TikTok ads

TikTok Ads

W ciągu zaledwie kilku lat TikTok odnotował ogromny wzrost popularności. Od kwietnia 2022 roku udało mu się dotrzeć do 1 miliarda aktywnych użytkowników na całym świecie. Wraz ze wzrostem tej liczby i potencjału TikTok, wkrótce pojawiła się możliwość reklamowania się na tej platformie społecznościowej za pomocą TikTok Ads.

Być może będziesz musiał zainwestować w płatne reklamy na TikTok, aby jeszcze bardziej zwiększyć wpływ swojej marki na odbiorców aplikacji. Dzięki ogromnej popularności, jaką osiągnęła ta platforma, reklama na TikTok może być świetnym dodatkiem do Twojej strategii w mediach społecznościowych. A nasza firma może Ci w tym pomóc.

Dlaczego warto tworzyć reklamy Tiktok Ads?

Reklama na Tik Tok to świetny pomysł, ponieważ platforma odnotowuje coraz większe sukcesy. Dzięki swojej szybkości i bezpośredniości okazuje się skutecznym narzędziem do komunikacji online.

Dołączenie do Tik Tok wymaga po prostu udostępnienia filmów w społeczności. Fakt, że treść składa się z audio i wideo, sprawia, że to medium jest odpowiednie do oglądania online za pośrednictwem smartfona i tabletu.

Użytkownicy mogą uczestniczyć w twórczości innych osób, komentować, udostępniać i lajkować. Tik Tok pozwala wyrazić swoją kreatywność podczas zabawy i z tego powodu cieszy się punktem odniesienia dla dużych firm zajmujących się rozrywką, takich jak marki muzyczne, eventowe czy drużyny piłkarskie.

TIKTOK ADS

Które firmy powinny skorzystać z TikTok Ads?

Jeśli Twoja firma jest skierowana do bardzo młodych odbiorców, prawdopodobnie jesteś zainteresowany inwestowaniem w platformy takie jak TikTok.

Sieci społecznościowe wydają się coraz bardziej dzielić na pokolenia. Facebook wydaje się być teraz bardzo ważny dla osób powyżej 30 roku życia, od 16 do 30 lat Instagram, a poniżej 16 roku życia TikTok.

Każdy kanał na TikTok to mały strumień internetowy, w którym osoba mówi o sobie i dzieli się swoimi pasjami z innymi na tych samych falach.

Reklamy TikTok – jak reklamować się na TikTok?

TikTok wykorzystuje system sztucznej inteligencji do analizy wideo i określenia, czy cieszy się ono powodzeniem wśród użytkowników, prawdopodobnie na podstawie takich atrybutów, jak zaangażowanie i czas oglądania.

Sztuczna inteligencja proponuje filmy na podstawie tego, co uważa za zainteresowania użytkowników. W ten sposób możliwe jest dodanie wewnętrznego systemu sugestii platformy do naturalnej widoczności, którą można uzyskać dzięki strategiom promocji.

Platforma reklamowa TikTok oferuje opcje targetowania w oparciu o kilka czynników, takich jak:

 • wiek,
 • lokalizacja,
 • system operacyjny,
 • połączenie,
 • zainteresowania,
 • zachowania,
 • śledzenie pikseli,
 • niestandardowi odbiorcy.

Kampanie reklamowe na TikToku mogą okazać się dobrym kanałem do zarabiania, ponieważ nie są jeszcze kanałem szczególnie wykorzystywanym przez polską konkurencję. Ponadto kampanie reklamowe są proponowane automatycznie, co jest bardzo przydatne, gdy nie masz za sobą dużej publiczności.

TIKTOK ADS

TikTok oferuje wiele opcji dostosowywania kampanii

Pełnoekranowe kampanie reklamowe – nieruchomy, animowany lub wideo obraz może być prezentowany podczas uruchamiania aplikacji.

Kampania w kanale – treść reklamowa uruchamiana automatycznie, gdy użytkownik przewija swój kanał.

Hashtag Challenge – forma pełnoekranowej reklamy, która zachęca użytkowników do udostępniania treści za pomocą hashtagów. Wyzwania hashtagowe mogą być fenomenalnym kanałem zdobywania widoczności, ponieważ zachęcają uczestników do aktywnego udziału poprzez dodawanie własnych treści na ten sam temat.

W przypadku reklam wideo brane pod uwagę modele przychodów to:

 • CPC (koszt kliknięcia),
 • CPM,
 • CPV (koszt obejrzenia (6 sekund).

Nie ma realnego minimum do wydania na kampanie TikTok, chociaż platforma zachęca marketerów do zaangażowania się w inwestycję, która oferuje konkretne wyniki.

Krótko mówiąc, TikTok to bardzo interesująca platforma do przyciągnięcia uwagi bardzo młodej publiczności, która szuka żywej rozrywki i narzędzi do dzielenia się swoją kreatywnością.

Czy TikTok Ads to idealne narzędzie marketingowe dla Twojej firmy? Skontaktuj się z nami, aby uzyskać wycenę kampanii reklamowej TikTok Ads lub poradę! Telefon: 533 543 333 lub mailowo: info@seosem24.pl

Pobierz wzór umowy na działania TikTok Ads