowana w połączony system. Ponadto numer telefonu można kliknąć i zadzwonić bezpośrednio z telefonu komórkowego, aby ułatwić bezpośrednie połączenia; i wiele innych funkcji jest w toku, biorąc pod uwagę, że platforma rozwija się i stale ewoluuje.

Po zatwierdzeniu wizytówka wpływa do Google Maps, a także pojawia się w wynikach lokalnych wyszukiwań w Google, gdzie konkuruje z innymi firmami w okolicy (zwłaszcza z tymi, które mają strategię optymalizacji dla wyszukiwarek).

W skrócie: Google propaguje wpis w całym swoim ekosystemie danych, ale widoczność zależy od szeregu czynników (rankingu), które warunkują jego pozycjonowanie.

Z tego powodu, mimo że jest to usługa, którą Google oferuje za darmo (w zamian za nasze dane), zawsze zalecam, aby wizytówka została wprowadzona i zarządzana przez profesjonalistę (ekspert / specjalista Google Maps), który wie, jak ją dobrze skonfigurować i zoptymalizować pod każdym względem:

 • technicznym,
 • strategicznym,
 • komunikacyjnym (z odbiorcami).

Nie zapominamy również, że ten kanał, podobnie jak wszystkie inne, musi być z czasem zasilany i stale zapełniany, w części dynamicznej – nowymi treściami, zawsze aktualnymi i „świeżymi”. Dodatkowo wyniki widoczności wizytówki powinny być stale monitorowane.

Ponadto, jak powiedziałem powyżej, pożądane jest, aby profil Google Moja Firma nie stanowił odosobnionej taktyki, ale był częścią szerszej strategii optymalizacji, która przewiduje połączenia krzyżowe (na przykład z własną witryną, katalogami lub innymi mapami).

Tylko w ten sposób uda się wyskalować wyszukiwarki i osiągnąć upragniony cel w pozycjonowaniu, czyli TOP1.

A Ty, czy już wiesz, jak zaistnieć w wyszukiwaniu lokalnym?

Jak działają wyszukiwania lokalne w Google? Specjalista Google Maps

Tutaj chcę jeszcze lepiej wyjaśnić, do czego służy pozycjonowanie lokalne w Google Maps i dlaczego jest tak ważne dla Twojej widoczności w sieci. Aby to zrobić, musisz jednak najpierw zrozumieć, jak działają wyszukiwania online, a zwłaszcza wyszukiwania lokalne, powiązane z miejscem lub terytorium.

Jak działają wyszukiwania online, zwłaszcza lokalne? Specjalista od wizytówek Google Maps tłumaczy.

Pod pojęciem wyszukiwania online rozumiemy przede wszystkim zapytania do wyszukiwarek, które każdy z nas wykonuje codziennie z telefonu komórkowego, komputera lub tabletu.

Dla uproszczenia – i ze względu na dominujący udział w rynku – odnoszę się przede wszystkim do Google, które obsługuje 92% globalnych wyszukiwań i prawie 95% wszystkich wyszukiwań przeprowadzonych w Polsce.

Przede wszystkim należy zauważyć, że wyszukiwania, które przeprowadzane są w Google, nie są bezwzględne, ale zawsze spersonalizowane i kontekstowe, tj. dają różne wyniki w zależności od takich czynników jak:

 • kto je przeprowadza,
 • wcześniejszej historii wyszukiwania,
 • gdzie dana osoba się aktualnie znajduje i czego szuka.

Upraszczając, odnosząc się do danych o pozycji: im bliżej rzeczywistości jesteś fizycznie, tym większe prawdopodobieństwo, że zobaczysz konkretną firmę w wynikach wyszukiwania. Innymi słowy, geolokalizacja staje się czynnikiem łączącym podaż i popyt, dlatego można ją wykorzystać strategicznie.

Cyniczna uwaga:

Jesteśmy teraz masą danych mobilnych, a każdy nasz ruch jest prześwietlany.

Uwaga taktyczna:

Jeśli mamy firmę, możemy wykorzystać te dane do badania i przechwytywania potrzeb ludzi.

Uwaga etyczna:

Biorąc pod uwagę, że wyszukiwania online wyrażają świadomą i oczywistą prośbę, są to deklarowane potrzeby, których nie należy wzbudzać. Wyzwaniem jest połączenie podaży i popytu w coraz bardziej trafny sposób.

Geolokalizacja staje się strategicznym atutem, czynnikiem łączącym podaż i popyt

Wyszukiwania z zamiarem lokalnym, mniej lub bardziej wyraźne.

Spośród wszystkich wyszukiwań, które przeprowadzamy w Google, niektóre są związane z miejscem, tj. mają „lokalny cel”, który można mniej lub bardziej określić.

Na przykład, jeśli w pasku wyszukiwania wpisuję „Agroturystyka Gdańsk” lub „Agroturystyka w okolicach Trójmiasta”, oznacza to, że chcę wiedzieć, które agroturystyki są dostępne i być może otwarte w danym miejscu lub obszarze, na którym prawdopodobnie się znajduję lub gdzie planuję podróż, lub wakacje. W tym przypadku intencja lokalna jest wyraźna.

Innym razem, zamiast wskazywać miejsce, dodajemy proste wyrażenia przysłówkowe. Oto kilka danych.

Specjalista Google Maps - 1 wykres blisko mnie

Specjalista Google Maps - 2 obrazek

Specjalista Google Maps - 3 obrazek

Specjalista Google Maps - 4 blisko mnie przyklady

Specjalista Google Maps - 5 niedaleko przykladySpecjalista Wizytówki Google Maps - 6 w poblizu przykladySpecjalista Wizytówki Google Maps - 7 najblizej przyklady

 

 

Występowania frazy wyszukiwania „blisko mnie” i podobnych w Polsce od początku 2020 roku do dziś – dane Google Trends.

Wśród najczęściej wyszukiwanych powiązanych zapytań są restauracje i punkty medyczne.

Przez lata Google stawało się coraz lepsze we wnioskowaniu o intencji wyszukiwania — to znaczy w zrozumieniu intencji wyszukiwania, nawet jeśli nie wyrażamy tego wprost.

Na przykład w wyszukiwaniu słów kluczowych takich jak „hydraulik pogotowie”, „gastronomia” czy „restauracja” Google zakłada, że szukasz usługi blisko siebie, dlatego zwraca wyniki w okolicy, w której się aktualnie znajdujesz, nawet jeśli nie dodałeś wyraźnie lokalizacji ani frazy typu „w pobliżu”.

Jednak, aby lokalizacja była skuteczna, musisz wyrazić lub przynajmniej nie odmówić zgody na śledzenie lokalizacji Twojego urządzenia.

Bliskość to pojęcie względne

Zwróć uwagę, że wyszukiwanie „lokalne” może dotyczyć również miejsca oddalonego od Ciebie i czasu, który nie jest obecny, odroczony. Jeśli szukasz pensjonatu lub hotelu w określonej destynacji, lub chcesz zarezerwować restaurację w danej lokalizacji, do której zamierzasz się udać w przyszłości, na pewno robisz wyszukiwanie lokalne, tj. wpisujesz miejsce (fraza + miasto), chyba że to miejsce jest teraz blisko Ciebie.

Inny ważny typ – wyszukiwania z długim ogonem

Czasami wyszukiwania, które przeprowadzasz, mogą być szczególnie bogate w szczegóły.

Na przykład, możesz chcieć poszukać miejsca, które oferuje menu wegetariańskie, jest dostępne dla wózków inwalidzkich, ma personel mówiący po angielsku i tak dalej… lub restaurację z bezglutenowym menu, która realizuje dostawy do domu w okolicy, w której się znajdujesz.

Jest oczywiste, że połączenie kilku cech w wyszukiwanym wyrażeniu znacznie zawęża cel. To nie przypadek, że wszyscy eksperci zalecają konkurowanie przede wszystkim o tego typu wyszukiwane hasła, zwane wyszukiwaniami lub pozycjonowaniem „długiego ogona”, w celu łatwiejszego kontrolowania ograniczonych nisz rynkowych, w których jest się zasadniczo monopolistą. Lokalizacja terytorialna jest również częścią tej strategii długiego ogona, ponieważ dodatkowo selekcjonuje wyniki. Specjalista Google Maps dba też o długi ogon. Tak by wizytówki wyszukiwały się też po long tailach.

Przykład:

Specjalista Wizytówki Google Maps - organiczne wino bez siarczynow

Oto strona, która zwraca wyniki wyszukiwania wyrażenia: „Organiczne wino bez siarczynów Gdańsk”, które dzięki połączeniu kilku elementów można określić jako posiadające długi ogon.

Przeglądanie wyszukiwania zrobiłem w trybie anonimowym (incognito), aby nie odurzać wyników moim kontem/użytkownikiem i moją historią. Najwyższe pozycje zajmują inne rekomendacje, które odwołują się do tej rzeczywistości: portale, czasopisma, resellerzy sklepów.

Właśnie przedstawiliśmy wszystkie szczegółowe informacje, na temat firmy Google i jej zainteresowaniem odnośnie do otrzymywania, skanowania i porządkowania, a następnie zwracaniem ich zainteresowanym potencjalnym klientom we właściwym czasie.

Im bardziej zwracane wyniki będą dopasowane, przydatne i kompletne dla osoby wyszukującej, tym bardziej system Google może pomyślnie prosperować i zdobywać zaufanie reklamodawców.

Model biznesowy Google, podobnie jak wszystkich innych wyszukiwarek, opiera się na sprzedaży reklam sponsorowanych i możliwości kierowania ich do odbiorców tak ukierunkowanych i konkretnych, jak to możliwe.

Jak i gdzie Google zwraca wyniki?

Gdy przeprowadzamy wyszukiwanie z zamiarem lokalnym, wyniki Google wyglądają tak:

Specjalista Wizytówki Google Maps - 9 screen

Lokalne wyniki wyszukiwania wyrażenia „gospodarstwo ekologiczne Gdańsk” wykonane za pomocą komputera.

Specjalista Wizytówki Google Maps - Łukasz Wudyka

Wyniki wyszukiwania wyrażenia „restauracja wegetariańska w Gdańsku” z telefonu komórkowego.

Ile razy widziałeś ten pakiet? Wierzę, że naprawdę wiele razy. Ten typ danych wyjściowych, który jest pierwszą rzeczą, którą widzisz na ekranie przeglądania, nosi nazwę Local Pack. Jak widać, pobiera dane i rysuje wizualizację z Google Maps, które są niczym innym jak jedną z warstw ekosystemu Google, która wchodzi w interakcję z danymi profilu Google Business.

Specjalista Google Maps – skąd Google czerpie informacje?

Google pobiera te konkretne i gotowe do użycia informacje przede wszystkim z profilu biznesowego Google, który jest niczym innym jak stworzonym przez siebie systemem do zbierania i porządkowania lokalnych danych biznesowych.

Aby wyodrębnić i pokazać dane, Google opiera się na wypełnionych informacjach z Google Moja Firma, recenzjach i szeregu innych parametrów, które uważa za wiarygodne i godne uwagi.

Ponadto – co jest bardzo ważnym i często pomijanym elementem – opiera się również na tym, co firma deklaruje o sobie na swojej stronie internetowej oraz na wielu innych istniejących w sieci powiązaniach, istotnych dla samego wyszukiwania.

Gdzie wyświetlane są wyniki z wyszukiwania lokalnego w Google? Wizytówki Google Maps.

Google wyświetla lokalne wyniki wyszukiwania w wielu miejscach, aby nadzorować jak najwięcej doświadczeń. Niektóre pokazałem już powyżej, ale postaram się podsumować je wszystkie tutaj.

W wyszukiwarce Google pokazuje wyniki wyszukiwania w 3 punktach:

 • u góry, w pakiecie lokalnym – sekcja zawierająca pole Google Maps zawierające wybrane lokalizacje, a następnie ich listę,
 • u góry (lub po prawej stronie na komputerze), na wykresie / panelu wiedzy lokalnej – informacyjne i skondensowane pole, które często jest pierwszym wrażeniem o danej firmie,
 • w wynikach organicznych, czyli w SERP (skrót od Search Engine Results Page – strona wyników wyszukiwania).

W Mapach Google:

 • na komputerze w witrynie google.com/maps,
 • z aplikacji na telefon komórkowy o tej samej nazwie, jednej z najczęściej pobieranych aplikacji na świecie,
 • zawsze w aplikacji Mapy Google, kiedy przeprowadzamy tam ciekawe, odkrywcze wyszukiwanie (w przeciwieństwie do „świadomego” pytania, o którym wspomniałem powyżej), za pomocą narzędzia do eksploracji, którym jest kanał Local Discovery.

W pozostałych „kontenerach” należących do tego samego ekosystemu, ale dedykowanych określonym kategoriom, np. Google Travel do podróży.

Za pomocą Wyszukiwania Asystenta Google, czyli za pomocą wyszukiwania głosowego.

W jaki sposób Google zwraca wyniki wyszukiwania?

Mówimy tutaj o wynikach organicznych, które nie są uzależnione od reklam sponsorowanych.

Zwraca je na podstawie związku z wyszukiwaniem ekspresowym oraz szeregu czynników, które określają wybór i pozycję działań. Nawet w wyszukiwaniu lokalnym Google waży dane i filtruje je w określony sposób przed ich przedstawieniem, na podstawie pewnego rodzaju klasyfikacji (rankingu).

Jest więc oczywiste, że oprócz martwienia się o stworzenie (lub zastrzeżenie) i zestawienie własnego profilu działalności, wskazane jest poznanie wszystkich najlepszych praktyk, które ją podkreślają i w skrócie, sprawiają, że rośnie ona w rankingu – tym bardziej, jeśli znajdujesz się w obszarze lub segmencie rynku, który jest bardzo gęsty od konkurencji.

Ale poza rankingami Google, które i tak się liczą, są też dobre praktyki, aby profil prezentował się jak najlepiej, miał przyjemny przekaz komunikacyjny (co jest czynnikiem konkurencyjnym) i był naprawdę użyteczny, czyli wypełniony w kompletne i aktualne dane.

Jeśli wizytówka Google Moja Firma będzie „żywa i aktualna”, nie będzie żadnych wątpliwości – ani dla Google, ani przede wszystkim dla osób, które ją odwiedzają – co do jakości, aktualności i rzetelności informacji, więc ostatecznie zwiększą się szanse na skontaktowanie się z firmą, ponieważ uważa się, że zaspokaja potrzeby szukającego usług lub produktów klienta.

Mapy Google i specjalista Google Maps – dlaczego warto?

Odkryj niezliczone zalety zintegrowania geolokalizacji Map Google z Twoją firmą. Wykorzystaj moc danych lokalizacyjnych, aby usprawnić logistykę, obsługę klienta (CX) i strategie geomarketingowe. Odblokuj cenne spostrzeżenia i zoptymalizuj swoje działania z pomocą Google Maps.

Dowiedz się, co możemy razem zrobić! Możemy:

 • Przekształcić Twoje dane w szczegółowe informacje dzięki Mapie Google.
 • Mapy Google oferują lokalne dane. Poznaj liczne przypadki użycia aplikacji mobilnych, stron internetowych i optymalizacji procesów wewnętrznych.
 • Popraw jakość obsługi klienta.
 • Zwiększ wydajność procesu.
 • Umożliwić bardziej strategiczne podejmowanie decyzji.

Dlaczego warto wybrać naszego specjalistę Google Maps?

Mapy Google to najczęściej używana platforma lokalizacyjna na świecie z ponad miliardem użytkowników. Nadal inwestuje i dokonuje codziennych aktualizacji, wykorzystując zaawansowaną technologię i innowacje. Nasi eksperci od Google Maps doskonale rozumieją wszystkie zależności i będą w stanie najlepiej zając się Twoim profilem – od stworzenia go, po inwestowanie w płatne reklamy w Google Maps.

Rozwiązania dla wszystkich firm – Specjalista Google Maps

Niezliczone możliwości dla każdego sektora, zwłaszcza tych, które opierają się na usługach lokalizacyjnych. Nasi specjaliści Google Maps pomagają firmom logistycznym na przykład skrócić czas dostawy i wydajniej przetwarzać zamówienia, podążając najlepszymi trasami.

Zakupy eCommerce są również bardziej efektywne dzięki dokładnemu określeniu adresów dostawy użytkowników, a interfejsy API autouzupełniania minimalizują błędy dostawy. Te i inne funkcje są również wykorzystywane przez firmy zajmujące się wypożyczaniem samochodów, sprzedawców detalicznych na całym świecie oraz do wewnętrznych ocen geomarketingowych.

Jeśli pracujesz w branży nieruchomości, turystyki, kultury, produkcji, gier lub innej branży, zalecamy rozmowę z naszym zespołem w celu zbadania wszystkich możliwości. Jeśli chcesz zamówić nasze usługi zadzwoń 533 543 333 lub napisz mail: info@seosem24.pl

A jeśli chcesz zawsze możesz poczytać o mnie więcej: https://lukaszwudyka.pl/uslugi/pozycjonowanie-wizytowki-google-maps/

 

Najczęściej zadawane pytania odnośnie tematu specjalista wizytówki Google Maps:

Oczywiście, oto 10 często występujących pytań dotyczących opisanego tematu oraz ich odpowiedzi:

1. Kim jest specjalista Google Maps i dlaczego ma znaczenie dla lokalnych firm?
Specjalista Google Maps to ekspert wspierający firmy w optymalizacji widoczności na platformie Google Maps. Dla lokalnych przedsiębiorstw ma to znaczenie, ponieważ poprawia widoczność w wyszukiwaniach, przyciągając potencjalnych klientów w określonym obszarze.

2. Jakie plusy wiążą się z pozycjonowaniem lokalnym w Google Maps?
Pozycjonowanie lokalne w Google Maps umożliwia firmom dotarcie do klientów w ich otoczeniu, zwiększając szansę na pozyskanie nowych kontaktów i zleceń. To także sposób na wyróżnienie się w lokalnym środowisku biznesowym.

3. Czy możliwe jest, że chodzi tylko o sklepy i punkty handlowe w kontekście lokalnych wyszukiwań?
Nie, lokalne wyszukiwania obejmują nie tylko sklepy i punkty sprzedaży, lecz także restauracje, usługi profesjonalne, zakwaterowanie turystyczne czy różnorodne firmy działające w określonej okolicy.

4. W jaki sposób geolokalizacja wpływa na wyniki lokalnych wyszukiwań?
Geolokalizacja odgrywa kluczową rolę w wynikach lokalnych wyszukiwań, dostarczając użytkownikom rezultatów dostosowanych do ich aktualnego położenia. To umożliwia użytkownikom znalezienie firm i usług w ich najbliższej okolicy.

5. Co to dokładnie jest Google Moja Firma i jakie informacje powinny być tam umieszczone?
Google Moja Firma to usługa, w ramach której firmy mogą publikować swoje dane w wynikach wyszukiwania Google oraz na platformie Google Maps. Przedsiębiorstwa mogą podać takie informacje, jak nazwa, kategoria, adres, numer telefonu, a także prezentować swoje usługi i produkty. Zalecane by dane wypełniał specjalista od wizytówek Google Maps.

6. Jakie są korzyści płynące z otrzymania pozytywnych opinii na temat firmy w Google Maps?
Pozytywne opinie w Google Maps mogą budować wiarygodność firmy i budować zaufanie u potencjalnych klientów. Opinie te wpływają także na jej pozycję w wynikach wyszukiwania, co może generować większy ruch i zainteresowanie.

7. Jak działają zdjęcia w profilach firmowych na Google Maps?
Zdjęcia w profilach firmowych dodają wizualnego kontekstu i pomagają potencjalnym klientom zapoznać się z ofertą firmy. Można dodawać zdjęcia wnętrza, produktów, zespołu itp., co może przekonać klientów do skorzystania z usług firmy.

8. Czy istnieje limit danych kontaktowych dla firm w Google Moja Firma?
Google Moja Firma nie narzuca ściśle określonego limitu danych kontaktowych, ale zaleca podawanie dokładnych i aktualnych informacji, aby klienci mogli łatwo się skontaktować. Można podać numer telefonu, adres e-mail, a nawet link do strony internetowej.

9. Jak mierzyć skuteczność działań związanych z lokalnymi wyszukiwaniami i obecnością w Google Maps?
Skuteczność można mierzyć poprzez analizę liczby wyświetleń profilu firmy, interakcji użytkowników, liczby kliknięć w stronę internetową firmy oraz ilości zapytań nawigacyjnych. Google Moja Firma udostępnia także statystyki, które pomagają śledzić aktywność i efekty działań lokalnych.

10. Jakie korzyści może przynieść skonsultowanie się z ekspertem od Google Maps w celu optymalizacji widoczności mojej firmy na platformie? 
Skonsultowanie się z ekspertem Google Maps może przynieść wiele korzyści poprzez zoptymalizowanie widoczności firmy, dostosowanie strategii konkurencyjnej oraz utrzymanie aktualnych informacji.

4.3 6 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Koksu5

Weszło zdecydowanie mocno. Specjalista Google Maps 🙂

Autokasacja

Pozdrawiam też przeczytałem. Pozdrawiam Pana Łukasza 🙂 To dobry specjalista od Google Maps

2
0
Would love your thoughts, please comment.x