Allegro Ads

Jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż e-commerce, nie możesz nie skorzystać z Allegro ADS.

Różnorodność produktów dostępnych na Allegro jest imponująca. Naprawdę można kupić (lub sprzedać) wszystko: od A do Z.

Będąc dosłownie cyfrowym bazarem, możliwość pozycjonowania swoich produktów na pierwszych stronach bez reklamy jest dość trudnym przedsięwzięciem. Zwłaszcza jeśli nie znasz odpowiednich technik SEO dla Allegro.

Ten polski gigant sprzedaży internetowej szczyci się zatrważającymi liczbami – miesięczna liczba odwiedzających przekracza 250 mln użytkowników, Dzięki tym wszystkim użytkownikom Allegro jest w stanie gromadzić dane w dużych ilościach, szczegółowo poznając zwyczaje każdego konsumenta.

W jaki sposób Allegro wykorzystuje zebrane dane?

Oficjalna odpowiedź brzmi zazwyczaj: „aby poprawić jakość zakupów”.

Zakładając, że to prawda, jesteśmy w pełni świadomi, że gromadzone dane mają również inny cel: uczynienie z Allegro ADS coraz potężniejszego i ukierunkowanego narzędzia reklamowego.

Allegro Ads

Reklama Allegro ADS – co to jest i jak działa?

Czym dokładnie jest reklama Allegro ADS? To platforma reklamowa, którą Allegro udostępnia swoim reklamodawcom w celu tworzenia i analizy reklam. Jej główne cechy związane są z tworzeniem płatnych reklam i monitorowaniem promocji.

Poprzez platformę PPC łatwiej dotrzeć do dobrze sprofilowanej grupy odbiorców, zwiększając możliwości dla sprzedawców, a co za tym idzie ich obroty. Chociaż cel jest ten sam, reklama Allegro ADS wykorzystuje bardzo różne kryteria niż reklamy Google AdWords lub inne narzędzia promocyjne.

Aby skorzystać z platformy, sprzedawca wybiera produkt do sponsorowania i ustala budżet na każde kliknięcie.

Allegro Ads

Dlaczego opłaca się reklamować produkty na Allegro?

W ostatnich latach Allegro zyskał wiodącą rolę w polskiej sprzedaży internetowej, do tego stopnia, że klienci szukają produktów bezpośrednio w wewnętrznej wyszukiwarce platformy, a nie w wyszukiwarkach, takich jak Google. Ze statystyk wynika, że 74% Polaków woli Allegro od Google po wypróbowaniu go po raz pierwszy, a 82% stałych kupujących zwraca się do marketplace w celu cotygodniowych zakupów.

Dzieje się tak, ponieważ Allegro wydaje się prostsze i niezawodne niż tradycyjne wyszukiwarki. Ponadto ma schematyczną i bezpośrednią strukturę, która przemawia do konsumenta.

Skontaktuj się z nami by zlecić nam działania na Allego. Mail: info@seosem24.pl Telefon: 533543333

Allegro ADS – czy warto?

Fakt, że przyciąga więcej konsumentów, jest oczywiście bardzo atrakcyjny dla firm, które nie mogą przepuścić okazji do wykorzystania reklamy Allegro ADS.

Oprócz zwiększonego ruchu, dzięki reklamie na Allegro, firmy mogą skorzystać z bardzo ciekawego mechanizmu zwiększania swojej widoczności:

  • sponsorowania się w wyszukiwarce,
  • firma może zwiększyć widoczność swoich produktów w Allegro SERP,
  • zwiększa się współczynnik konwersji karty produktu.

W ten sposób produkt konwertuje więcej, firma zwiększa obroty, a Allegro gwarantuje lepszą widoczność produktu.

Allegro ADS

Różne rodzaje reklam na Allegro

Aby uzyskać jak najwięcej konwersji z Allegro ADS, niezbędna jest znajomość głównych rodzajów reklam dostępnych na platformie, a mianowicie produktów sponsorowanych, reklam w wyszukiwarce i reklam displayowych produktów.

Podobnie jak kampanie reklamowe w Zakupach Google, sponsorowane reklamy produktów na Allegro mogą pojawiać się na pierwszej pozycji pod paskiem wyszukiwania lub na innych stronach ze szczegółowymi informacjami o produktach. Klikając reklamę, użytkownicy przechodzą bezpośrednio na stronę szczegółów produktu.

Skonfigurujemy Twoją strategię reklamową na Allegro

Biorąc pod uwagę ogromną liczbę produktów do sprzedaży na Allegro i biorąc pod uwagę skalę konkurencji, naturalne są wątpliwości, czy reklama przyspieszy sprzedaż.

Z jednej strony masz rację, bez odpowiedniego przygotowania trudno jest zapewnić widoczność swoim produktom na najbardziej znanym rynku w Polsce. Z tego powodu konieczne jest posiadanie odpowiedniej strategii dla Allegro ADS.

Przygotujemy dla Twojej firmy odpowiednią strategię, dzięki której zwiększysz swoją sprzedaż na Allegro!

Zacznij korzystać z Allegro ADS, aby zwiększyć sprzedaż!

W ciągu zaledwie kilku lat Allegro podbił polski rynek sprzedaży online, stając się głównym konkurentem Google. Coraz więcej użytkowników, gdy muszą szukać produktu, robi to bezpośrednio na platformie, bez uprzedniego wchodzenia do Google, jak to miało miejsce w przeszłości.

Rozumiesz, że jeśli sprzedajesz produkt, a nie jest on wystawiony na Allegro, działa to bezpośrednio na Twoją niekorzyść.

Jeśli chcesz zapewnić sobie większą widoczność i zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów online, Allegro jest dobrym wyborem.

Jeśli nie przekonuje Cię myśl o wskoczeniu po drabinie sukcesu tego giganta sprzedaży internetowej, możesz zacząć od małych kroczków. Możesz wystawić tylko część swoich produktów na sprzedaż w Allegro i utworzyć kampanię reklamową dla swojego najlepiej sprzedającego się produktu. W miarę uzyskiwania wyników decydujesz, czy rozszerzyć swoje kampanie reklamowe, a także udostępnić resztę swoich produktów na Allegro.

Kampanie reklamowe Allegro ADS

Aby jednak móc rozpocząć projekt rozwoju z reklamą na Allegro, wskazane jest skontaktowanie się z profesjonalistami z branży, którzy są w stanie zoptymalizować wszystkie dostępne zasoby.

W komunikacji cyfrowej, zanurzamy się każdego dnia. Nabyliśmy specyficzne umiejętności w promocji online i stale towarzyszymy firmom e-commerce na ścieżce ich wzrostu. Doskonale wiemy, że każda firma ma specyficzne potrzeby, dlatego analizujemy sytuację, aby zaproponować spersonalizowaną i ukierunkowaną strategię.

Oczywiste jest, że narzędzia komunikacji online są dostępne dla każdego, ale z pewnością nie każdy musi wiedzieć, jak skutecznie z nich korzystać.

Aby rozpocząć sponsorowanie z Allegro ADS, skontaktuj się z nami teraz. Poproś o więcej informacji, a my skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe, oddając do Twojej dyspozycji jednego z naszych ekspertów Allegro. A jeśli nie chcesz czekać możesz napisać mail na info@seosem24.pl lub skontaktować się telefonicznie pod nr tel: 533 543 333

Pobierz wzór umowy na działania Allegro Ads