Większość firm zaczyna od pomysłu na produkt lub usługę, która według nich jest potrzebna lub pożądana przez ludzi. Jednak nawet najbardziej innowacyjny i użyteczny produkt nie odniesie sukcesu, jeśli nie będzie się sprzedawał. Aby odnieść sukces, Twój produkt lub usługa musi być w stanie rozwiązać problem, z którym ludzie faktycznie się borykają, i musi to być coś, za co są gotowi zapłacić.

PR produktowy – opracowanie produktu nadającego się do sprzedaży ma kluczowe znaczenie dla sukcesu Twojej firmy

Analizowanie, budowanie, monitorowanie i zarządzanie reputacją online produktu jest bardzo ważne dla Twojej firmy. Kiedy jednak zrozumiesz podstawowe pojęcia i techniki, stanie się dla Ciebie jasne, że jest to obszar, który niewątpliwie zasługuje na Twoją uwagę.

Ludzie będą kupować tylko produkty, które rozwiążą ich problem – badania rynku docelowego

Jeśli Twój produkt lub usługa nie rozwiązuje problemu, który ludzie faktycznie mają, nie będą zainteresowani jego zakupem. Na przykład nikt nie kupi nowego typu szczoteczki do zębów lub szminki, jeśli nie oferuje ona jakiejś przewagi nad dziesiątkami innych szczoteczek czy szminek już dostępnych na rynku.

POWIERZ NAM BADANIA RYNKU DOCELOWEGO

Upewnij się, że w pełni rozumiesz potrzeby i pragnienia swojego rynku docelowego, zanim zainwestujesz czas i pieniądze w rozwój produktu lub usługi. Przeprowadzimy dla Ciebie badania rynku, aby dowiedzieć się, jakie problemy musi rozwiązać Twój produkt.

Twój produkt musi być lepszy od konkurencji

Nawet jeśli Twój produkt lub usługa rozwiązuje problem, z którym borykają się ludzie, nie odniesie sukcesu, jeśli na rynku są już inne produkty lub usługi, które robią to samo. Jeśli chcesz odnieść sukces, Twój produkt musi być w jakiś sposób lepszy od konkurencji.

Dowiemy się, co jest ważne dla Twojego rynku docelowego i upewnimy się, że Twój produkt wyróżnia się w tych obszarach.

Nie musi to oznaczać, że Twój produkt musi być całkowicie wyjątkowy. Musi po prostu oferować jakąś przewagę nad innymi dostępnymi opcjami. Może to być produkt tańszy, łatwiejszy w użyciu, trwalszy itp.

Musisz być w stanie dotrzeć do rynku docelowego

Nawet najlepsze produkty nie sprzedają się, jeśli ludzie o nich nie wiedzą. Musisz mieć plan dotarcia do rynku docelowego i zainteresowania go Twoim produktem lub usługą. Tu oprócz PR wkracza też marketing.

STRATEGIA MARKETINGOWA DLA NOWEGO PRODUKTU

Strategia marketingowa, która opracujemy będzie opierać się na potrzebach i pragnieniach rynku docelowego. Gdzie Twoi potencjalni klienci spędzają czas? Jakie przesłanie będzie do nich najlepiej trafiać? Jakimi kanałami do nich dotrzeć?

Zajmiemy się wszystkimi tymi problemami aby opracować skuteczną strategię marketingową, która przyniesie rezultaty.

Musisz wygenerować szum PR wokół swojego produktu

Na dzisiejszym konkurencyjnym rynku nie wystarczy świetny produkt lub usługa. Wygenerujemy dla Ciebie szum wokół Twojej firmy i sprawimy, by ludzie mówili o Twojej marce. Jest to niezwykle cenne dla firm każdej wielkości.

Możemy zacząć od stworzenia pouczających i interesujących treści, które pomogą Ci zbudować grupę odbiorców online. Możemy także skontaktować się z influencerami w Twojej branży i poprosić ich o promowanie Twojego produktu lub usługi.

Nie zapominamy też o tradycyjnych taktykach PR, takich jak komunikaty prasowe i relacje z mediami.

PR produktowy – kluczowa rola marketingu w udanym wprowadzeniu produktu na rynek

Marketing ma zasadnicze znaczenie dla powodzenia każdego wprowadzenia produktu na rynek. Dobrze zrealizowany plan marketingowy przez SEOSEM24 stworzy świadomość i zainteresowanie produktem, wygeneruje popyt i pomoże zbudować lojalność klientów.

Analiza kanałów dotarcia do klientów

Nasza skuteczna kampania marketingowa będzie wykorzystywać różne kanały dotarcia do potencjalnych klientów, w tym:

 • tradycyjne media,
 • marketing internetowy,
 • marketing szeptany (pocztę pantoflową).

Naszym kluczem jest stworzenie spójnego przekazu, który jest odpowiedni dla grupy docelowej i mówi o zaletach produktu.

Udane wprowadzenie produktu na rynek wymaga czegoś więcej niż świetnego produktu – wymaga również starannego planowania i wykonania. PR produktu odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu sukcesu produktu na rynku.

Dobrze zrealizowany PR produktowy i plan marketingowy stworzy świadomość i zainteresowanie produktem, wygeneruje popyt i pomoże zbudować lojalność klientów. Skuteczna kampania marketingowa będzie wykorzystywać różne kanały dotarcia do potencjalnych klientów, w tym tradycyjne media, marketing internetowy i pocztę pantoflową.

Naszym kluczem jest stworzenie spójnego przekazu, który jest odpowiedni dla grupy docelowej i mówi o zaletach produktu.

Maksymalizuj szanse na sukces przy wprowadzaniu nowego produktu z PR produktowym SEOSEM24

Opracowanie i wprowadzenie na rynek nowego produktu to ekscytujący proces, ale może też stanowić wyzwanie. Jeśli chcesz zapewnić swojemu nowemu produktowi największe szanse na sukces, skontaktuj się z nami – SEOSEM24!

Zakres działań:

 • analiza SWOT produktu (jego silne strony, słabe strony, szanse i zagrożenia),
 • badanie rynku docelowego,
 • opracowanie strategii wprowadzenia produktu,
 • wprowadzenie produktu na rynek,
 • plan marketingowy,
 • opracowanie strategii dla rozwoju produktu i jego sprzedaży,
 • zarządzanie reputacją produktu,
 • budowanie wizerunku marki,
 • analizowanie, budowanie i monitorowanie reputacji produktu.

Nawet najlepsze produkty nie będą się sprzedawać, jeśli nie zostaną odpowiednio wyeksponowane i rozpoznawalne. Jeśli chcesz wprowadzić na rynek nowy produkt i mieć pewność, że będzie się sprzedawać skontaktuj się z nami!