zadzwoń napisz

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych.

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Certyfikat Marketing Automation

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych i certyfikatach.

Gdy zapytamy się ludzi o ich opinię o platformach szkoleniowych, to są one przeróżne. Dziś już wiem dlaczego tak się dzieje. Nie pytałem o konkretne platformy tylko o całość tego biznesu. Jedni doceniają duży komfort w szkoleniach w domu i możliwość nauki, kiedy mamy na to ochotę. Drudzy mówili mi o niskiej jakości szkoleń. A kolejni o bardzo trudnym poziomie tych szkoleń. Dlaczego spotkałem się z tak różnymi opiniami? Zapraszam do lektury i wyciągnięcia własnych wniosków.

Jak zapewne wiesz platformy szkoleniowe w internecie to jedno z najciekawszych rozwiązań dla osób chcących zdobywać wiedzę. Zaletą wielu platform jest wystawianie certyfikatów po skończonym kursie, co pozwalać Ci będzie na pochwalenie się wiedzą przed pracodawcą czy przed potencjalnym klientem. Ich ogromne zróżnicowanie pozwala na zdobycie wiedzy z praktycznie każdej dziedziny bez wychodzenia z domu. Masz zapchany grafik? Brak czasu na normalne szkolenia, bo musisz odbierać dziecko z przedszkola? Czy też inne obowiązki? Platformy szkoleniowe to moim zdaniem najlepsze rozwiązanie dla Ciebie na zwiększenie wiedzy. Drugim ważnym motywem, dla którego wybierane są tego typu rozwiązania, to pieniądze. Z reguły szkolenia na takich platformach są dużo tańsze niż stacjonarnie.

Ogromną rolę na opinie o platformach szkoleniowych ma to, gdzie użytkownik trafił i czego potrzebował. Od szkolenia, na które wydasz 30 zł lub zrobisz je darmowo nie oczekujesz tyle samo co od szkolenia, na które wydajesz 2000 zł. Znam szkolenia online, które kosztowały po 5 tys. dlatego należy pamiętać, że dobór odpowiedniej platformy szkoleniowej to podstawa. Na każdej z przedstawionych w poniższym zestawieniu platformie otrzymasz zupełnie inne rozwiązania często mające znaczenie dla pracodawców czy klientów.

W branży SEO, w której na co dzień pracuję mówi się, że content is king. Ta prawda jest ważna też, gdy dobierasz swoje szkolenie. Jeśli już szukasz kursów online, to przypuszczam, że już wiesz czego chcesz się nauczyć. W internecie zdecydowanie znajdziesz szkolenia na każdy temat. Od tak wyspecjalizowanych dziedzin jak JS, Java, Python, Marketing, czy SAS po takie, na których nauczysz się jak radzić sobie z problemami psychologicznymi czy zarządzaniem swoim czasem. Ja znalazłem nawet szkolenie jak skonsumować kurs online, więc jest naprawdę wszystko. Gdy już wybierzesz czego chcesz się nauczyć, czegoś specjalistycznego i stać się profesjonalistą w swojej branży, należy wybrać platformę o zawężonej ilości branż. Przykładem wąsko zakrojonej platformy dla specjalistów będzie Udacity lub SkillShop.

Jedną z najistotniejszych kwestii jest to, kto może publikować na danej platformie szkolenia. Polecam platformy, które pozwalają tylko najwyższej klasy specjalistom i autorytetom w swoim fachu na dodawanie kursów. Niestety są jednak i takie, na których kurs może wrzucić każdy, co podważa ich jakość oraz profesjonalny charakter szkolenia, natomiast takie platformy robią bardzo mocne wrażenie jeśli chodzi o ilość kursów.

Zanim zakupisz jakikolwiek kurs sprawdź datę jego dodania lub ostatniej aktualizacji, ponieważ często bywają kursy sprzed kilku lat. Jeśli interesują nas podstawowe zasady gry na pianinie czy gitarze, to nie będzie to miało większego znaczenia z kiedy jest kurs. Natomiast w świecie np. IT czy marketingu w sieci to bardzo istotne. Musimy o tym pamiętać, bo możemy nauczyć się metod, które wyszły już całkiem z stosowania. Jeszcze raz Ci przypomnę pamiętaj, by sprawdzać terminy dodania jak i daty aktualizacji.

Gdybym nie widział na własne oczy powiedziałbym, że autor dodaje tylko kurs i potem go aktualizuje i na tym koniec. Na szczęście na wielu platformach często można skorzystać z pomocy autora i omówić wiele kwestii. Nie raz zdarzyło mi się wejść w rozmowę z Twórcami kursów, którzy objaśniali mi niezrozumiałe zagadnienia. To bardzo miłe z Waszej strony i z tego miejsca pragnę Wam podziękować. Jeśli mało Ci rozmów z autorem kursu, to możesz na wielu platformach porozmawiać z kursantami na wewnętrznych forach. Jest to duża dodatkowa dawka wiedzy.

Gry wybieramy konkretne szkolenie często kierujemy się opiniami innych użytkowników. Jednak nie należy tego robić. Jednym z ważniejszych powodów jest cena kursów. Powiedzmy, że kurs kosztuje normalnie 400 zł, ale przeceniono go do 40 zł (częsta sytuacja na Udemy). Po jednej obniżce szybko następują kolejne i kolejne obniżki i następnie interesujące nas szkolenie znów jest 90% tańsze. Powiedzmy sobie szczerze, gdy kupujemy kurs za 40 zł mamy zupełnie inne oczekiwania niż przy kursie za 400 zł. Należy pamiętać jednak, że często najlepiej oceniane kursy znajdują się na samej górze listy. Polecam jednak sprawdzić, kiedy kurs był dodany i kiedy ostatnio aktualizowany, gdyż często są to oceny, które dane były wiele lat temu a kurs jest nieaktualny. Drugim z powodów dla którego nie polecam czytać opinii o kursach i gwiazdek, to możliwość zakupu opinii na wielu platformach. Fałszywe opinie jednak starają się blokować same platformy np. poprzez możliwość ocenienia kursu dopiero po jego ukończeniu. W zależności od trudności szkolenia utrudnia to znacznie wystawianie opinii osobom, które nie ukończyły kursu.

Należy pamiętać, iż poza warstwą merytoryczną jest jeszcze jakość video, które często zdarza nam się oglądać podczas różnych szkoleń. Zbyt słaba jakość slajdów może sprawić, że szkolenie nie będzie należało do przyjemnych lub wręcz nie pozwoli na zobaczenie co autor przedstawia. Natomiast słaba jakość dźwięku nie pozwoli nam w pełni zrozumieć co autor mówi. Bardzo wiele zależy jednak od prowadzącego kurs. Zdarzyło mi się słyszeć na szkoleniu (płatnym), że autor szkolenia je posiłek podczas prowadzenia wykładu. Platformy szkoleniowe, które mają jakościowe inspiracje nie mają tego typu wpadek.

Jednym z największych atutów platform szkoleniowych, który daje przewagę nad szkoleniami offline jest zwrot gotówki jeśli kurs Ci się nie spodobał. Tak platformy szkoleniowe starają się dbać o jakość prowadzonych kursów. Mi taki zwrot zdarzył się raz. Po prostu szkolenie było moim zdaniem niefachowe. Jednak należy pamiętać, że taki zwrot może nie być możliwy już po tygodniu lub gdy pobraliśmy taki kurs na dysk. Tutaj bardzo wiele zależy od platformy, na której korzystacie z kursu.

Pamiętaj każdy kurs poprawia Twoją sytuację na rynku pracy lub postrzeganie przez klienta. Jednak kursy mogą być różnie postrzegane w zależności od platformy, na której były wykonane. Gdy przyniesiesz kurs w tym samym temacie z Udacity lub Coursery masz większe szanse niż gdy zrobisz go na Udemy lub jakiejś mało znanej platformie. Ma to znaczenie, gdy szukamy pracy lub klientów. Jednak gdy chcemy nauczyć się na potrzeby domowe np. garncarstwa, warto wybrać większe agregaty treści, gdyż możemy się tanio i szybko nauczyć tej specjalizacji.

Łukasz Wudyka opinie o Udacity

Ilość około 250 kursów nie robi na nikim wrażenia jeśli chodzi o ilość. Jednak już po pierwszym szkoleniu a nawet i przed nim widać, że to najwyższa liga szkoleń w branży IT. Certyfikaty z tej platformy mogą decydować o Twoim przyjęciu do firmy lub jego braku.

Udacity pokazuje jak w mojej opinii powinny wyglądać kursy online

Często mówimy, że nie ilość a jakość jest ważna. Tutaj znajdziesz wyłącznie kursy, które skupiają się na zagadnieniach informatycznych, takich jak chmury obliczeniowe, sztuczna inteligencja, kodowanie czy systemy autonomiczne. Mocno zawężony zakres tematyki szkoleń sprzyja wysokiej jakości treściom. Tutaj nie natkniesz się na treści przygotowane przez amatorów czy juniorów. Najczęściej twórcami na Udacity są utytułowani specjaliści w swoich dziedzinach, m.in. nauczyciele akademiccy, prezesi i managerowie dużych, uznanych firm. Najczęściej krótkie kursy prowadzi jedna osoba, jednak wiele razy spotkałem się ze szkoleniami, które przygotowywało kilku specjalistów. To świadczy o bardzo wysokim poziomie nauczania na Udacity. Nikogo pewnie nie zdziwi fakt, że na platformach znajdziemy szkolenia przygotowane przez takie znane firmy jak Google czy IBM. Jak widać na Udacity znajdziemy największych graczy.
Platforma dba też o to, by kursy nie były przestarzałe. Dlatego wiedza tutaj jest ciągle aktualizowana.

Jak wyglądają kursy na Udacity w mojej opinii?

Jak każdy wie, wiedza jest cenna. Dlatego Udacity da nam potężną dawkę wiedzy – jednak zdecydowanie jej przyswojenie zajmie Ci dużo więcej czasu niż na innych platformach szkoleniowych. Każdy kurs ma podany czas jaki będziemy na niego poświęcać. Jednak jak na każdej platformie kursy da się ukończyć szybciej. Część kursów rozpisana jest na miesiąc, jednak w przeważającej większości rozpisane są na 3-4 miesiące. Jest to jedna z nielicznych platform, gdzie spotkałem się z kursami rocznymi. Przyznacie, że to dość długo jak na szkolenia online. Kursy na szczęście da się zrobić szybciej, a podany termin to najczęściej zalecany czas nauki. Należy pamiętać, że Udacity jest na tyle mocną platformą, że daje miesiąc dostępu gratis, by odbiorca mógł sprawdzić czy mu pasuje ten rodzaj nauki.

By nie było tak łatwo na Udacity w skład kursów wchodzą nie tylko wykłady, ale i ćwiczenia, a na koniec czeka Cię projekt podsumowujący. W większości z nich możesz śmiało liczyć na wsparcie mentora, który wytłumaczy najtrudniejszą część zagadnień.
Audio jak i video stoi tutaj na najwyższym poziomie dlatego oto nie musisz się bać.

Ceny kursów na Udacity

Jeśli chcesz sprawdzić kursy na Udacity, to możesz zacząć od darmowych kursów. Darmowych kursów jest około 200 sztuk. Jak więc widzisz ilość wiedzy, którą możesz nabyć na Udacity za darmo jest imponująca. Inne platformy przedstawiają raczej krótkie kursy darmowe, których celem jest nakłonić Cię do zakupu. Co ciekawe nawet darmowe kursy przygotowują specjaliści. Zawartość jest jak to w darmowych kursach okrojona, ale nawet z nich wyciągniesz potężną dawkę wiedzy. Jednak w mojej opinii naprawdę warto zapłacić za część kursów na UDEMY.

Udacity w pełnym możliwym wymiarze to dość duży wydatek dla przeciętnego człowieka. Średni miesięczny koszt kursu to 399 dolarów. W przeliczeniu to całkiem spore kwoty, na które wiele osób musi zbierać. Dodając do tego, że wiele kursów trwa miesiącami. Robi nam się z tego całkiem spory koszt kursu. Jednak bardzo często zdarzają się promocje. Przykładowo, teraz przy jednorazowej wpłacie za 3-miesięczny dostęp do niektórych kursów możemy zapłacić „zaledwie” 678 dolarów. Co daje nam w przeliczeniu minimalną wypłatę w naszym kraju za jeden kurs. Zdecydowanie jednak w mojej opinii warto wybrać kurs na opcji miesiąc za darmo a potem normalna kwota. Wiele kursów przy odpowiednim nakładzie pracy można ukończyć za darmo. Pamiętajmy jednak, że ktoś włożył dużo pracy w przygotowanie kursu i jeśli kurs był naprawdę dobry to warto zapłacić, aby powstały kolejne.

Co po kursie? 

Jeśli chodzi o platformy, to pierwszy raz spotkałem się ze wsparciem po szkoleniu. Wsparcie zawodowe pomaga w ustawieniu profilu na LinkedIn czy przyszłym znalezieniu pracy. Jest to bardzo dobra opcja dla kogoś, kto szuka wsparcia w rozwoju zawodowym.

Certyfikaty od Udacity

Certyfikaty na większościach platform pomagają w wewnętrznym awansie czy ładnie wyglądają na ścianie lub przy rozmowie kwalifikacyjnej. Jednak Udacity to inna jakość. Certyfikat ukończenia kursu pod kierunkiem specjalisty z danej branży przyciągnie uwagę niejednego klienta lub pracodawcy. Jak zapewne się domyślasz certyfikat dostaniesz tylko po ukończeniu kursu.

Podsumowanie

Udacity to najlepszy wybór dla osób, które chcą by ich certyfikaty wiele znaczyły w branży. Jednak należy pamiętać, że zasada ta tyczy się nowych technologii. Zagadnienia są tu poruszane dogłębnie, a wiedza którą zdobędziesz otworzy Ci niejedne drzwi. Myślę, że cena odstraszy wielu śmiałków, ale jeśli zdobędziesz certyfikat nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto. Dla wielu pracodawców ukończenie takiego kursu może być bardziej wartościowe niż tytuł magistra czy inżyniera (zwłaszcza jeśli patrzymy na poziom Polskich uczelni). Udacity to nie tylko certyfikaty i wiedza, którą dostaniesz, ale też nazwiska znanych wykładowców, którymi możesz się pochwalić na rozmowie o pracę.

Łukasz Wudyka opinie o Google Analytics Academy

Tutaj niewiele mam do napisania o tej platformie szkoleniowej. W mojej opinii jest ona stanowczo za mała. Tylko 4 możliwe certyfikaty, które chociaż są trudne, to udało mi się je zdobyć w jeden dzień dzięki temu, że pracuje w branży. Na kursach akademii Analytics nauczysz się jak zbierać dane dla swojej firmy i jak je wykorzystać. Jedna z nielicznych platform opisanych w tym artykule, gdzie certyfikaty są wydawane na określony czas.

Łukasz Wudyka opinie o Udemy

 

https://www.udemy.pl

Jeśli szukasz prawdziwego agregatu szkoleń na każdy temat, to Udemy może być rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Najszerszy wybór szkoleń jaki widziałem. Jednak tutaj otrzymujemy tylko lekcje video bez ćwiczeń i testów, które musisz zaliczyć. Podczas szkolenia wystarczy oglądnąć materiały video, by dostać certyfikat. Dlatego w mojej opinii jest to platforma dla osób, które chcą faktycznie wyciągnąć wiedzę, a certyfikat jest tylko dodatkiem do szkoleń. Zrobiłem ich kilka i żadne nie postawiło przed moją osobą wyzwania.

Plusem i za razem bardzo mocnym minusem jest fakt, że na Udemy publikować swoje kursy może praktycznie każdy. W mojej opinii jakość tych szkoleń bywa naprawdę różna. Polecam zanim zdecydujesz się na zakup szkolenia zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych szczegółów, które przedstawiłem poniżej.

Czego chcesz się nauczyć?

Udemy to jedna z największych platform szkoleniowych jeśli chodzi o tematykę. Od zagadnień ścisłych jak programowanie, matematyka, aż po tak ciekawe jak uprawa roślin czy rysowanie. Zapewne już wiesz jaką tematykę chcesz zgłębić, pozostaje tylko ustalić jak długi chcesz kończyć kurs. Tutaj panuje dość niewielki rozstrzał od 30 min do około 30 godzin. Jak pewnie wiesz, nie każde zagadnienie omówione może zostać w tak krótkim czasie, dlatego polecam dłuższe szkolenia.

Jeśli zamierzasz się skupić na wąskim temacie, to jedno szkolenie na Udemy może wystarczyć. Jednak jeśli zamierzasz zagłębiać się w całą dziedzinę nauki to jeden kurs zdecydowanie nie wystarczy. Dlatego jeśli planujesz zostać specjalistą z zakresu IT, czy innych ścisłych dziedzin, to prawdopodobnie na Udemy nie znajdziesz tego, czego szukasz. Natomiast jeśli chcesz się np. dowiedzieć jak prowadzić samodzielnie podstawy pozycjonowania to jak najbardziej możesz ukończyć kursy. Jednak pamiętaj, żaden kurs nie zastąpi wieloletniej wiedzy specjalisty SEO czy SXO.

Autorzy kursów na Udemy

Gdy na Udacity masz pewność, że autorem kursu jest wybrany specjalista ze swojej branży, to na Udemy bywa z tym bardzo różnie. Udemy to baza specjalistów ze swojej branży jak i początkujących, którzy chcą dorobić. Nie spodziewaj się poziomu wykładowców jak na Udacity czy Coursery. Kursy te jednak mogą zdecydowanie się przydać. Ustawiania reklam na Facebooku czy podstawowych metadanych na swojej stronie internetowej można uczyć się od mistrzów znanych na całym świecie, ale też zwykły specjalista pracujący w pomniejszej agencji może Ci pomóc w tym temacie. Pamiętaj jednak by przed każdym kursem jednak sprawdzić kto przygotował kurs. To może Ci wiele pomóc. Wszystko zależy w mojej opinii od tego, czego chcesz się uczyć.

Sprawdzaj datę dodania i aktualizacji kursu

Wiedza dostępna na Udemy niestety często nie jest pierwszej świeżości. Czasem nawet nie nazwał bym tego drugą świeżością. Jeśli myślisz o rysowaniu czy np. podstawach sadownictwa to nie jest istotne by dane były bardzo świeże, bo prawdopodobnie od kilku lat niewiele się zmieniło. Są jednak dziedziny, w których już miesiąc czy dwa po wydaniu kursu dane mogą być nieaktualne. Przykładowo jeden z dobrze ocenionych kursów odnosił się do AdWords, gdzie jak wiecie zmiany strategii są bardzo częste. Nawet Google wydaje czasowe certyfikaty, a kurs był ze stycznia 2018 roku, więc więcej deinformował niż informował. Tak więc jak dla mnie wysoka ocena jest bardzo myląca. Należy spojrzeć na datę dodania i aktualizacji w dynamicznie zmieniających się branżach.

W mojej opinii Udemy to stosunek ceny do jakości 

Ceny na Udemy są bardzo rozchwiane od 34,99 zł do naprawdę drogich kursów. Cóż jednak z tego skoro na platformie trwają ciągle jakieś obniżki. Kursy, które widzicie poniżej nabyłem za łącznie około 280 zł. Jednak poza obniżkami, to lekko ponad tysiak. Jak więc widać buszując po Udemy znajdziemy bardzo dużo obniżek i za niewielką cenę można nabyć wiele kursów.
Niestety ma to jeden duży minus. Oceny kursów są zupełnie inne niż można się spodziewać., gdyż zapewne oczekujesz innej jakości po kursie za 600 zł a innej za 34.99. Gdy kurs był na zniżce, wtedy ludzie mając zaniżone oczekiwania go kupowali. Jednak, gdy Ty kupisz za 600 zł, czujesz się źle jako osoba, która przepłaciła. To częste sytuacje na Udemy.
Udemy to też kursy darmowe. Jednak w mojej opinii pełnią one raczej rolę reklamy. W końcu wiedza bez potwierdzenia certyfikatem nie ułatwi Ci poszukiwania pracy czy znalezienia klienta. Dlatego jeśli chcesz certyfikat zawsze na Udemy musisz wykupić płatny kurs.

Certyfikaty

Certyfikaty wydane na Udemy to przede wszystkim certyfikaty na ścianę. Jednak w mojej opinii nie pomogą Ci one w znalezieniu pracy jako specjaliście. Do poziomu średniego jak najbardziej. Oczywiście też jest to dobry dokument do zdobycia, gdy jednak szukasz pierwszej pracy w danym zawodzie. Pracodawca będzie wiedział, że przykładasz się do zdobywania wiedzy jako junior. Udemy co ciekawe podaje informację, że firmy takie jak Adidas, Pinterest i Booking.com wykupiły u nich pakiety firmowe. W skrócie w mojej opinii o ile nie szukasz pracy jako seniora w swojej branży czy na wyższe stanowisko to Udemy będzie dla Ciebie dobrą platformą, gdzie znajdziesz szkolenia z prawie każdej dziedziny.

Podsumowanie informacji o Udemy

Udemy to miejsce z prawdziwą dawką wiedzy. Jednak wiedza ta nie jest bardzo głęboka w ścieżkach rozwoju. Dlatego jeśli dopiero wchodzisz na drogę specjalisty mogę Ci polecić tą platformę. Jeśli już jesteś w środku podróży do bycia ninją w swoim fachu, to Udemy w mojej opinii nie jest platformą dla Ciebie. Oczywiście mogą zdarzyć się pojedyncze kursy z prawdziwego zdarzenia, ale jednak większość to poziom podstawowy lub średni w swojej dziedzinie. Udemy ma różne opinie. Czasem lepsze czasem gorsze jednak w mojej opinii Udemy to doskonałe miejsce by zacząć przygodę. A potem można wchodzić na trudniejsze certyfikaty. Oczywiście Ty możesz mieć inną opinię jednak Udemy polecam tylko na start.

Poniżej kilka tych samych certyfikatów. Ale w różnych językach. Pokazuje to jak bardzo Udemy przykłada wagę do różnych języków na ich platformie.

 

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat - Kurs Tworzenia stron WWW i CSS od podstaw do Eksperta
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – Kurs Tworzenia stron WWW i CSS od podstaw do Eksperta
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat - Kurs WordPress ZEROdoPRO / Strona.blog.sklep Krok po Kroku
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – Kurs WordPress ZEROdoPRO / Strona.blog.sklep Krok po Kroku

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – 2020 Complete SEO Guide to Ranking Local Bisness Website

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – How I Hit #1 on Gogle: The New 2020 Complete SEO Course

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat SEO Trening: Get Free Traffic to You Website Witch SEO

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – Complete SEO Traning With TOP SEO Exper Peter Kent!

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – 2020 Complete SEO Guide to Ranking Local Business Websites

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – SEO 2020 Complete SEO Traning + Seo for WordPress Websites

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – Totalny Kurs WordPress Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – SEO Trening Free Traffic to Your Website With SEO

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – Complete SEO Trening With Top SEO Expert Peter Kent!

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – 2020 SEO Masterclass: Beginer To Advenced SEO

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – How I Hit #1 on Google The NEW 2020 Comlete SEO Course  Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – Totalny Kurs WordPress

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty -How I Hit #1 on Google: The NEW 2020 Complete SEO Course

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty
Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o Coursera

Coursera to platforma szkoleniowa założona w 2012 r. przez dwóch profesorów informatyki z prestiżowego Uniwersytetu Stanforda w Kalifornii: Andrew Ng i Daphne Koller. Na Coursera znajdziesz kursy i prawdziwe szkolenia z takich dziedzin jak: fizyka, przedmioty techniczne, technologia informacyjna, medycyna, sztuka, biznes i nauki społeczne, języki obce. Na platformie można znaleźć szkolenia w 13 językach, m.in. po angielsku, arabsku, francusku.

Kto przygotowuje kursy?

W mojej opinii ta platforma to iście akademicki poziom (i to nie polskich akademii a najbardziej renomowanych na świecie). Pod certyfikatami podpisują się najbardziej znani eksperci na świecie, a certyfikaty mają poświadczenia akademii czy takich firm jak: Google, IBM, SAS. Znajdują się tutaj pracownicy akademiccy z takich znanych miejsc jak Uniwersytet Sao Paulo w Brazylii, Uniwersytet Londyński, Uniwersytet Yonsei w Korei Południowej czy Uniwersytet Yale. Zdecydowanie jakość merytoryczna szkoleń jest na najwyższym poziomie. Nic wyżej już nie znajdziesz. Można się kłócić o Udacity, ale platformy stoją na równie wysokim poziomie. Jednak osobiście przepadam za Coursera.

Najlepsza platforma do kursów w mojej opinii to Coursera

Zdecydowanie nie wszystkie kursy dostępne tutaj są od ręki. Na niektóre kursy i specjalizacje musisz czekać na wyznaczony termin. Jednak nie ma co się obawiać, ponieważ kursy są minimum co roku powtarzane (przynajmniej większość terminowych). Jak to mówią każdy na coś się szykuje. Ja na MBA.

Na Cousera trzeba rozróżnić różne rodzaje szkoleń. Od typowego kursu, przez specjalizacje po kursy wyższej ligi, aż po drogie szkolenia prowadzone przez kilka lat przez uczelnie z całego świata.

W dużej części kursów bierzesz udział za darmo, więc bez problemu możesz skorzystać z wiedzy i zadań. Za opłatą ustalaną z reguły na około 200-300 zł można uzyskać dostęp do dodatkowych materiałów czy szkoleń certyfikowanych, dlatego polecam tutaj wydawać pieniądze. Nie jest tak drogo jak na Udacity, a z drugiej strony stoją za Tobą uczelnie i prawdziwi eksperci. Mało Ci szkoleń – zrób specjalizacje! Czym jest specjalizacja na Coursea? To blok szkoleń składający się z kilku certyfikatów. Plusem wielu jest dostęp na tydzień za darmo, więc jak masz wiedzę szybko zdobędziesz certyfikat za darmo. Jednak często wymaga to ogromnego nakładu pracy, gdyż pytania nie są proste a najbardziej skomplikowane testy potrafią napsuć krwi. 430 takich bloków po około 5-10 dużych szkoleń, to już robi prawdziwe wrażenie. Jeśli uważasz się za ninję w swoim fachu lub chcesz nim naprawdę zostać, to polecam kursy specjalistyczne. Kursy specjalistyczne to specjalizacje plus do nich ćwiczenia np. QWIKLABS, a na dodatek często trzeba poza zwykłym ćwiczeniem wykonać projekt, który będzie przez kogoś oceniany. Przykładem takich certyfikatów u mnie są wszystkie szkolenia z SAS (nie mylić z SAAS) oraz z Google Cloud Trening. Takie certyfikaty na Coursera mają prawo wystawiać najwięksi gracze np.: Google, IBM, SAS. Na tym poziomie certyfikacji nie uświadczysz już małych graczy, a ćwiczenia stawiają wyzwanie. Chcesz jeszcze wyższy poziom na Courserze? Na to odpowiedzią są kursy MasterTrack. Tutaj bierzesz już udział w szkoleniach i projektach, które są organizowane często przez same uczelnie. To najwyższy poziom, a na możliwość szkolenia czeka się miesiącami a czasem nawet i rok. Są one także elementem kursów najwyższego stopnia Degrees. Ich ukończenie pozwala na zdobycie tytułu licencjata lub magistra uczelni współpracujących z platformą. Zazwyczaj są to bardzo drogie nauki idące w wielu tysiącach dolarów. Jestem w połowie trwania nauki na jednym z kierunków. Nie zapomnę się pochwalić uzyskanym dyplomem uczelni.

Ile kosztują kursy?

Gdy weźmiemy pod uwagę poziom szkoleń, to często przewyższający ma platforma Coursera. Zwłaszcza dwa najwyższe poziomy są kosztowne, ale ceny nikogo nie zaskoczą biorąc pod uwagę poziom kształcenia. Cena jak i sposób płatności zależą od wybranego poziomu nauki. Za kursy na poziomie podstawowym zapłacimy od 39-99 dolarów. Oczywiście wyłączam tutaj opcje darmowej nauki, bo na Coursera to się nie sprawdza. Specjalizacje i profesjonalne kursy są opłacane na zasadzie subskrybji – zazwyczaj jest to 39-79 dolarów miesięcznie. Należy pamiętać, że niektóre trwają ponad 3 miesiące. Jednak jeśli znasz się na swojej dziedzinie, a chcesz tylko zdobyć certyfikat, możesz ukończyć je w tydzień, ale egzaminy, laboratorium lub projekt trzeba zdać. Kursy w formule MasterTrack Certificates kosztują ok. 2 tys. dolarów i mamy tu do czynienia z opłatą jednorazową. Jeśli jednak chcemy zdobyć tytuł licencjacki lub magisterski na wybranej uczelni (co właśnie robię), to ceny zaczynają się od bagatela 15 tyś dolarów.

.

Certyfikaty

Na darmowych kursach nie otrzymasz certyfikatu. Na wszystkich innych płatnych rozwiązaniach już na szczęście tak. Oprócz naszych danych, które są potrzebne (a czasem nawet weryfikowane z dowodu i zdjęcia), znajduje się też logo instytucji, która przygotowała kurs i podpisy znanych osób lub firm. Dagrees to szkolenia, które są traktowane jak skończenie uczelni, dlatego warto zainwestować. Co ciekawsze nasze polskie uczelnie przy większości tych szkoleń i dawce wiedzy jaką się dostaje mogą się chować. Coursera wydaje certyfikaty w rozmiarze letter, dlatego jeśli chcesz je przerobić na A4 potrzeba minimalnej wiedzy graficznej lub musisz przekazać to drukarni.

Podsumowanie

Coursera to najbardziej polecana przeze mnie platforma szkoleniowa. Jeśli znasz język angielski to śmiało mogę polecić Ci szkolenia na niej. Nie zawiera błędów lub nieaktualnych informacji, co może zdarzyć się na Udemy lub Eduweb, a wiedza zdobyta na tej platformie jest respektowana przez większość polskich i międzynarodowych firm. Dlatego każdy certyfikat może znacząco podnieść Twoje szanse w poszukiwaniu pracy.

 

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Introduction to Search Engine Optimization - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Introduction to Marketing - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Market Reaserch and Consumer Behavior - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Initiating and Planning Projects - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Introducction a las redes sociales. Sus objeivos y metricas - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Google Cloud Platform Fundamentals: Core Infrastructure - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Getting Started with SAS Visual Analytics - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Introduction to G Suite - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - End-to-End Machine Learning with TensorFlow on GCP - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Google Cloud Platform Big Data and Machine Learning Fundamentals - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Customer Analytics - Coursera Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Feature Enginnering - Coursera

 

Łukasz Wudyka opinie o Google Internetowe Rewolucje

Jedna z wielu platform szkoleniowych z logiem Google. Google Internetowe Rewolucje to idealna platforma dla tych, którzy chcą się czegoś nauczyć o marketingu w sieci. Pewnie już się domyślasz, że kurs ten dotyczy głównie narzędzi i rozwiązań od Google. Oczywiście jako, że jest to kurs dotyczący marketingu w sieci na Google Internetowe Rewolucje, znajdziemy też coś o Facebooku czy Twitterze. Dane te są jednak podstawą. Jeśli chcecie później zgłębiać dalej wiedzę o usługach Google, to polecam opisywaną poniżej platformę SkillShop też od Google. A jeśli chcecie iść bardziej w programowanie to QWIKLABS. Patrząc na ogromne znaczenie Google w dzisiejszych czasach lekceważenie takich platform byłoby ogromnym błędem, jeśli chcesz nauczyć się marketingu w sieci. Chociaż doświadczeni specjaliści SEO, czy ninja od Google Ads lub SEM raczej nie znajdą tu nic ciekawego.

Czego uczy nas platforma Google Internetowe Rewolucje?

Na tą chwilę platforma oferuje nam 25 kursów, podzielonych na tylko 3 kategorie: „Dane i technologie”, „Rozwój kariery” i „Marketing internetowy”. Jak już pewnie się domyślasz najwięcej szkoleń, bo aż 14, znajduje się w kategorii marketing internetowy. Po analizie potrzeb polegającej na kilku pytaniach platforma od razu dobierze nam odpowiednie kursy. Nie wiem jak dziś, ale dawniej trzeba było mieć 100% wszystkich ukończonych kursów, by uzyskać certyfikat. Jeśli chcesz możesz oczywiście zacząć od dowolnego kursu lub samemu ustalić ścieżkę rozwoju. Wybierasz sobie swoją własną drogę szkolenia np. szkolenia dotyczące reklam online, pozycjonowania stron internetowych, wykorzystania do celów marketingowych urządzeń mobilnych lub badania zachowań Twoich potencjalnych klientów w sieci. Możesz też przejść czasochłonny 40 godzinny kurs jak ja i zdobyć certyfikat, który potwierdzi ukończenie kursu marketingu internetowego w ramach programu Internetowe Rewolucje.

Google Internetowe Rewolucje to dobre przetarcie przed SkillShopem, który trzyma naprawdę poziom dużo wyższy niż większość znanych mi platform szkoleniowych z zakresu marketingu. Podobnie z kursami w kategorii „Rozwój kariery”, która skupia się na kompetencjach miękkich, takich jak wystąpienia publiczne czy skuteczna komunikacja.

Jak wyglądają kursy w Google Internetowe Rewolucje?

Każdy kurs podzielony jest na wiele modułów, w skład których wchodzi kilka lekcji. Lekcje te są bardzo krótkie, więc zdecydowanie jest to plus dla tych, którzy nie lubią przyswajać dużych partii materiałów szkoleniowych na raz. Nie znajdziecie tu znanych wykładowców. Tutaj wykładowcami są pracownicy polskiego oddziału Google. Pojawiają się też przykłady firm, które wdrożyły zalecenia. Po każdej lekcji mamy kurs, ale nie jest on bardzo wymagający i nie karze zbytnio za błędy, np. 24 h odstępu między jednym a drugim testem jeśli nie masz 80% – takie rzeczy to na Coursera czy SkillShopie. Każdy moduł kończy się testem, jednak bez żadnych kar i zaraz możesz podchodzić od nowa.

Zaletą jest bardzo wysoka jakość materiałów audiowizualnych, co pozwala z przyjemnością zapoznawać się z wiedzą. Jednak z mojego punktu widzenia minusem jest brak możliwości pobrania materiałów na dysk.

Certyfikat Google Internetowe Rewolucje

Poniższy certyfikat od Google był pierwszym na tej platformie jaki zdobyłem i robił wrażenie na mnie samym. Generalnie nie był to mój pierwszy certyfikat, jednak ten miał logo Google. Dziś wiem, że ten certyfikat to jedynie wstęp do prawdziwych szkoleń od Google, które opiszę Wam poniżej. Ukończenie kursu Google Internetowe Rewolucje daje bardzo solidną podstawę do przejścia na trudniejsze platformy szkoleniowe od Google. W mojej opinii certyfikat ten jest niezbędny dla tych, co zaczynają przygodę z reklamą w sieci oraz dla tych, którzy chcą się rozwijać w marketingu internetowym.

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Internetowe Rewolucje

Łukasz Wudyka opinie o Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Państwowa agencja rozwoju przedsiębiorczości posiada swoją platformę szkoleniową, by wesprzeć samozatrudnionych oraz małe i średnie firmy. Znajdziesz tutaj wiele kursów poświęconych zarówno formalnym kwestiom prowadzenia biznesu, jak i kompetencjom miękkim. Cały czas na platformie pojawiają się nowe kursy. Dlatego z mojej strony mogę gorąco polecić tą platformę.

Czego możesz się nauczyć?

Zakres dostępnych szkoleń jest bardzo imponujący, jednak nijak ma się do takich platform jak Udemy czy Coursera. Jeśli planujesz otwarcie swojej firmy zajrzyj na kurs „Jak założyć własną firmę”. Pozwoli Ci to poznać po kolei etapy otwierania firmy i nie popełnić większych błędów. Zdecydowanie warto też ukończyć część „Prawo”. Platforma należy do agencji Państwowej dlatego liczymy, że podawane tam informacje (zwłaszcza dotyczące regulacji prawnych) będą zdecydowanie dotyczyły Ciebie.

Niektóre kursy na Akademii PARP bardzo mocno zgłębiają wiedzę i trzeba na nie poświęcić dużo czasu, a niektóre jak RODO to tylko 3 godzinne szkolenie. Według mnie nie da się wyjaśnić w tak krótkim czasie zawiłości związanych z tą dziedziną. Na pewno jednak zapoznanie się z tym kursem ułatwi Ci dalsze rozmowy z klientami i prawnikami. Dlatego gorąco polecam kursy PARP.

Jak wyglądają kursy w Akademii PARP?

Zdecydowanie jest to platforma z najmniejszą ilością wodotrysków. Tutaj uświadczycie po prostu dobre pokazy slajdów z lektorem. Dla mnie brak filmów to akurat plus. Szybka wiedza na slajdach to jej szybkie przyswajanie. Ćwiczenia dotyczące zagadnień są mocno interaktywne i pozwalają Ci się przygotować do kursu. Warto je rozwiązywać, bo na wielu egzaminach padają te same pytania co na ćwiczeniach. Kursy na ogół zdawane są etapami i po zaliczeniu jednego etapu możesz przejść do zdawania kolejnego. Do testu można podejść kilkukrotnie, a zapamiętany zostanie tylko nasz ostatni wynik.

Wielu z Was taką formę potraktuje jako wadę. Ja jednak zaliczam to do zalet. Przecież gdy uczymy się o prawie czy księgowości chcemy proste informacje z szybkim omówieniem. A gdzie znajdziemy najświeższą wiedzę, jeśli nie na platformie instytucji Państwowej jaką jest PARP. Czysto, ładnie, przejrzyście i zrozumiale – dla mnie to ogromny plus tej platformy. Google zresztą często działa w ten sam sposób. W mojej opinii jedna z najlepszych platform szkoleniowych jeśli chodzi o przepisy w Polsce.

Dodatkowym plusem tego miejsca jest możliwość oceniania kursów. Średnia kursu 4,72 w chwili pisania tekstu, więc jak widać testy są bardzo wysoko oceniane. Zresztą sam oceniłem większość na 5.0.

 

Kto jest autorem kursów?

Większość kursów jest tutaj przygotowanych przez ekspertów ze swojej dziedziny zajmujących się prawem, finansami, marketingiem lub przez trenerów kompetencji miękkich. Co ciekawsze nie ma tutaj reklam jak na EduWeb (swoją drogą najmniej polecaną przeze mnie platformą szkoleniową) czy Udemy. Większość kursów przygotowują anonimowe firmy i akceptuje je potem PARP. Zazwyczaj rola autorów sprowadza się do anonimowego wykonania kursu i na tym się kończy. Do autorów kursu nie zwrócisz się z prośbą o wyjaśnienie co bardziej skomplikowanych zagadnień. Na szczęście wszystko jest podane na tacy w prosty i przystępny sposób.

Podsumowanie

Akademia PARP to miejsce dla małych i średnich przedsiębiorców, oraz samozatrudnionych lub wchodzących dopiero na rynek pracy – i to zdecydowanie do nich PARP kieruje swoje profesjonalne szkolenia. Dzięki szkoleniom nie zostaniesz ekspertem w danej branży, ale będziesz zdecydowanie lepiej się w niej obracać. Przy okazji są to podstawy, które każda firma wcześniej czy później musi poznać. Bez tego ani rusz.

 

Przykłady moich certyfikatów z PARP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat zatrudnianie pierwszego pracownika PARP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Zatrudnianie pierwszego pracownika PARP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientami

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Zarządzanie sprzedażą i relacjami z klientami

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Umiejętności osobiste

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Umiejętności osobiste

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Umiejętności kierownicze

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Umiejętności kierownicze

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Umiejętności interpersonalne

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Umiejętności interpersonalne

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Planowanie własnej kariery zawodowej

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Planowanie własnej kariery zawodowej

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Negocjacje handlowe w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Negocjacje handlowe w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Media społecznościowe w biznesie

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Media społecznościowe w biznesie

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Jak założyć własną firmę?

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Jak założyć własną firmę?

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Jak skonsumować kurs online?

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat E-commerce i marketing internetowy w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat E-commerce i marketing internetowy w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Bezpieczeństwo i Higiena Pracy w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Komunikacja marketingowa

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Komunikacja marketingowa

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Krajowe zamówienia publiczne

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Krajowe zamówienia publiczne

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Prawo Pracy w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat Prawo Pracy w MŚP

Łukasz Wudyka opinie o SkillShop

Jedna z najbardziej rozbudowanych platform Googla do zdobywania certyfikatów. Serdecznie polecam naukę na niej.

SkillShop dzieli szkolenia na różne zakresy w tym na:

 • Google ADS – Stań się certyfikowanym specjalistą od Google Ads.
 • Akademia Analytics – Poznasz narzędzia do mierzenia różnych czynników w Twojej firmie.
 • Google Marketing Platform – Chcesz osiągnąć cele marketingowe? To miejsce Cię tego nauczy a przy okazji możesz zdobyć certyfikat.
 • YouTube – Szkolenia dla partnerów z Youtube.
 • Akademia Waze – Chcesz przyciągnąć klientów prosto z ulicy? Doskonale nada się do tego Waze Ads.
 • Google Ad Menager – Dawny uniwersytet dla wydawców. Obecnie część platformy SkillShop. Tutaj zaczniesz szkolić umiejętności dla wydawców.
 • Authorized Buyers – Wszystko o działaniu programu Autrhorized Buyers.
 • Google Ad Mob – Jak korzystać z Ad Mob by generować zasoby?
 • Google for Education – Rozwijaj się i odnoś sukcesy w szkole lub na uczelni dzięki wyselekcjonowanej ofercie szkoleń dla nauczycieli, studentów oraz dyrektorów szkół.
 • Wykorzystaj swoje doświadczenie z zakresu Google Ads – Ścieżki szkoleniowe dostosowane do odpowiednich potrzeb.

Łukasz Wudyka opinie o LinkedIn Learning

Kursy w mojej opinii na LinkedIn Learning to jedne z najlepiej przygotowanych kursów jakie miałem przyjemność oglądać na platformach szkoleniowych. Ilość kursów jak i jakość tej platformy szkoleniowej oraz jej niska cena powoduje, że stała się obok Coursery najważniejszą dla mnie platformą szkoleniową. LinkedIn Learning działa na zasadzie abonamentu i masz dostęp do kursów jak i ścieżek rozwoju. Za ukończenie kursu jest oczywiście certyfikat który łatwo udostępnisz na LinkedIn. Platforma niestety nie obsługuje języka polskiego co w mojej opinii nie jest dobrym rozwiązaniem. Niestety wciąż część Polaków nie posługuje się tym popularnym u nas języku. Gdyby ktoś szukał mojego profilu na LinkedIn to zapraszam tutaj: Łukasz Wudyka
Na moim profilu wypisane są także wszystkie certyfikaty które zdobyłem na tej platformie. Jak widać jest ich sporo. Oto część z nich:

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Linkedin LEARNING - Agile Software Development: Pair and Mob Programming Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Agile Sofware Development: Remote Teams Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - B2B Marketing on Linkedin Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Become an SEO Expert Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Browsing the Web Securely Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Building an Integrated Online Marketing Plan MPI Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Building an Integrated Online Marketing Plan Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Computer and Text Neck Stretching Exercises Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Content Marketing Foundations Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - First Look: Visual Studio 2019 Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Git for Teams Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - International SEO Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Learning GitHub Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Learning Google Tag Menager Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Learning Jira Software Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Learning Slack Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Learning to Write Marketing Copy Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Local SEO Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Menaging Virtual Teams Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Microsoft Teams Essential Traning Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Online Marketing Foundations MPI Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Online Marketing Foundations

Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - SEO for Social Media
Łukasz Wudyka opinie o Linkedin LEARNING – SEO for Social Media
Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - SEO Foundations
Łukasz Wudyka opinie o Linkedin LEARNING – SEO Foundations
Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - SEO: Keywords Strategy
Łukasz Wudyka opinie o Linkedin LEARNING – SEO: Link Building in Depth
Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - SEO: Link Building in Depth
Łukasz Wudyka opinie o Linkedin LEARNING – SEO: Link Building in Depth
Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Social Media Marketing Foundations
Łukasz Wudyka opinie o Linkedin LEARNING – Social Media Marketing Foundations
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat - Successed as a Remote Sofware Developer
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – Successed as a Remote Sofware Developer
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat - Time Menagement: Working from Home MPI
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – Time Menagement: Working from Home MPI
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikat - Time Menagement: Working from Home
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – Time Menagement: Working from Home
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Certyfikat Trello Essential Traning PMI
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Certyfikat Trello Essential Traning PMI
Łukasz Wudyka opinie - Linkedin LEARNING - Trello Essential Traning
Łukasz Wudyka opinie – Linkedin LEARNING – Trello Essential Traning
Łukasz Wudyka opinie platformach szkoleniowych. Certyfikat - SEO for Social Media
Łukasz Wudyka opinie platformach szkoleniowych. Certyfikat – SEO for Social Media
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych. Certyfikat - Advanced SEO: Search factors
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych. Certyfikat – Advanced SEO: Search factors 

Łukasz Wudyka opinie o Kursach Lean 

Kursy Lean to kolejna platforma, gdzie spotkacie kursy z różnych zakresów. Platforma skupia się w głównej mierze na Lean management. Jest to koncepcja, która powstała po drugiej wojnie światowej w branży motoryzacji. Lean często też oznaczany jest jako TPS i ma ścisłe zastosowanie w przemyśle. Platforma skupia się na szkoleniach z tego zakresu.

Znajdziecie tu szkolenia:

 • Lead Menagment
 • Lean Produkcja
 • Excel
 • Narzędzia Excel
 • Techniczne
 • Six Sigma
 • BHP 
 • ISO
 • Miękkie
 • Rola w firmie 
 • Aplikacje

Kursy na platformie są płatne i kończą się prostymi egzaminami, których ciężko nie zdać. Dzięki uprzejmości platformy otrzymałem darmowy dostęp do dwóch kursów, których certyfikaty widzicie poniżej. Na zdanie ich nie poświęciłem łączenie nawet dwóch godzin. Fakt, że miałem wcześniej styczność z Lean, a Excela znam dokładnie sprawiło, że kursy nie były dla mnie trudne. Egzamin możesz powtarzać dowolną liczbę razy i nie ma za to kar. System od razu wskazuje błędne odpowiedzi, więc nawet nie oglądając slajdów możesz zdać szkolenie.

Jak przebiega szkolenie? 

Platforma jest na dość wczesnym etapie. Slidery mają w porównaniu do PARP dość niską jakość, chociaż są i materiały video w niektórych szkoleniach. Głównym atutem tej platformy jest duża dawka wiedzy zawarta w kursach. Jeśli nie szukasz wodotrysków a po prostu konkretnej dawki wiedzy, to mogę polecić te szkolenia. Jak poinformowała mnie platforma w najbliższym czasie będą kręcone kolejne materiały video do szkoleń, co na pewno pozwoli ją uatrakcyjnić. W mojej opinii platforma ma potencjał, ale jest na bardzo wczesnym etapie. Jeśli chcesz się uczyć o metodologii lean, to trafisz w idealne dla siebie miejsce. I właściwie tylko jeśli chcesz się kształcić z Lean. Jedyne do czego można się przyczepić to to, że aby odebrać certyfikat musisz czekać dość długo – aż ktoś Ci go wystawi i jest on wysyłany na maila oraz w wersji papierowej na podany adres. Dodatkowo jest to jedyna platforma, która w tak bezczelny sposób zapytała i wymusiła podanie mojego adresu i adresu email – podania ich NIE da się ominąć. (Po przekazaniu feedbacku dostałem odpowiedź, że jednak będą wysyłane tylko drogą mailową i nie będą zbierane adresy domowe – w mojej opinii to dobry krok.) Co ciekawsze platforma od ukończenia kursu nie wydała mi go już 4 dni. (ten jeden pojawił się po kilku godzinach od ukończenia kursu, a o drugim chyba zapomnieli po mimo mego maila)

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty - Excel na produkcji - Ekspert
Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – Excel na produkcji – Ekspert
Łukasz Wudyka opinie o szkoleniach - Łukasz Wudyka certyfikat Lean Office
Łukasz Wudyka Opnie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty

Platformy szkoleniowe dla każdego

Oczywiście, na wymienionych wyżej platformach szkoleniowych internet się nie kończy. Z pewnością można by wymienić jeszcze wiele miejsc w sieci, w których można czerpać wiedzę, jednak w tym zestawieniu znalazły się te, które szczególnie wybijają się na tle konkurencji. Cóż, nie pozostaje nic innego, jak zabrać się za kolejny kurs! Pamiętaj jednak, że certyfikaty i wiedzę można zdobywać też poza platformami szkoleniowymi. Oto kilka moich certyfikatów zdobytych na szkoleniach offline.

 

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – Smart effect certyfikat 58/25/2015

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – DS Academy NOWOCZESNA SPRZEDAŻ

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikaty – DS Academy Start & Change  Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych - Łukasz Wudyka certyfikaty

Łukasz Wudyka opinie o platformach szkoleniowych – Łukasz Wudyka certyfikat – certyfikat biegłości w marketing automation moduł zaawansowany- SAREhub

 

A jeśli szukasz pozycjonowania https://seosem24.pl/uslugi/pozycjonowanie-stron-www/ zapraszam.

Bonus dla najbardziej wytrwałych:

FRAZY NA JAKIE POZYCJONUJEMY TEN TEKST:
Udemy, Udemy Opinie, Certyfikaty Udemy, Certyfikaty Udemy opinie, Certyfikaty PARP opinie, PARP opinie o certyfikatach, Opinie o platformach szkoleniowych i wiele wiele innych. Jak widać całkiem dobrze nam to idzie. Pozdrawiamy.

 

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kasia

Fajny przegląd platform szkoleniowych.

Gunner

Zdecydowanie Łukaszu ładnie masz tych certyfikatów. Gratuluje

Magdalena 1987

Łukaszu jak mówiłeś, że masz kilka certyfikatów to myślałem, że 3/5 a nie 30. Przecież 30 certyfikatów to dużo czasu na ich zdobycie.

Udemy

Co ciekawsze pozycjonuje się na certyfikaty Udemy Opinie więc podbijam Wam w komentarzach. Swoją drogę ładnie Wasz właściciel nawalił certyfikatów 🙂 Ciekawe ile godzin mu na to zeszło.

CNC Master

Jaka kobyła Łukaszu naprawdę wiele czytałem ale tutaj to chyba bardzo się postarałeś. Zresztą jesteś coraz bardziej znany w wielu miejscach to takie eksperckie artykuły jak najbardziej mają sens. A nie myślałeś by go napisać też pod frazę Wudyka Łukasz by Ci brało oba na raz??

Łukasz Nowak

Łukasz Wudyka opinie ciekawy cykl materiałów masz w tym temacie gratuluje 🙂

Monika

Ja polecam https://wykwalifikowani.eu/ skorzystałam z tej platformy – nie ma lipy. Solidni.

Świetny wpis! Doceniam wysiłek włożony w wyjaśnienie tematu w jasny i zwięzły sposób. To naprawdę pomocne dla kogoś takiego jak ja, kto jest nowy w tym temacie. Dziękuję!

Jestem pod wrażeniem Twojej strony, a w szczególności tego wpisu. Widać, że masz głębokie zrozumienie tematu i przedstawiłeś go w łatwy do przyswojenia sposób. Świetna robota!

Edukacyjne Karty Pracy

Chciałem poświęcić chwilę, by docenić przydatność tego wpisu. Wyjaśnił kilka moich wątpliwości i przedstawił informacje w uporządkowany sposób. Świetna robota!