Twitter Ads

Twitter Ads

Reklamy na Twitterze – Twitter dla firm

Czym dokładnie są reklamy na Twitterze?

Twitter Ads to specjalna platforma stworzona przez Twittera, która zajmuje się strukturyzacją strategii reklamowych w sieci społecznościowej. „Reklamy” to posty w systemie reklamowym generowanym przez samego Twittera, za pomocą których każdy użytkownik platformy może sponsorować swoje tweety lub konto innym użytkownikom. Podobnie jak w przypadku tweeta organicznego, jeśli w sieci społecznościowej aktywowana jest reklama, treść sponsorowana jest integrowana z osią czasu określonego celu.

Twitter ADS

Jak wygląda reklama Twitter Ads?

Jeśli myślisz o promocji na Twitterze, powinieneś przede wszystkim mieć świadomość, że żadna z kampanii oferowanych przez Twitter Ads tak naprawdę nie odbiega od standardowych cech, które ma tweet. Posty sponsorowane są wyraźnie sygnalizowane użytkownikowi, jednak kształtem i strukturą przypominają organiczny tweet – można na nie odpowiedzieć, polubić je lub przesłać dalej.

Z jednej strony jest to korzyść dla klienta, gdyż jego reklama harmonijnie wpasowuje się w oś czasu celu (dzięki czemu jeszcze łatwiej jest użytkownikom wchodzić w interakcję ze sponsorowanymi treściami), z drugiej strony oznacza to również, że jako w przypadku zwykłych tweetów, podobnie jak w przypadku reklam, obowiązuje limit 140 znaków.

Twitter ADSCo zatem odróżnia reklamę na Twitterze od zwykłego tweeta? Po co korzystać z reklam Twitter Ads, skoro można po prostu tweetować?

Przede wszystkim dlatego, że najbardziej istotna różnica między reklamą a tweetem organicznym jest bardzo trywialna – dzięki reklamom na Twitterze widoczność tweeta lub konta jest ogromnie zwiększona, co w konsekwencji obiecuje również wyższe konwersje.

Kolejną ważną różnicą jest znacznie ostrzejsze celowanie, które jest funkcją reklam na Twitterze. Najlepsza zawartość konta może być pozycjonowana właśnie na profilach, które są częścią tego celu i które chciałbyś mieć w swojej społeczności obserwujących lub odwiedzających Twoją witrynę.

Reklamy na Twitterze mają tzw. efekt boostingu, czyli wzrostu. Tak naprawdę dzięki nim możliwe jest bardzo skuteczne ulepszenie już przyjętej strategii. Możesz także rozpowszechniać swoje treści znacznie szybciej. W tym celu Twitter oferuje swoim klientom różne kampanie dostosowane do różnych potrzeb promocyjnych:

  • są kampanie na więcej kliknięć w serwisie,
  • więcej obserwujących lub większy zasięg,
  • kampanie na częstsze instalacje aplikacji,
  • lub częstsze klikanie w filmy.

Każda zaleta Twittera, która początkowo przekonała firmę do prowadzenia marketingu w mediach społecznościowych również za pośrednictwem platformy mikroblogowej, jest dodatkowo podkreślana przez przeprowadzenie kampanii reklamowej na Twitterze.

W rzeczywistości, niezależnie od tego, czy chodzi o pielęgnowanie kontaktów branżowych, zwiększanie popularności marki, zwiększanie kontaktów z klientami czy generowanie ruchu w witrynie, dla każdego z tych działań Twitter Ads oferuje specjalny rodzaj kampanii.

Reklamy na Twitterze są szczególnie interesujące dla małych i średnich firm, ponieważ system reklamowy działa w oparciu o przejrzystą i łatwo regulowalną strukturę kosztów.

Twitter ADS

Modele kosztowe oferowane przez Twitter Ads

Tym, co sprawia, że reklamy Twitter Ads są szczególnie interesujące w oczach małych i średnich przedsiębiorstw, są przede wszystkim koszty. Już od kilkunastu złotych można pokazać swoją firmę innym użytkownikom sieci społecznościowej.

Jednak w reklamowaniu się obowiązuje jedna zasada – również na platformie reklamowej Twitter: im więcej pieniędzy zainwestujesz, tym więcej użytkowników zobaczy reklamy.

Zasady modelu płatności Twitter Ads

Model płatności za reklamę ma przejrzystą strukturę – reklamy na Twitterze zasadniczo naliczają koszty reklamy, jeśli dany cel kampanii zostanie osiągnięty. Oznacza to, że klient płaci za każdego pozyskanego nowego obserwującego, za każdą interakcję lub za każde kliknięcie w serwisie; więc jeśli reklama się nie powiedzie, Twitter nie obciąży Cię żadnymi kosztami.

Zasadniczo w reklamach na Twitterze płacisz tylko za celowaną akcję zaprojektowaną dla kampanii. Na przykład, jeśli ustawiłeś kampanię dla obserwujących, zapłacisz tylko za tych nowych obserwujących, których zdobędziesz, ale nie za kliknięcia Twojego profilu, interakcje z tweetami lub jakąkolwiek inną wartość dodaną kampanii reklamowej.

Ponadto koszty reklamy na Twitterze są łatwe do zorganizowania. Twitter Ads kalkuluje koszty zgodnie z zasadą aukcji: im więcej klient jest skłonny zapłacić za konwersję, tym częściej będą pojawiały się reklamy i tym bardziej wartościowe będą profile, na których będą publikowane. Przy minimalnej inwestycji szanse na widoczność pozostają wyraźnie ograniczone.

Jeśli chcesz wykorzystać w pełni potencjał Twitter Ads skontaktuj się z nami! Zaproponujemy odpowiedni budżet i strategię reklamową. 

Twittera i jego użytkowników łączy wspólny cel – maksymalne wykorzystanie dziennego budżetu i budżetu całej kampanii. Niewątpliwą zaletą tego modelu płatności jest to, że w kampaniach o niskim rezonansie pieniądze nie są marnowane, ponieważ kampania pozostaje aktywna tak długo, jak długo zainwestowany budżet jest faktycznie wykorzystywany.

Tylko czy takie rozwiązanie przyniesie zamierzane rezultaty i korzyści dla Twojej firmy? Postaw na sprawdzoną agencję, która zajmie się kampanią Twetter Ads i zrobi wszystko za Ciebie!

Mierzenie sukcesu za pomocą reklam na Twitterze

Wreszcie zasada przyjęta na samym Twitterze odnosi się również do Twitter Ads – przy dokładnej analizie powodzenia działań w sieci społecznościowej jest się już w połowie drogi. Aby ocenić wydajność Twojego konta i Twoich reklam, Twitter Analytics może Ci pomóc.

Za pomocą tego narzędzia Twittera możesz sprawdzić, do ilu osób dotarły Twoje sponsorowane tweety, procent kliknięć i interakcji, które zarejestrowano, a także wyświetlić ilość nowych obserwujących Twoje konto. Dzięki tym informacjom o śledzeniu masz pewność, że wykorzystujesz swoje inwestycje reklamowe z zyskiem i możesz jeszcze wydajniej organizować swoje przyszłe kampanie reklamowe na Twitterze.

Twitter to doskonała platforma reklamowa dla firm i marek, ponieważ jest bardzo wszechstronna i skuteczna

Jednak bardzo często jest to narzędzie, które jest ignorowane na rzecz innych, bardziej znanych platform, takich jak Facebook, Instagram czy TikTok. W rzeczywistości, właśnie dlatego, że rozliczanie opiera się na wynikach, ale także ze względu na szczegółowe opcje targetowania odbiorców, może być doskonałym sprzymierzeńcem dla firm, które chcą poprawić swoją świadomość i zwiększyć sprzedaż.

Chcesz wypromować swoją firmę na Twitterze i odkryć cały potencjał platformy?

Skontaktuj się z nami w celu rozpoczęcia kampanii reklamowej! TEL: 533 543 333 lub mail: info@seosem24.pl

Pobierz wzór umowy na działania X Ads