Najlepsza agencja PR w Krakowie

Najlepsza agencja PR w Krakowie

Skuteczna strategia wizerunkowa to podstawa do promowania marki osobistej, swojego przekazu lub oferty. Usługi z zakresu PR zyskują na popularności ze względu na skuteczność – większość życia przeniosła się do mediów i sieci. To, jak postrzegany jest dany produkt, organizacja albo osoba przekłada się wymiernie na wyniki sprzedażowe. Dlatego wiele firm stawia na dobry PR.

Najlepsza agencja PR w Krakowie

Kraków to jeden z większych ośrodków w Polsce. Postanowiliśmy sprawdzić, jak radzą sobie lokalne agencje PR i jak są oceniane przez klientów.

Co to jest agencja PR i dlaczego warto z niej skorzystać jeśli ma się firmę w Krakowie?

Agencje Public Relations zajmują się kreowaniem, utrzymywaniem i zarządzaniem wizerunkiem firmy, marki czy osoby w oczach publiczności. Ich głównym celem jest budowanie pozytywnego postrzegania poprzez skuteczne komunikowanie informacji na różnych platformach, zarówno tradycyjnych, jak i online. Działania agencji PR obejmują zarówno strategie komunikacji w mediach społecznościowych, redakcję materiałów prasowych, organizację eventów, jak i utrzymywanie relacji z mediami.

Oto zestawienie – najlepszych agencji PR w Krakowie.

Miejsca w rankingu Najlepsza Agencja PR Kraków TOP 10

 1. SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja Reklamowa
 2. Coconut Agency
 3. JustIdea Agencja
 4. Deva Group
 5. Shine On
 6. Hula Events
 7. Bossa Nova Events
 8. Online Group
 9. Optygizer
 10. Łukasz Cioch LCMedia.pl

Najlepsza agencja PR – TOP10 Kraków – jakie były kryteria?

Postanowiliśmy sprawdzić, które krakowskie agencje PR są najlepiej oceniane przez klientów. Zwróciliśmy także uwagę na to, jak same potrafią zaprezentować się w sieci, poddając analizie Reviews Audit każdy z firmowych profili.

Warunkiem znalezienia się na liście najlepszych TOP10 krakowskich agencji PR była wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania Google Maps. Drugim warunkiem wysoka średnia – powyżej 4,5. A trzecim zgromadzona liczba ocen minimum 35. Uznaliśmy, że jak na lokalny rynek usług PR to wynik pozwalający na zauważenie i warty docenienia.

Na liście znajduje się 10 najlepszych wyników agencji, które spełniły te trzy warunki. Następnie każdy z profili został poddany analizie za pomocą niezależnego narzędzia Reviews Audit. Serwis ten w sposób bezsporny i wymierny ocenia różne aspekty wizytówki GMF – wartość merytoryczną, widoczność, ilość ocen czy ich wiarygodność. Szczegółowe wyniki analiz możesz przeczytać sam – przy każdym z laureatów dołączyliśmy link. Uznaliśmy, że ten aspekt jest ważny przy rozpatrywaniu agencji PR. Widoczność w sieci oraz jakość firmowego profilu lub profilu marki osobistej są ważne przy skutecznym prowadzeniu kampanii wizerunkowej. Oceniliśmy – a właściwie zrobił to niezależny Reviews Audit – to, co agencje obiecują swoim klientom.

O kolejności na liście decydowała liczba ocen, średnia ocen oraz wynik Final Results.

Co to jest Reviews Audit?

Reviews Audit to narzędzie analityczne, które ocenia wiarygodność opinii i jakość prowadzenia profili firmowych na platformie Google My Business (GMF). Jest to przydatne narzędzie dla firm, zwłaszcza tych działających lokalnie, które chcą monitorować swoje opinie online i dbać o pozytywny wizerunek w sieci.

Główne funkcje Reviews Audit:

 • Wiarygodność opinii:
  Ocena, czy opinie na profilu są uznawane za wiarygodne. To ważne, aby zapobiec fałszywym recenzjom i utrzymać rzetelność ocen.

 • Jakość profilu GMF:
  Analiza, jak skutecznie firma zarządza swoim profilem na Google My Business. Obejmuje to kompletność informacji, atrakcyjność wizualną i ogólną prezencję w sieci.

 • Responsywność na opinie:
  Ocena, jak firma reaguje na opinie klientów. Skuteczna komunikacja z klientami online ma kluczowe znaczenie dla budowania pozytywnego wizerunku.

 • Analiza trendów:
  Monitorowanie zmian w liczbie opinii i ich jakości w czasie. Pomaga to zidentyfikować ewentualne obszary do poprawy i śledzić ogólny trend w ocenach.

 • Final Results:
  Podsumowanie wyników audytu, które uwzględniają różne aspekty, tworząc ogólny wskaźnik skuteczności i jakości wizerunku firmy online.

Reviews Audit jest użytecznym narzędziem dla firm, które chcą skutecznie zarządzać swoim wizerunkiem w sieci, śledzić opinie klientów i podejmować działania naprawcze w odpowiedzi na ich potrzeby.

Uwzględniając wszystkie te czynniki, stworzono listę laureatów.

Tak dobrane kryteria są mierzalne i stosunkowo obiektywne. Świadczą też o rzeczywistym zainteresowaniu klientów oraz ich ocenie pracy agencji PR w Krakowie. W taki właśnie sposób wykazano, jaka jest najlepsza agencja PR Kraków!

Najlepsza agencja PR w Krakowie

TOP 10 najlepszych agencji PR Kraków według opinii klientów

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 1 – SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja Reklamowa

Liderem zestawienia jest krakowska agencja PR – SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja Reklamowa. Imponująca średnia z rekordowej liczby ocen. Żadna inna agencja z Krakowa nie osiągnęła takiego wyniku. Pod wrażeniem można być także czytając wyniki analiz Reviews Audit. Najwyższy w zestawieniu wynik Final Result. Imponujące wyniki Trust Analysis oraz Quality of reviews. Opinie nie tylko są uznane za merytoryczne i wiarygodne, ale także stale dochodzą. Firma wchodzi z nimi w interakcje, co skutkuje wysokim wynikiem responsywności.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | SEOSEM24

To dość mocne podstawy, by uważać że SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja Reklamowa to najlepsza agencja PR Kraków. Tak przynajmniej zadecydowali użytkownicy Google.

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24756/seosem24-krakow

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 2 – Coconut Agency

Na drugim miejscu podium krakowska agencja PR Coconut Agency. Na swoim profilu GMF zdobyła całkiem niezłą liczbę ocen, choć kilkukrotnie mniejszą niż zwycięzca zestawienia. Uzyskała także robiącą wrażenie średnią ocen. Świetny wynik Final Results oraz analizy Quality of reviews. Z widocznością i Trusty Analysis mogłoby być lepiej. Z kolei Reviews Audit chwali agencje za responsywność na opinie, które stale dochodzą.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | Coconut Agency

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24879/coconut-agency

Najlepsza agencja PR w Krakowie – JustIdea Agencja

Podium to także krakowska agencja JustIdea. Również, jak na lokalny charakter badania, duża liczba ocen i świetna średnia. Analizy Reviews audit są mieszane – o ile Quality of review wypada rewelacyjnie, o tyle widoczność i Trust Analysis dośc przeciętnie. Dochodzą opinie i jest responsywność.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | JustIdea

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24759/justidea-agencja

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 4 – Deva Group

Czwarte miejsce to Deva Group Pozycjonowanie i Reklama w Google Ads. Tym razem liczba opinii poniżej setki, ale nadal przyzwoicie. Wysoka średnia i wysoki wynik Final Results. Dość spory przypływ nowych opinii w ostatnim kwartale i imponujący wynik Quality of reviews. Firma chwalona jest przez Reviews Audit także za responsywność. Niestety, popracować trzeba nad wynikami Trust Analysis.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | Deva Group

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24878/deva-group-krakow

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 5 – Shine On

Piąte miejsce zajmuje Shine On, kolejna z krakowskich agencji PR. Choć liczba ocen jest nieporównywalnie daleka od wyniku zwycięzcy zestawienia, nadal wysoka średnia robi wrażenie. Dochodzą stale nowe opinie, więc można spodziewać sie, że będzie ich więcej w następnej edycji. Zwłaszcza, że są to opinie dobrze oceniane przez Reviews Audit, czego nie można do końca powiedzieć o wyniku Trust Analysis.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | Shine On

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24764/shine-on-krakow

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 6 – Hula Events

Hula Events zajmuje szóste miejsce w rankingu. Liczba opinii poniżej 50, ale nadal rośnie. Firma uzyskała bardzo wysoką średnią ocen. Analiza Quality of reviews bardzo wysoko, za to Trust Analysis poniżej przeciętnej.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | Hula Events

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24887/hula-events

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 7 – Bossa Nova Events – Kreatywna Agencja Eventowa

Laureat siódmego miejsca w rankingu robi wrażenie średnią ocen, choć tych jest stosunkowo mało, zwłaszcza w porównaniu ze zwycięzcą. Klienci są wyraźnie zadowoleni i nie omieszkają o tym merytorycznie napisać na wizytówce GMF – o czym świadczy wysoki wynik analizy Quality of reviews. Wizytówka wymaga jednak jeszcze poprawy, a wtedy może przełoży się to na lepsze wyniki.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | Bossa Nova Events

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24884/bossa-nova-events-kreatywna-agencja-eventowa

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 8 – Online Group Reklama w Internecie

Online Group Reklama w Internecie ma bardzo wysoką średnią ocen w tym internecie. Ocen jak dotąd jest dość sporo i przybywa ich w rekordowym tempie, porównując innych laureatów. Wynik 14 nowych opinii w przeciągu kwartału to spore osiągnięcie! Zwłaszcza że Reviews Audit wysoko ocenia responsywność i jakość komentarzy. Wizytówka jednak, zdaniem Reviews Audit, wymaga poprawy.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | Online Group

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24885/online-group-reklama-w-internecie

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 9 – Optygizer – Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja reklamowa Kraków

Przedostatnie miejsce w rankingu to nadal wysoka średnia, z przyzwoitej liczby ocen, świetny wynik analizy Quality of reviews i poniżej przeciętnej wyniki pozostałych analiz. Klienci zadowoleni i to najważniejsze.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | Optygizer

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24883/optygizer

Najlepsza agencja PR w Krakowie miejsce 10 – Łukasz Cioch LCMedia.pl

Na ostatnim 10. miejscu najlepszych agencji PR z Krakowa znalazła się agencja Łukasz Cioch LCMedia.pl. Wzorcowy wynik Quality of reviews, wysoka średnia ocen. Te regularnie dochodzą, a agencja na nie sumiennie odpowiada. Tylko trochę poprawy na wizytówce GMF i kto wie – może następnym razem LCMedia.pl będzie znacznie wyżej w zestawieniu.

 Najlepsza agencja PR w Krakowie | LCMedia

Link do analizy Reviews Audit:

https://reviewsaudit.com/results/24886/lukasz-cioch-lcmediapl

Dlaczego warto skorzystać z agencji PR w Krakowie dla swojej firmy?

Agencje PR w Krakowie posiadają głęboką znajomość lokalnego rynku, specyfiki branżowej oraz unikalnych cech społeczności. To umożliwia dostosowanie strategii komunikacyjnej do konkretnych potrzeb i oczekiwań lokalnego otoczenia. Profesjonalne agencje PR potrafią opracować skuteczną strategię budowania wizerunku, co przekłada się na zwiększenie rozpoznawalności firmy w lokalnym kontekście. Agencje PR posiadają doświadczenie w budowaniu i utrzymywaniu relacji z mediami, co pozwala na efektywną promocję firmy w prasie, radiu czy telewizji. Dzięki lokalnemu podejściu agencje PR w Krakowie mogą dostarczyć spersonalizowane rozwiązania, uwzględniające charakterystykę specyficzną dla tego regionu. Agencje PR mają wiedzę na temat lokalnych trendów i wyzwań, co pozwala skuteczniej radzić sobie z sytuacjami kryzysowymi i dynamicznymi zmianami na rynku.

Korzystanie z usług agencji PR w Krakowie może przyczynić się do budowy silnej marki lokalnie, co w dłuższej perspektywie może przełożyć się na sukces i zadowolenie klientów.

Nasz ranking najlepszych agencji PR w Krakowie – pomoc w wyborze odpowiedniej dla Ciebie

Skuteczne zarządzanie wizerunkiem firmy w dzisiejszym świecie, w którym media odgrywają kluczową rolę, to nie lada wyzwanie. Dlatego też warto skorzystać z pomocy specjalistów – agencji public relations. Nasz ranking najlepszych agencji PR w Krakowie może być cennym narzędziem w wyborze partnera do budowy i utrzymania pozytywnego obrazu twojej marki.

Lokalne doświadczenie, globalne standardy:
Agencje, które znalazły się w naszym zestawieniu, cechuje nie tylko lokalne doświadczenie, ale również zastosowanie globalnych standardów w obszarze public relations. Dzięki temu są w stanie dostosować strategie komunikacyjne do specyfiki rynku krakowskiego, gwarantując jednocześnie najwyższą jakość świadczonych usług.

Wzrost rozpoznawalności i skuteczność komunikacji:
Nasze badania uwzględniły nie tylko opinie klientów, ale także skuteczność działań podejmowanych przez agencje w zakresie budowania rozpoznawalności marek. Oceniliśmy także zdolność do efektywnej komunikacji, zarówno w mediach tradycyjnych, jak i w przestrzeni online.

Najlepsi z najlepszymi:
Liderem rankingu jest agencja SEOSEM24 pozycjonowanie stron www, tworzenie stron www, agencja reklamowa, która zdobyła uznanie klientów dzięki imponującej liczbie pozytywnych opinii oraz doskonałej średniej ocen. Kolejne miejsca również zajmują agencje, które wyróżniły się nie tylko lokalną kompetencją, ale także profesjonalizmem i skutecznością działań.

Dlaczego warto zainteresować się naszym rankingiem:

 • Obiektywne kryteria:
  Nasze badania opierają się na obiektywnych kryteriach, takich jak liczba opinii, średnia ocen, a także wyniki analizy Reviews Audit.

 • Lokalne zorientowanie:
  Każda z agencji w rankingu doskonale zna specyfikę rynku krakowskiego, co stanowi klucz do efektywnej współpracy na lokalnym poziomie.

 • Pełne spektrum usług PR:
  W naszym rankingu znalazły się agencje oferujące kompleksowe usługi z zakresu public relations, co pozwala na wszechstronne wsparcie w budowaniu wizerunku.

Jeśli szukasz partnera do skutecznego zarządzania wizerunkiem Twojej firmy w Krakowie, nasz ranking może być dla Ciebie cennym przewodnikiem. Wybierając jedną z agencji z naszego zestawienia, masz pewność, że decydujesz się na profesjonalizm, skuteczność i lokalną ekspertyzę. Zaufaj liderom, a zyskasz partnera do efektywnej komunikacji i budowy pozytywnego obrazu twojej marki.

Zaufaj profesjonalistom: korzyści z wyboru najlepszej agencji PR w Krakowie

Dlaczego warto zdecydować się na współpracę z jedną z najwyżej ocenianych agencji PR w Krakowie?

Odpowiedź jest wielowymiarowa, obejmująca zarówno lokalne aspekty, jak i globalne standardy, które wraz z rosnącą konkurencją stają się kluczowe dla sukcesu biznesowego.

Najlepsze agencje PR w Krakowie doskonale rozumieją specyfikę lokalnego rynku. To nie tylko znajomość preferencji konsumentów, ale także zrozumienie kultury i kontekstu społeczno-ekonomicznego miasta. Dzięki temu są w stanie dostosować strategie komunikacyjne, by były maksymalnie skuteczne na krakowskim podwórku.

Skuteczność w komunikacji online i offline. Świat komunikacji przemieszcza się pomiędzy tradycyjnymi mediami a przestrzenią online. Agencje z naszego rankingu wykazują się umiejętnością efektywnego operowania w obu tych obszarach. Doskonale radzą sobie z kreowaniem treści, zarządzaniem social mediami i budowaniem relacji z mediami tradycyjnymi.

Każda firma ma swoje unikalne cechy, cele i wartości. Dlatego najlepsze agencje PR w Krakowie wyróżniają się zdolnością do opracowywania spersonalizowanych strategii komunikacyjnych. Indywidualne podejście pozwala na skuteczną prezentację marki, uwzględniając specyfikę branży i oczekiwania klientów.

W świecie komunikacji trzeba wyróżnić się, by zostać zauważonym. Liderzy naszego rankingu odznaczają się kreatywnością w kreowaniu kampanii. Innowacyjne podejścia, nietuzinkowe pomysły i zaskakujące rozwiązania to elementy, które wyróżniają agencje z naszego TOP 10.

Nasze badania nie tylko koncentrują się na chwilowej skuteczności działań, ale także na zdolności agencji do budowania długotrwałych relacji z klientami. Partnerstwo z profesjonalistami z branży PR to inwestycja w przyszłość firmy, która może przyczynić się do stałego wzrostu i utrzymania pozytywnego wizerunku.

Podsumowując, wybór najlepszej agencji PR w Krakowie to nie tylko decyzja o outsourcingu działań komunikacyjnych. To inwestycja w sukces firmy, której skutki odczujesz na różnych płaszczyznach, począwszy od rozpoznawalności marki po lojalność klientów. Zaufaj liderom, a zyskasz partnera gotowego wesprzeć cię w budowaniu mocnego i pozytywnego obrazu twojej firmy w Krakowie.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr

Firma seosem24 okazała się prawdziwym odkryciem w świecie agencji PR w Krakowie. Ich profesjonalizm, innowacyjne podejście i skuteczne strategie zdecydowanie uczyniły ich najbardziej wartościowym partnerem w dziedzinie public relations. Dzięki SEOsem zyskałem przekonujący wizerunek firmy, a ich zespół zasługuje na miano najlepszej agencji PR w Krakowie, dostarczając nie tylko doskonałe wyniki, ale również wyjątkowe zaangażowanie w sukces swoich klientów.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x