Analiza profilu linkowania

Analiza profilu linkowania to jedno z podstawowych działań, jakie składają się na pozycjonowanie strony. Pozyskiwanie wartościowych linków, które prowadzą do strony, bezpośrednio wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce. Link te tworzą wspólnie tzw. profil linkowania. Od niego zależy jak wysoką pozycję zajmuje nasza strona. Właśnie dlatego bieżąca analiza profilu linkowania jest tak ważna.

Odpowiednie linkowanie wpływa na pozycję strony w wynikach wyszukiwania. Liczy się między innymi liczba linków, ich jakość oraz dystrybucja. Niestety ze względu na brak wiedzy, jak powinien wyglądać dobry profil linkowania, często pozycja w SERP spada. Ponadto należy pamiętać, że profil linkowania jest ciągle badany przez roboty Google, a w sytuacji, gdy wykryją one próby manipulacji, strona zostaje surowo ukarana spadkiem pozycji. Właśnie dlatego konieczna jest profesjonalna analiza profilu linkowania, prowadzona przez doświadczoną agencję SEO.

ANALIZA profilu_2

Analiza profilu linkowania – dlaczego warto ją zrobić?

Analiza profilu linkowania daje mnóstwo korzyści. Pozwala nam nie tylko zyskać pełen ogląd naszego profilu linków, ale też: na bieżąco monitorować pozycję strony, obserwować działania konkurencji, zobaczyć jakimi frazami posługują się inni, linkujący do strony, czerpać inspirację na nowe frazy dla siebie, śledzić naturalne linkowanie, wyłapać niedziałające linki, ocenić jakość dotychczasowej strategii budowania linków i w razie potrzeby wprowadzić stosowne zmiany.

Należy pamiętać, że pozyskanie linka z mało wiarygodnej strony, która nie cieszy się zaufaniem Google, może spowodować spadek strony. Dlatego bardzo ważne jest rozważne budowanie profilu linków i bieżące wyłapywanie ewentualnych błędów.

Podczas analizy profilu linkowania trzeba też pamiętać, że nie wszystkie odnośniki mogą być widoczne od razu – czasami narzędzia monitorujące informują o nich z pewnym opóźnieniem. Doświadczona agencja SEO poradzi sobie z tym problemem. Jeśli chcesz przeprowadzić analizę profilu linkowania – skontaktuj się z nami!

Zobacz też inne usługi pozycjonowania stron www: https://seosem24.pl/uslugi/pozycjonowanie-stron-www/