Pozycjonowanie stron www Kraków – Pozycjonowanie Kraków

Pozycjonowanie stron www Kraków

 

 

Pozycjonowanie stron Kraków – dlaczego warto wykonać pozycjonowanie w Krakowie

Pozycjonowanie stron internetowych w Krakowie w wyszukiwarce Google jest stosunkowo trudnym zadaniem wykonywanym przez firmy pozycjonerskie z całej Polski. Na pozycjonowanie składają się m.in.: linkowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne, aktualizacja meta opisów i meta tytułów, a co najważniejsze, tworzenie treści do artykułów sponsorowanych czy treści blogowych. W dzisiejszym wpisie skupimy się przede wszystkim na pozycjonowaniu organicznym, czyli SEO.

BEZPŁATNA WYCENA POZYCJONOWANIA STRONY


  Administratorem danych osobowych jest Yzer – Łukasz Wudyka, Rakowicka 10b/4, 31-511 Kraków. Dane osobowe osób korzystających z formularza kontaktowego przetwarzane są w celu identyfikacji nadawcy i udzielenia odpowiedzi na zapytanie. Podanie danych jest wymagane w celu przyjęcia i obsługi zapytania, a ich niepodanie skutkuje brakiem możliwości obsługi. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących Państwu uprawnieniach, znajduje się w naszej Polityce Prywatności.

   

  Pozycjonowanie stron w Krakowie to inaczej pozycjonowanie organiczne w Krakowie

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie wykonuje się w celu zwiększenia widoczności witryny oraz pozycji w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki SEO w Krakowie możemy zdobyć dużą ilość klientów w stosunkowo krótkim czasie. Zdecydowanie należy pamiętać, że Kraków jest jednym z największych miast w Polsce i nie będzie łatwo go wypozycjonować, ale też nie będzie tak że się nie da go wypozycjonować. Przykładem jest zdobycie przez nas top 3 na frazy: pozycjonowanie stron www Kraków, pozycjonowanie w Krakowie, pozycjonowanie stron www Kraków, pozycjonowanie Kraków, Pozycjonowanie stron Kraków, Pozycjonowanie stron w Krakowie i wielu innych.

  Czy się zwróci inwestycja w pozycjonowanie stron www w Krakowie

  Działania pozycjonowania w Krakowie są obecnie najpopularniejszymi technikami do promowania swojego przedsiębiorstwa w Internecie w tym mieście. Dzięki pozycjonowaniu organicznemu można zwiększyć ruch na swojej witrynie, a co najważniejsze znacznie poprawić wyniki wyszukania w Google na dane słowa kluczowe. Pozycjonowanie stron www w Krakowie ale też w gminach ościennych jest bardzo ważne z tego względu, że ponad 90% osób szuka pomocy w wyszukiwarkach internetowych w tym najczęściej właśnie w Google. Pamiętaj też że pozycjonujemy w całej Polsce ale i w 15 zagranicznych językach:

  1. Angielski
  2. Chiński (w tym Mandaryński i Wu)
  3. Hindi
  4. Hiszpański
  5. Francuski
  6. Arabski
  7. Bengalski
  8. Rosyjski
  9. Portugalski
  10. Indonezyjski
  11. Japoński
  12. Niemiecki
  13. Francuski
  14. Włoski
  15. Ukraiński

  W pierwszej kolejności należy pamiętać, że pozycjonowanie w Krakowie to stały i powtarzalny proces, który należy wykonywać regularnie w celu osiągnięcia oczekiwanych rezultatów. Co więcej algorytmy najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie zmieniają się bardzo często, co wymusza na nas ciągłe uaktualnianie wiedzy. Dlatego by utrzymać frazy takie jak pozycjonowanie stron www w Krakowie, czy pozycjonowanie Kraków włożyliśmy wiele pracy w ten materiał.

  Zmiany w algorytmie Google da się przewidzieć i można być na nie przygotowanym, ponieważ są one bardzo często zapowiadane. Nie zawsze odbywa się to bezpośrednio przez światowego giganta, jednak będąc na bieżąco z nowinkami w branży SEO można ustrzec się przed licznymi porażkami.

  “Pozycjonowanie stron jest procesem wymagającym ogromnej wiedzy i doświadczenia. Zależy Ci na rezultatach, które znacznie zwiększą ilość klientów w Twojej firmie? Poświęć kilka miesięcy ciężkiej pracy na wykonanie podstaw albo zainwestuj w firmę, która pozycjonowanie stron ma w dokładnie wyuczone.” 

  Warto również pamiętać, że czynniki, które wpływają na pozycjonowanie w Krakowie mogą różnić się w zależności od branży. Dlatego należy ciągle monitorować efekty prac i zmieniać podejście, jeśli nie możemy osiągnąć zamierzonego celu. Warto jednak pamiętać, że trzeba dać czas na indeksację poszczególnych słów kluczowych, aby móc sprawdzić miarodajne wyniki. Pozycjonowanie stron www to nie praca na kilka dni. To stałe i pracochłonne zajęcie, które warto powierzyć naszej agencji.

  Pozycjonowanie stron www

   

  Pozycjonowanie Kraków – zalety

  Pozycjonowanie w Krakowie może przynieść zadowalające efekty, jeśli jest wykonywane prawidłowo. Optymalizacja niesie za sobą liczne zalety, które przemawiają za zleceniem tego działania profesjonalnej agencji np. SEOSEM24. Zatem, jakie są najważniejsze zalety pozycjonowania?

  1) Pozycjonowanie Kraków – czyli wzrost widoczności witryny w Krakowie i całej Polsce

  Dzięki odpowiednio przemyślanym technikom pozycjonowania strony www w Krakowie można znacznie zwiększyć widoczność poszczególnych fraz w wynikach wyszukiwania. W tym wypadku należy się skupić na najważniejszych słowach kluczowych (np. pozycjonowanie stron www Kraków czy pozycjonowanie Kraków) oraz frazach typu long tail (sprecyzowane pytania, które najczęściej wyszukują użytkownicy). W konsekwencji pozycjonowanie w Krakowie ale i całej Polsce pozwala na zwiększenie ruchu i konwersji na wybranej stronie internetowej.

  “Frazy long tail muszą być bardzo precyzyjne, z tego względu, że ich zadaniem jest określanie konkretnych potrzeb użytkowników. Frazy long tail gwarantują zwiększenie konwersji i liczby klientów na Twojej stronie internetowej.”

  2) Wzrost odwiedzin w witrynie – pozycjonowanie Kraków

  Kolejną, a zarazem bardzo ważną zaletą pozycjonowania stron jest możliwość dotarcia do szerokiego spektrum klientów. Otóż, pozycjonowanie umożliwia pozycjonowanie nawet kilkudziesięciu fraz kluczowych jednego dnia, co przekłada się na znaczny wzrost konwersji, a co za tym idzie zwiększenie ilości zapytań o produkt lub usługę w danym momencie.

  Pozycjonowanie stron w Krakowie jak i całej Polsce gwarantuje dotarcie do odpowiednich użytkowników przy pomocy wyszukiwarki Google lub innych wyszukiwarek. Dodatkowo firmy, zajmujące się pozycjonowaniem umieszczają setki informacji o danym przedsiębiorstwie na różnych serwisach zewnętrznych, co bezpośrednio przekłada się na liczne odwiedziny wybranej strony internetowej. Zwłaszcza jeśli masz biznes lokalny to bardzo szybko odczujesz duże zyski.

  3) Bezproblemowe dotarcie do odpowiedniej grupy docelowej – pozycjonowanie Kraków

  Prawidłowy dobór słów kluczowych poprawi widoczność Twojej firmy w wyszukiwarce, a co najważniejsze zapewni dodatkowych klientów poprzez odpowiednie doprecyzowania. Większość osób, pozycjonujących swoje przedsiębiorstwo samodzielnie ma problem z doborem słów kluczowych. Powyższy problem można rozwiązać znakomitymi narzędziami umożliwiającymi dobór fraz. Są to m.in.:

  • Senuto,
  • Google Trends,
  • Planer słów kluczowych od Google

  Powyższe narzędzia mogą znacznie ułatwić pozycjonowanie stron www w Krakowie lub krajowo. Bardzo ważna kwestia, którą należy poruszyć to podział potencjalnych klientów. Dzielą się oni na dwie grupy:

  1. świadomi klienci, którzy doskonale znają swoje potrzeby,
  2. osoby z ubogą wiedzą na temat pozycjonowania.

  W tym momencie należy zadecydować, kim jest Twój klient. Pomoże to w odpowiednim zaplanowaniu działań, a co najważniejsze, w ich właściwym zaadresowaniu. Do tego wszystkiego, warto zastanowić się, jakie potrzeby danego klienta można zaspokoić. Omówione elementy należy podzielić na etapy, aby ułatwić sobie późniejsze działania związane z pozycjonowaniem stron www.

  4) Wzrastające zyski przedsiębiorstwa – Pozycjonowanie Kraków

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie, ale jak już pisaliśmy i na całą Polskę, zapewnia wzrost liczby potencjalnych klientów, a co za tym idzie – zwiększenie zysków firmy. Powiększające się grono kontrahentów pozwala rozszerzyć ofertę o nowe usługi, co równa się ciągłemu rozwojowi biznesu.

  5) Rozwój biznesu – pozycjonowanie stron www Kraków

  Pozycjonowanie w Krakowie jak i w innych miastach to idealna okazja na rozwój biznesu pod różnymi aspektami. Warto również pamiętać, że pozycjonowanie może dzielić się na lokalne i ogólnopolskie. Firma SEOSEM24 specjalizuje się w każdym rodzaju pozycjonowania ze względu na to że jesteśmy na rynku bardzo długo.

  6) Zwiększenie rozpoznawalności marki – pozycjonowanie stron Kraków

  Zwiększenie rozpoznawalności marki to jeden z głównych celów większości firm w Polsce i za granicą. Żeby więcej zarabiać trzeba być w mediach społecznościowych (np. Instagram lub Facebook). Firmy pozycjonerskie zajmują się również wystawianiem opinii o przedsiębiorstwie, recenzjami produktów, a także innymi wartościowymi czynnościami, które zwiększają rozpoznawalność marki w sieci.

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie w dłuższym okresie czasu może pomóc dnemu przedsiębiorstwu stać się liderem w branży, a co więcej zdobyć opłacalnych klientów, którzy regularnie będą korzystali z jego usług. A przecież to właśnie klient jest najważniejszy.

  7) Zaufanie marki w Internecie – działania związane z pozycjonowaniem

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie jak i innych miastach niesie za sobą ogromne rezultaty w postaci wzrostu zaufania klientów do wybranej marki. Osoby wchodzące na Twoją stronę internetową muszą wiedzieć, czego dokładnie potrzebują. Dzięki temu zbudujesz zaufanie wśród kontrahentów, a w konsekwencji coraz chętniej będą wracali, aby skorzystać z danej usługi za kilka tygodni lub miesięcy.

  8) Zdobycie znacznej przewagi nad konkurencyjnymi firmami – pozycjonowanie Kraków

  Zdobycie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google lub Bing umożliwi osiągnięcie znacznej przewagi nad konkurencyjnymi firmami. Warto wiedzieć, że im więcej słów kluczowych jest pozycjonowanych każdego dnia tym więcej fraz może być w TOP 10, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie ilości odwiedzin na stronie internetowej. Pozycjonowanie stron www to jedna z najważniejszych dróg do sukcesu.

  Dzięki temu klienci zaczynają coraz bardziej zwracać uwagę na naszą firmę i utożsamiać z nią przedstawianą ofertę, co przekłada się bezpośrednio na budowanie świadomości danej marki oraz dodatkowe kliknięcia.

  Warto również pamiętać o analizie pozycjonowania konkurencji. Obserwowanie konkurencji to jedno z wielu bardzo ważnych działań firm pozycjonerskich. Nie trzeba zawsze gonić lepszych firm za wszelką cenę. Na początku powinno się zaplanować krok po kroku odpowiednie działania, aby w przyszłości być o kilka kroków dalej niż konkurencja. Wymaga to jednak bardzo dużych nakładów pracy, na które nie wszyscy mogą sobie pozwolić.

  9) Stworzenie wizerunku eksperta – Pozycjonowanie Kraków

  Oprócz linkowania wewnętrznego i zewnętrznego, tworzenia licznych artykułów sponsorowanych i aktualizacji meta title oraz description – firma powinna być ekspertem w oferowanych usługach. Najpopularniejszym sposobem jest prowadzenie eksperckiego bloga, na którym poruszane będą kwestie interesujące klientów. Dzięki tym działaniom klienci zaczną traktować firmę jak eksperta w danym temacie, co przyciągnie rzeszę kolejnych, bardziej opłacalnych kontrahentów. Właśnie jesteś na takim eksperckim blogu co pokazuje, że ta technika działa.

  10) Większa liczba naturalnych linków – pozycjonowanie stron www Kraków

  Pozycjonowanie to wartościowe treści, które mają na celu wzbudzić zaangażowanie klientów, a co najważniejsze zwiększyć ruch na Twojej stronie internetowej. Użytkownicy, których interesuje dana treść, dzielą się nią ze znajomymi, a co za tym idzie istnieje szansa na to, że będą oni klientami danej firmy. W konsekwencji tworzone są naturalne linki, które zdecydowanie zwiększają efekty pozycjonowania organicznego. To jedna z najbardziej zalecanych technik przez Google.

  W pierwszej kolejności powinno się zaznaczyć, że treści tworzone przez użytkowników zainteresowanych daną firmą (np. komentarze, recenzje, opinie) znakomicie wspierają wszystkie działania związane z pozycjonowaniem. W tym temacie można się dowiedzieć więcej, zapoznając się z pojęciem UGC (User Generated Content).

  11) Długofalowa metoda pozyskiwania klientów – Pozycjonowanie Kraków

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie umożliwia zdobycie nowych klientów, a co najważniejsze znaczne zwiększenie konwersji w witrynie. W tym celu warto zadbać o stworzenie przyciągającej uwagę oferty, a co najważniejsze o działania content marketingowe, które w XXI wieku stają się coraz bardziej popularne i efektywne. Pozycjonowanie stron www w efekcie długofalowym jest najskuteczniejszą formą dotarcia do klienta.

  12) Zwiększenie konwersji w systemie mikro – pozycjonowanie stron Kraków

  Jako eksperci wiemy, że stworzenie dobrej strategii wymaga czasu i poświęcenia. Daje to jednak niesamowite rezultaty w postaci zwiększenia mikro konwersji. Oznacza to, że osoby pozycjonujące daną firmę powinny skupić się na ukończeniu pojedynczych zadań tj.:

  • dodanie recenzji produktu;
  • dodanie opinii na temat danej usługi;
  • napisanie komentarza;
  • zapis do newslettera.

  Dzięki powyższym czynnościom można bezproblemowo budować bazę kontrahentów, która może w przyszłości znacząco spieniężyć dany biznes. Użytkownicy dokonujący mikrokonwersji są w większości przypadków zainteresowani ofertą Twojej firmy. Mikrokonwersja jest krokiem milowym do makrokonwersji, która gwarantuje zakup produktu lub kontakt z firmą przez specjalnie zaprojektowany formularz. Możemy te prace wykonywać dla Ciebie w ramach dodatkowych usług lub w ramach abonamentu na pozycjonowanie.

  13) Koszty pozyskania potencjalnych kontrahentów – Pozycjonowanie KrakówUmowy na pozycjonowanie i ich plusy i minusy

  Reklamy, które mają za zadanie pozyskać nowych kupujących mogą generować wysokie koszty. Pozycjonowanie gwarantują dobranie odpowiedniej techniki rozliczania do działania danego biznesu. Agencje oferujące pozycjonowanie stron www w Krakowie oferują dwie formy rozliczeń. Są to m.in.:

  1. Rozliczanie się za osiągnięty efekt

  Rozliczanie się za osiągnięty efekt jest korzystne dla klientów, którym zależy na zminimalizowaniu kosztów i rozliczaniu się tylko i wyłącznie za konkretne działanie (np. osiągnięcie określonego ruchu w witrynie lub wypozycjonowanie frazy w TOP 3). Ten sposób rozliczenia ma wiele wad i odsyłam Cię do filmu na stronie. Opowiedziałem w nim zalety i wady różnych sposobów rozliczeń. U nas próg wejścia to minimum umowa na 5 tyś zł. netto plus firma musi być minimum 3 lata na rynku.

  1. Rozliczanie się w formie abonamentowej

  Agencja marketingowa otrzymuje od klienta stałą kwotę co miesiąc bez znaczenia na efekty. Każde zwiększenie budżetu gwarantuje, że agencja będzie poświęcała dla danej firmy coraz więcej czasu, co przekłada się bezpośrednio na efekty. Jest to jeden z najszybszych sposobów pozycjonowania i zalecana forma rozliczeń dla małych i średnich firm. Brak progu wejścia – dlatego jest to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm.

  1. Rozliczanie się w formie hybrydowej

  Otóż, połączenie rozliczania się za osiągnięty efekt z systemem abonamentowym. Działa to na zasadzie stałej opłaty + premii za efekty. Agencja co miesiąc dostaje określone wynagrodzenie i do tego za osiągnięcie określonego efektu otrzymuje premię umożliwiającą uzyskanie kolejnych, coraz lepszych wyników w postaci dodatkowych fraz (np. TOP 3). Oglądnij film by poznać próg wejścia i zalety oraz wady systemu.

  14) Dotarcie do odbiorców regionalnych – pozycjonowanie stron w Krakowie

  Targetowanie geograficzne sprawdza się znakomicie w przypadku przedsiębiorstw zainteresowanych dotarciem do klientów z danej lokalizacji. W konsekwencji ofertę można skierować do bardzo wąskiej grupy docelowej, która według statystyk będzie generowała największy dochód.

  15) Zwiększenie ilości klientów w lokalnych działaniach – pozycjonowanie stron www

  Pozycjonowanie w Krakowie umożliwia zwiększenie ilości klientów w biznesie lokalnym. Otóż, jak dobrze wiemy ludzie szukają sklepów, restauracji oraz gabinetów lekarskich czy przychodni w Internecie. W konsekwencji, jeśli Twoja firma będzie widoczna w sieci będziesz sprzedawać więcej! Warto pamiętać, że konieczny jest do tego jeden warunek – musisz dać się odnaleźć w Internecie. Jedną z najskuteczniejszych form są działania związane z pozycjonowaniem stron www.

  Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej agencji związanej z pozycjonowaniem stron www, gdzie jej główna działalność (jak w SEOSEM24) to pozycjonowanie w celu zmaksymalizowania efektów. Jeśli jednak chcesz robić to na własną rękę – musisz zadbać o kilka ważnych kwestii. Są to m.in.:

  • optymalizacja wizytówki Google Moja Firma;
  • linkowanie lokalne;
  • stworzenie responsywnej strony zgodnej z SXO.
  • utrzymanie klienta na stronie www
  • odpowiedni dobór słów kluczowych
  • odpowiednio napisane teksty

  Powyżej zostały wymienione tylko niektóre z niezbędnych działań wykonywane przez agencje oferujące pozycjonowanie stron www w Krakowie. Odpowiednie techniki pozycjonowania gwarantują zwiększenie liczby klientów, konwersji, a co za tym idzie bezpośredniej sprzedaży Twoich usług lub produktów.

  16) Poznanie preferencji klientów – zaawansowane pozycjonowanie stron www

  Przy opracowywaniu odpowiedniej strategii pod pozycjonowanie stron www można wykorzystywać słowa kluczowe, które pomagają w zapoznaniu się z preferencjami poszczególnych użytkowników. Zachowania klientów można sprawdzić, inwestując w narzędzia analityczne, które w większości przypadków są niezbędne do pozycjonowania fraz, które mają duży ruch.

  W celu spersonalizowania odbiorców warto zapoznać się z intencjami wyszukiwań użytkowników (Search Intent SEO). Dzięki odpowiednio przeprowadzonej analityce będziemy w stanie dostarczyć klientowi treści, którymi będzie w 100% zainteresowany.

  “Odpowiednia strategia Pozycjonowania wpływa pozytywnie na widoczność witryny w wyszukiwarkach, pozyskane leady, a także o wiele niższy niż u konkurencji bounce rate – odpowiadający za zwiększenie szans na wysoką pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.” – Specjalista ds. SEO z firmy SEOSEM24

  17) Efekty pozycjonowania utrzymujące się przed długi okres czasu – pozycjonowanie stron www Kraków

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie (czy to na całą Polskę) jest procesem żmudnym, ale dającym bardzo widoczne efekty utrzymujące się przez bardzo długi czas. Pierwsze efekty działań SEO można zauważyć już po 2-3 miesiącach ale często jest też tak, że na Top 3 wbija się frazę nawet do 2/3 lat. Mowa tutaj o najtrudniejszych frazach. Przeciętnie trwa to około 6/9 miesięcy.

  Idąc dalej – po około 4-6 miesiącach można zauważyć znaczny wzrost ruchu na stronie, a po tym okresie, zwiększoną sprzedaż nawet o kilkadziesiąt procent. Reasumując, konkretne i stałe działania w witrynie przyniosą oczekiwane rezultaty po kilku – kilkunastu miesiącach, a wraz ze zwiększaniem budżetu i nakładów pracy będą one wzrastać. Oczywiście wszystko zależy od dobranych fraz i strategii dla danej strony www czy sklepu internetowego.

  18) Monitoring skuteczności działań – pozycjonowanie stron www Kraków

  Wyniki pozycjonowania stron www można bardzo łatwo zmierzyć za pomocą odpowiednich narzędzi analitycznych. Dzięki monitoringowi działań można bez problemu sprawdzić, czy aktualne działania przynoszą założone rezultaty.

  „Analityka jest kluczem do sukcesu. Jeśli nie analizujesz zmień to. W przeciwnym wypadku jesteś skazany na porażkę.” – Specjalista ds. SEO z firmy SEOSEM24

  19) Działania rekrutacyjne – pozycjonowanie stron www Kraków

  Pozycjonowanie stron gwarantuje również przyciągnięcie utalentowanych pracowników. Otóż, jeśli Twoja firma jest wysoko w wynikach wyszukiwania na setki fraz osoby szukające pracy, wpisujące odpowiednie słowa w Google będą widziały dane przedsiębiorstwo na szczycie wyników, co zagwarantuje wysłanie CV właśnie do Twojej firmy dzięki działaniom SEO, w które inwestujesz każdego miesiąca. Pozycjonowanie to także dbanie o wizerunek klienta w sieci. Tworzenie dobrych opinii. Z ciekawych rzeczy, które możemy dla Ciebie zrobić, to dla jednoosobowych działalności usunąć profil z GoWork jeśli masz negatywne opinie. (To pokazuje ogromną skalę z jaką możemy działać dla Ciebie) Tworzenie pozytywnych opinii? Wejdź na nasz sklep i kup ile potrzebujesz. Nasi recenzenci sprawdzą Twoją usługę i wydadzą opinie o tym co dobre.

  Jak wesprzeć działania optymalizacyjne na swojej stronie?

  Skuteczne działania związane z pozycjonowaniem to bardzo skuteczna metoda na poszerzenie grona klientów. Warto jednak wziąć pod uwagę, że prowadzenie firmy wiąże się z koniecznością generowania coraz większych zysków w celu ciągłego rozwoju. Poszczególne działania związane z pozycjonowaniem można skutecznie wesprzeć przy pomocy linków sponsorowanych oraz aktywności w Social Media (np. posty na Instagramie lub Facebooku). Co ciekawsze opiekę nad social mediami też sprawujemy dla naszych klientów.

  Dodatkową inwestycją, oprócz działań związanych z pozycjonowaniem może być Google ADS w wyszukiwarce lub Facebook ADS w mediach społecznościowych. W XXI wieku jest bardzo dużo możliwości wypromowania swojej firmy w sieci. Warto jednak samodzielnie analizować, wyciągać wnioski i praktykować to, co działa najlepiej. Najciekawszym jednak dla wielu osób będzie kanał LinkedIN. Nasz właściciel ma ponad 18 tyś obserwujących. (stan na 11.06.2021) https://www.linkedin.com/in/lukasz-wudyka/ Obecnie udało nam się sprawić, że to nie my szukamy klientów a klienci nas. Nie prowadzimy call center z zimnymi kontaktami, a klientów starannie dobieramy.

  Organiczne pozycjonowanie stron www w Krakowie – jak można na tym skorzystać?

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie umożliwia pozyskanie nowych, zdecydowanych i coraz bardziej opłacalnych klientów za pomocą odpowiednich działań m.in.: linkowanie wewnętrzne, zewnętrzne, optymalizacja treści, meta opisów oraz tytułów. Działania gwarantują:

  1. Zwiększenie widoczności strony internetowej w Google

  Odpowiednio dobrana strategia content marketingowa umożliwi pozyskanie wartościowego ruchu na stronie internetowej, co przełoży się bezpośrednio na widoczność w wyszukiwarce Google. Ale przecież o tym wiesz i dlatego tu jesteś. Przynajmniej taką mamy nadzieję.

  1. Dodatkowy ruch w witrynie

  Dzięki pozycjonowaniu na dużą liczbę słów kluczowych klienci znajdą Twoją ofertę w każdym zakątku internetu. Co więcej, po zakończeniu działań pozycjonerskich, efekty będą nadal widoczne przez długi czas. Dodatkowo należy pamiętać, że content (treści) tworzone w celu linkowania do Twojej firmy też pozostają na innych stronach. Dobre opinie może ruchu nie zrobią, ale na pewno sprzedaż zwiększą, więc warto inwestować w pozycjonowanie. Oczywiście wszystkie te usługi można kupić osobno. Ale po co?

  Dzieje się to za sprawą odpowiedniej optymalizacji najważniejszych składników przez doświadczone osoby. Stronę www można pozycjonować również indywidualnie, ale efekty nie będą aż tak zadowalające, jak w przypadku współpracy z renomowaną firmą.

  1. Wzrost sprzedaży

  Pozycjonowanie stron www zagwarantuje większą konwersję ze względu na prawidłowe działania optymalizacyjne. Co więcej sprzedaż Twoich usług i produktów znacznie wzrośnie. Chodzi tutaj o SXO czyli działania SEO + UX. UX to nic innego jak doświadczenia użytkowników, czyli maksymalne uproszczenie komunikacji między klientem a firmą. Przykładem może być wdrożenie wielu sposobów płatności, co zwiększy konwersję. (Konwersja – czynność, która jest dla Twojej firmy ważna np. zakup produktu na sklepie internetowym, czy zakup usługi.)

  1. Wzrost rozpoznawalności

  Pozycjonowanie stron www sprawia, że Twoja firma stanie się o wiele bardziej rozpoznawalna niż dotychczas. To często tak jakby postawić baner na ulicy, który będzie na Twoją firmę stale pracował. Niekoniecznie każdy zostanie Twoim klientem, ale każdy będzie wiedział już czym się zajmujesz.

  1. Dodatkowi klienci oraz czytelnicy

  Dzięki technikom content marketingowym, Twoja strona internetowa przyciągnie klientów chcących dowiedzieć się najważniejszych informacji o danej usłudze lub produkcie. Przełoży się to bezpośrednio na wizyty w witrynie, a co za tym idzie pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania.

  1. Niewielki koszt pozyskania kontrahenta

  Metody pozycjonowania organicznego to jedne z najtańszych metod pozyskania klienta. Początkowo trzeba wydać więcej niż na Google ADS, jednak współczynnik zmienia się wraz z upływem czasu. Można śmiało powiedzieć, że zwrot z pozycjonowania organicznego w porównaniu do Google ADS będzie po 2 latach nawet kilkunastokrotnie wyższy. Nie zmienia to jednak faktu, iż czasami warto wykorzystywać te dwie formy jednocześnie. Dlatego tak wiele firm chce umowy na dwa lata. Po dwóch latach wiedzą, że Twoja firma zechce zostać jeśli dobrze zarobi na pozycjonowaniu.

  1. Długotrwałe efekty

  Efekty z działań pozycjonowania są długotrwałe i pozostają nawet po zakończeniu współpracy z agencją marketingową. Potrafią utrzymywać się wiele lat. Wszystko zależy od agencji i sposobu pozycjonowania oraz zawartych umów.

  Czy organiczne pozycjonowanie w Krakowie jest dla każdego?

  SEOSEM24 w Krakowie

  Pozycjonowanie organiczne jest praktykowane w większości polskich i zagranicznych branż. Klienci agencji marketingowych to mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. O czołowe miejsca w wyszukiwarkach walczą przede wszystkim:

  • właściciele sklepów internetowych,
  • przedsiębiorcy działający w sektorze usług.

  Właściciele firm lokalnych mogą wybrać pozycjonowanie lokalne, natomiast przedsiębiorcy działający w sektorze ogólnopolskim powinni wybrać pozycjonowanie w obrębie całego kraju.

  Pozycjonowanie w Krakowie i innych miastach może działać gorzej w momencie wypuszczania na rynek produktu nieznanego społeczeństwu (fraza będzie mało popularna, co będzie oznaczało małą konwersję, nawet w przypadku TOP 3). Jeśli decydujesz się na pozycjonowanie musisz wiedzieć, że klienci szukają produktów, które już znają. Dlatego dla produktu nieznanego dobieramy frazy związane z jego działaniem i tym jaką potrzebę ma zaspokoić a nie marką produktu.

  Czy samodzielne pozycjonowanie w Krakowie ma sens? Praktyczne porady

  Samodzielne pozycjonowanie stron w Krakowie ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy zajmuje się tym osoba z dużą wiedzą i doświadczeniem. Aby przejść do pozycjonowania swojej strony należy wykonać odpowiedni audyt SEO (możesz zamówić u nas – potrzebne do niego są specjalistyczne i często drogie narzędzia), dobrać najważniejsze słowa kluczowe, przeanalizować pozycję w Google itp. Zatem, czy samodzielne pozycjonowanie stron w Krakowie ma sens i jakich rezultatów można się spodziewać?

  Aby dowiedzieć się, czy samodzielne pozycjonowanie ma sens należy zastanowić się jakich nakładów pracy będzie nas to będzie kosztowało, oszacować efekty i przemyśleć, czy zatrudnienie specjalisty od pozycjonowania stron www na etat lub fakturę VAT nie będzie lepszym pomysłem. Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy, jednak naszym zdaniem, nie posiadając wiedzy i doświadczenia powinno się zatrudnić specjalistę, który wypozycjonuje stronę w stosunkowo krótkim czasie z wymiernymi efektami.

  Pozycjonowanie Kraków – zestawienie kosztów i przychodów z pozycjonowania zleconego i samodzielnego

  Pozycjonując stronę samodzielnie można sporo zaoszczędzić, pod warunkiem, że dysponuje się odpowiednią wiedzą i doświadczeniem. Przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji należy przeanalizować zyski i straty samodzielnego i zleconego pozycjonowania. W wielu przypadkach odpowiedź może się znacznie różnić ze względu na indywidualne wymagania. Jeśli decydujesz się na pozycjonowanie stron www w Krakowie samodzielnie, musisz liczyć się z kilkoma ważnymi kwestiami. Otóż:

  1. Kilka kursów z zakresu pozycjonowania nie wystarczy

  Jeśli Twoja wiedza o pozycjonowaniu stron www ogranicza się do kilku kursów i znajomości poszczególnych wpisów blogowych możesz nie pomóc stronie tak, jak sobie to wyobrażasz. Warto pamiętać, że nieumiejętne pozycjonowanie oprócz nieosiągnięcia oczekiwanych rezultatów może obniżyć stronę w organicznych wynikach wyszukiwania ze względu na nieudolne praktyki. Przemyśl czy chcesz podjąć takie ryzyko.

  1. Oszczędności nie są tak duże jak może się wydawać – pozycjonowanie Kraków

  Zlecenie pozycjonowania dla freelancera lub agencji może wiązać się ze sporymi wydatkami, jednak przeliczając samodzielną pracę na roboczogodziny nie wszystko wygląda tak dobrze, jak podczas planowania. Niektórych zadań pozycjonerskich nie możemy wykonać za darmo. Każdego miesiąca trzeba wykupić minimum od kilku do kilkunastu miejsc na artykuły sponsorowane, wstawić ogłoszenia na płatne portale, zadbać o odpowiednie zaplecze pod pozycjonowanie itp.

  Co więcej jeśli zatrudnisz specjalistę ds. pozycjonowania stron www sprawa będzie wyglądać podobnie. Bardzo dużym atutem renomowanych agencji jest fakt, iż każdego miesiąca płacisz określoną kwotę i całe zaplecze SEO, miejsca na artykuły sponsorowane, copy oraz content writing masz już w cenie i nie musisz się o nic martwić. Po prostu płacisz za kompleksowe działania. Dodatkową zaletą agencji jest to, że możesz mieć wszystkie usługi w jednym miejscu. Content marketing, social media obsługę strony www i wiele innych. To oszczędza czas i pieniądze.

  1. Specjalista SEO musi przez cały czas uaktualniać swoją wiedzę – pozycjonowanie Kraków

  Specjaliści ds. poyzcjonowania stron www muszą każdego dnia dowiadywać się nowinek branżowych, żeby być na czasie. Wiąże się to z poświęcaniem swojego życia prywatnego dla coraz lepszych efektów, a w konsekwencji większych zarobków. Nie zawsze jednak jest to opłacalne, gdy przedsiębiorca ma firmę w zupełnie innej branży i nie interesuje go pozycjonowanie, a chce na tym zarobić.

  Reasumując, jeśli interesuje Cię pozycjonowanie i chcesz się w tym rozwijać, a w przyszłości zachować spore pieniądze warto wziąć się do pracy. Jednak w większości przypadków lepszym wyborem będzie wynajęcie agencji SEO, która ma swoje zaplecza, miejsca na artykuły sponsorowane, a co najważniejsze kwalifikowanych specjalistów zapewniających widoczne efekty.

  Pozycjonowanie stron www Kraków

  Pozycjonowanie stron www Kraków – czyli niekończący się wyścig

  Nie ma znaczenia, czy chcesz wypozycjonować restaurację, kancelarię adwokacką, siłownię, sklep internetowy czy gabinet medycyny estetycznej czy jak my agencję marketingową. Musisz zrozumieć, że uczestniczysz w wyścigu, w którym szanse nie są równe, a jego kres może nigdy nie nadejść. Biorą w nim udział wszystkie konkurencyjne firmy z branży, w której działasz. Jeśli chodzi o frazy takie jak: Pozycjonowanie, pozycjonowanie stron, pozycjonowanie stron www, pozycjonowanie Kraków, Pozycjonowanie stron Kraków, Pozycjonowanie stron www Kraków, Pozycjonowanie stron www w Krakowie, na które obecnie walczymy, to biorą udział najwięksi i najlepsi eksperci z całego Kraju. Trwa wyścig w którym często i gęsto odnosimy sukcesy. Jeśli trafisz na nas właśnie z tych fraz to możemy śmiało powiedzieć, że odnieśliśmy pełen sukces! Dziękujemy.

  W zależności od zasobów konkurencji, jedni mogą dbać o pozycjonowanie w Krakowie w 100% samodzielnie, drudzy mogą zlecać pozycjonowanie na zewnątrz dla freelancera, a kolejni mogą mieć całe zespoły analizujące stronę, eliminujące konkurencję (depozycjonowanie), a co najważniejsze – koordynujące wszystkie zadania.

  Jakie rezultaty można osiągnąć zajmując się samodzielnie pozycjonowaniem w Krakowie?

  Rezultaty, które osiągnie Twoja firma w przyszłości zależą bezpośrednio od Twoich działań, budżetu i konkurencji. Jeśli sklepy internetowe w danej branży są pozycjonowane przez właścicieli z większą lub mniejszą wiedzą o pozycjonowaniu możesz uczestniczyć w wyścigu i osiągnąć satysfakcjonujące rezultaty. Jeśli jednak po kilku miesiącach nie widzisz rezultatów to zalecamy zatrudnienie agencji lub freelancera.

  Sprawa ma się zupełnie inaczej, gdy o pozycjonowanie stron www (Kraków) z danej branży dba cały zespół specjalistów ds. SEO, zajmujący się analityką, audytami konkurencji, depozycjonowaniem itd. W tym wypadku raczej nie dasz rady samodzielnie wypozycjonować swojej strony ze względu na wysoko postawioną poprzeczkę przez konkurencję i będziesz musiał wynająć odpowiednie osoby do poszczególnych działań.

  Warto pamiętać, że w większości przypadków mamy do czynienia z lokalnymi lub małymi, ale ogólnopolskimi biznesami i właściciel może zaoszczędzić spore pieniądze działając na własną rękę. Należy jednak liczyć się z koniecznością posiadania odpowiedniej wiedzy, a przede wszystkim inwestycją w szeroko rozumiane zaplecza SEO itd.

  Samodzielnie pozycjonowanie stron www w Krakowie – wybierz odpowiednie słowa kluczowe i wykonaj profesjonalną analizę

  Samodzielnie pozycjonowanie w Krakowie opiera się również o analizę i dobór odpowiednich słów kluczowych. Analizy należy dokonać w celu sprawdzenia, jakie frazy weszły w TOP 10, a jakie nie dotarły nawet do TOP 100.

  Na samym początku nie korzystaj z profesjonalnych i płatnych narzędzi. W pierwszej kolejności wybierz kilka fraz, na jakie myślisz, że powinieneś rankować i wpisz je w wyszukiwarkę Google. Następnie użyj darmowych narzędzi tj.:

  • Google Analytics
  • Google Search Console

  Dzięki powyższym narzędziom sprawdzisz, ilu użytkowników i na jakie frazy odwiedza Twoją stronę internetową z organicznych wyników wyszukiwania itp. Profesjonalne programy służące do monitorowania strony to m.in.:

  • ASPS
  • SEMSTORM
  • SERPOSCOPE
  • AHREFS
  • SEOSTATION
  • ACCURANKER
  • RANKTANK

  Niektóre z powyższych narzędzi wymagają płatnej subskrypcji, co jest całkowicie zrozumiałe ze względu na ilość zaawansowanych funkcji pomagających w całodobowym monitoringu witryny internetowej.

  Pozycjonowanie stron – znajomość algorytmów Google

  Pozycjonowanie stron www  musi odbywać się w zgodzie z algorytmami Google. W gruncie rzeczy chodzi o to, aby domena została uznana za wiarygodną. Gigant z Mountain View skrupulatnie karze nieprzestrzegających zasad pozycjonerów, wprowadzając co raz to nowsze uaktualnienia w postaci algorytmów. W celu samodzielnego pozycjonowania powinieneś zapoznać się z m.in. z pojęciami:

  • TR, DR,
  • Maverick Update,
  • Pingwin,
  • Panda,
  • RankBrain,
  • Opos,
  • Payday Loan.

  Obowiązkiem samodzielnego pozycjonera jest znajomość przynajmniej kilku z tych algorytmów i pojęć. W przeciwnym wypadku działania związane z pozycjonowaniem mogą nawet zaszkodzić stronie i spowodować, że zostanie na nią nałożony filtr algorytmiczny lub ręczny. A wyciąganie klientów z takich filtrów to osobna usługa. Uwaga Google nie informuje od pewnego czasu o nałożeniu filtra. Strona po prostu wypada po za top 100 na odpowiednie frazy.

  Profesjonaliści w celu kompleksowego pozycjonowania stron internetowych klientów używają dziesiątek narzędzi, które pomogą im zweryfikować źródła problemów itd. Warto nauczyć się działania wspierających programów, żeby nie zostać w tyle za konkurencją.

  Skrupulatne wdrażanie wymagań optymalizacyjnych – Pozycjonowanie Kraków

  Ważnym elementem jest wykonanie audytu strony internetowej. Mogą w tym pomóc narzędzia służące do stałego monitoringu strony (np. Senuto, Semstorm, Ahrefs). Kompleksowy audyt zawiera m.in.:

  • metadane;
  • indeksowanie strony internetowej;
  • dostosowanie witryny do smartfonów oraz tabletów;
  • optymalizacja pliku robots.txt;
  • strukturę serwisu;
  • ocenę linkowania;
  • ocenę przekierowań (np. przekierowanie 303);
  • ocenę optymalizacji treści;
  • szybkość ładowania strony;
  • błędy na stronie.

  Po prawidłowo wykonanym audycie można przejść do kompleksowej optymalizacji strony, a co najważniejsze wdrażania niezbędnych zaleceń tj.: aktualizacja i rozbudowa treści, linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne itd. Jak widzisz pojęć jest mnóstwo. Dlatego zalecamy pozostawienie specjalistom ds. pozycjonowania stron www tych działań.

  Aktualizacja i rozbudowa treści – Pozycjonowanie Kraków

  Aktualizacja i rozbudowa treści to fundamentalny element wszystkich działań związanych z pozycjonowaniem (content is king to znane w naszym świecie powiedzenie) na stronie internetowej. Po zaplanowaniu najważniejszych fraz kluczowych dla Twojej branży powinieneś stworzyć jakościowe, a przede wszystkim wartościowe w merytoryczną wiedzę dla użytkownika oraz potencjalnego klienta treści, w których będą zawarte niezbędne słowa kluczowe. Jeśli nie masz czasu dzwonisz do nas i wycenimy aktualizacje i rozbudowę treści.

  Linkowanie wewnętrzne i zewnętrze – pozycjonowanie stron www Kraków

  Jakość linków wychodzących i przychodzących ma ogromne znaczenie w pozycjonowaniu stron www. Pozycjonerzy działający na własną rękę powinni kontrolować działania za pomocą odpowiednich narzędzi (co powtarzamy jak mantrę)  a co najważniejsze stale rozwijać swoje zaplecza linków. W codziennej profilaktyce mogą pomóc narzędzia z “Link Research Tools” oraz Link Detox.

  Pozycjonowanie stron www Kraków – dlaczego warto zlecić optymalizację SEO? Wskazówki!

  Chcesz założyć sklep internetowy, który będzie przynosił zysk, ale nie wiesz, jak się zabrać za pozycjonowanie, albo zwyczajnie nie masz na to czasu? Zleć optymalizację sklepu dla renomowanej agencji lub freelancera, który się tym wszystkim zajmie. W pozycjonowaniu organicznym najważniejsze jest zdobycie ruchu bezpośrednio z wyszukiwarek. Zatem, dlaczego warto zalecić optymalizację strony www lub sklepu. Wskazówki!

   

  1. Agencja działa kompleksowo nie tylko z pozycjonowaniem

  Jeśli zlecasz pozycjonowanie stron www w Krakowie dla agencji to działaniami dot. Pozycjonowania stron www, ale też innymi usługami,  zajmuje się cały zespół specjalistów, którzy dokonują audytów, licznych analiz za pomocą specjalistycznych narzędzi, aktualizacji contentu, meta tagów itd.

  Warto wiedzieć, że agencje działające w Krakowie lub też np. w całej Polsce mają wypracowane specjalne metody pozycjonowania, własne zaplecza służące do link-buildingu, a także schemat działań, który umożliwi wysokie rankowanie Twojej firmy w organicznych wynikach wyszukiwania.

  Dzięki temu, że zlecasz pozycjonowanie dla renomowanej agencji Twoja witryna będzie optymalizowana prawidłowo od samego początku (współprace z freelancerami zazwyczaj wyglądają jak poligon doświadczalny).

  Należy jednak pamiętać, że agencje również popełniają błędy, jednak wyróżniają się one wyciąganiem cennych lekcji z niepowodzeń, które później zamieniają w liczne sukcesy w postaci setek fraz kluczowych w TOP 3.

  1. Narzędzia do pozycjonowania stron www – nie musisz za nie płacić gdy zlecasz pracę ekspertom

  Narzędzia pomagające w pozycjonowaniu stron www są bardzo drogie i często nieopłacalną inwestycją dla właściciela sklepu internetowego lub strony www. Agencje gwarantują całkowicie darmowy dostęp do niezbędnych narzędzi umożliwiających pozycjonowanie stron www w Krakowie, a przede wszystkim kontrolę nad efektami działań.

  Reasumując jeśli zatrudniasz agencję do pozycjonowania stron, jedyne co leży w Twoim obowiązku to stałe miesięczne opłaty, aby pozwolić specjalistom ds. SEO na dalsze kroki w kierunku rozwijania Twojej firmy.

  1. Agencja to specjaliści ds. pozycjonowania, analitycy, opiekunowie i audytorzy i wiele innych osób pracujących na Twój sukces

  Agencja odpowiadająca za pozycjonowanie stron www powierza Twoją stronę internetową w ręce wykwalifikowanych analityków, opiekunów, audytorów oraz pozycjonerów. Mają oni za zadanie m.in.:

  • aktualizować content;
  • dostosowywać meta title oraz opisy;
  • prowadzić linkowanie wewnętrzne oraz zewnętrzne.

  Właściciel jednoosobowej działalności gospodarczej posiadający studio fryzjerskie zazwyczaj nie ma czasu na naukę i czynności związanych z pozycjonowaniem stron www. Aktualizacja contentu, dostosowywanie meta tagów, a co więcej – prowadzenie linkowania może okazać się czasochłonne, a chwilami niemożliwe ze względu na brak własnych zaplecz itd. Dodatkowo pamiętaj, że musisz codziennie śledzić zmieniające się trendy i algorytmy.

  1. Sukces klienta równa się sukcesowi agencji – pozycjonowanie Kraków

  Wiele osób twierdzi, że renomowane agencje nie zajmują się klientem tak, jak powinny. Otóż jest to popularny mit. Duże firmy pozycjonerskie zatrudniające po kilkadziesiąt osób są znane przede wszystkim z wygranych konkursów, pozytywnych opinii w Google, a co najważniejsze wysokich miejsc w ogólnopolskich rankingach. To wszystko jest zasługą wysokiej jakości usług wykonywanych każdego miesiąca dla klientów indywidualnych oraz firm. Inaczej po prostu by zbankrutowały.

  1. Agencja weźmie wszystko na swoje barki – Pozycjonowanie Kraków

  Jeśli prowadzisz firmę, prawdopodobnie masz dużo na głowie. Pozycjonowanie strony www w Krakowie przy pomocy agencji jest świetnym pomysłem, ponieważ odciąży Cię od żmudnych zadań (np. aktualizacja contentu, zmiana meta tagów, linkowanie zewnętrzne/wewnętrzne).

  Agencja, która Cię pozycjonuje, poprosi Cię jedynie o odpowiednie dostępy i dane. Resztę weźmie na siebie (razem z odpowiedzialnością za efekty) i zrobi wszystko, co w mocy jej specjalistów, aby osiągnąć zamierzony cel pozycjonerski. Czasami będą jednak potrzebne od Ciebie materiały eksperckie czy zdjęcia. Nic czego nie da się zrobić w kilka dni.

  Hybrydowy model rozliczenia SEO (Kraków) – pracownik + agencja

  Hybrydowy model rozliczenia w postaci pracownika na miejscu i zewnętrznej agencji obsługującej firmę zdalnie, sprawdza się idealnie w przypadku mniejszych przedsiębiorstw. Dzięki temu pracownik będzie na bieżąco zajmował się uaktualnianiem oferty firmy, ustalał szczegóły z agencją itd. Jednak pracownik powinien być przeznaczony tylko do tych działań co tworzy dodatkowe koszty.

  Optymalizacja we własnym zakresie – pozycjonowanie stron www Kraków

  Pozycjonowanie we własnym zakresie to trudne zadanie dla osób zajmujących się działaniami w zupełnie innych branżach (np. właściciele sklepów internetowych, zakładów fryzjerskich). Czasem można na tym sporo zaoszczędzić, jednak w tym celu należy dużo się uczyć o SEO pozycjonowania, a co najważniejsze mieć stały kontakt ze specjalistami, którzy będą mogli niewielkim kosztem nakierować na dobre tory.

  Na samodzielnym pozycjonowaniu można zaoszczędzić od kilkuset do kilku tysięcy złotych każdego miesiąca. Warto się na to zdecydować w przypadku, gdy właściciel danej firmy ma dużo wolnego czasu i chce go zagospodarować na korzyść przedsiębiorstwa. Jeśli nie masz czasu i wolisz pracować z swoimi klientami zleć pozycjonowanie nam.

  Pozycjonowanie stron www

  Samodzielne pozycjonowanie w Krakowie – jak zacząć?

  W pierwszej kolejności należy zadbać o przygotowanie responsywnej strony internetowej z odpowiednimi treściami zgodnymi z SEO. Obecnie najpopularniejszym CMS-em do tworzenia stron www jest WordPress. Wyróżnia się intuicyjnymi, a także łatwymi w obsłudze funkcjami oraz wtyczkami pozwalającymi na spersonalizowanie serwisu pod własne potrzeby.

  A) Dowiedz się, kto jest Twoim klientem – pozycjonowanie Kraków

  Strona internetowa to wirtualna wizytówka Twojej firmy. Dzięki niej będziesz mógł sprzedać oferowane produkty i usługi. W konsekwencji, przed wykonaniem pierwszych kroków należy sprecyzować grupę docelowych klientów.

  B) Zoptymalizuj stronę internetową i przygotuj się do pozycjonowania – Pozycjonowanie Kraków

  Po stworzeniu i zoptymalizowaniu strony internetowej pod względem szybkości należy przygotować się do pozycjonowania. Przed działaniami SEO powinno się dowiedzieć, na czym to polega. Otóż osoby, które chcą znaleźć dany produkt wpisują w wyszukiwarkę odpowiednie hasło (fraza kluczowa). Jak to wygląda w praktyce?

  1. Zepsuł Ci się samochód, a jesteś w Krakowie? – warsztat samochodowy Kraków, laweta Kraków, holowanie Kraków, mechanik Kraków, Warsztat mechaniczny Kraków
  2. Chcesz wypozycjonować stronę i potrzebujesz agencji z Krakowa? – Pozycjonowanie Kraków, pozycjonowanie stron www Kraków, Pozycjonowanie stron Kraków, pozycjonowanie w Krakowie, Kraków pozycjonowanie, Kraków pozycjonowanie stron, Kraków pozycjonowanie stron www
  3. Szukasz fryzjera w Krakowie? – fryzjer Kraków, fryzjer Kraków cena, fryzjer z Krakowa, fryzjer męski Kraków, fryzjer damski Kraków
  4. Chcesz wiedzieć jakie siłownie są teraz otwarte w Krakowie? – otwarte siłownie Kraków, siłownie Kraków
  5. Szukasz dentysty w Krakowie z jakiegoś powodu? – Dentysta Kraków, stomatolog Kraków, Stomatolog otwarty w niedzielę Kraków, Dentysta otwarty 
   w niedzielę Kraków, Leczenie kanałowe Kraków, Protetyka Kraków, Stomatologia Kraków, Wyrywanie zęba Kraków, leczenie zęba Kraków, Licówki Kraków, implanty Kraków

  Jak widać fraz na Kraków można mnożyć a to tylko kilka przykładów, gdzie warto użyć pozycjonowania  w Krakowie.

  Dobór odpowiednich słów kluczowych – jak to zrobić? Pozycjonowanie Kraków

  Nasyć treści odpowiednimi słowami kluczowymi, ponieważ gwarantuje to wysoką pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania. Warto jednak pamiętać o rozsądnym dobieraniu słów kluczowych, z uwagą na kryteria branżowe. (dla naszej firmy będą to frazy: – Pozycjonowanie Kraków, pozycjonowanie stron www Kraków, Pozycjonowanie stron Kraków, pozycjonowanie w Krakowie, Kraków pozycjonowanie, Kraków pozycjonowanie stron, Kraków pozycjonowanie stron www)

   

  1. Sprawdź strony konkurencji, aby wiedzieć na jakie frazy pozycjonują się sąsiednie firmy. Co więcej warto, żeby każda podstrona była zoptymalizowana na kilka, a nie kilkadziesiąt słów kluczowych przyniesie to lepsze efekty. ( U nas jest optymalizowana na frazy – Pozycjonowanie Kraków, pozycjonowanie stron www Kraków, Pozycjonowanie stron Kraków, pozycjonowanie w Krakowie, Kraków pozycjonowanie, Kraków pozycjonowanie stron, Kraków pozycjonowanie stron www, ale główną jest pozycjonowanie Kraków

   

  Wykorzystaj Planer Słów Kluczowych od Google, aby zweryfikować użyteczność wybranych słów kluczowych. Niektóre z nich mogą okazać się wyszukiwane kilka razy w miesiącu, co będzie wskazówką, żeby na ich miejsce wstawić inną, częściej klikaną frazę.

  Zadbaj o to, aby każda podstrona serwisu była zoptymalizowana na inne słowo kluczowe. Pozwoli to uniknąć tzw. kanibalizacji. ( U nas kanibalizacja występuje na 6 ostatnich wpisów z bloga. Bardzo często jeśli masz silny autorytet domeny, to możesz wypchać dwie strony na jedną frazę kluczową do TOP 3.

   

  Użyj od kilku do kilkunastu razy słowa kluczowe w różnych odmianach. Warto je również umieścić w tytule, nagłówkach, wypunktowaniach oraz wyliczeniach, a co najważniejsze w treści całego tekstu.

  Title i meta tagi – pozycjonowanie stron www Kraków

  Podczas optymalizacji strony należy zwrócić szczególną uwagę na uzupełnienie nagłówka H1 (tytuł), a także meta tagów. Dodatkowo, każdy obrazek pojawiający się na stronie powinien być odpowiednio opisany (będzie to wpływało na wyższą pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania). Naszym tittle jest: Pozycjonowanie Kraków – dlaczego warto wykonać pozycjonowanie w Krakowie

  Tworzenie stron www

  Unikalność treści na stronie – pozycjonowanie stron Kraków

  Kolejnym elementem, o który należy zadbać jest unikalność treści na stronie. Powinny być one sformułowane w inny sposób, niż robiła to konkurencja. Warto również pamiętać, że meta tagi (meta title/meta description) oraz tytuły również muszą być unikalne. Oryginalność treści można sprawdzić wklejając w Google kilka zdań lub skorzystać z narzędzi służących do sprawdzania unikalności wpisów.

  Działania content marketingowe – pozycjonowanie stron www Kraków

  Działania content marketingowe stają się coraz bardziej popularne za sprawą nacisku algorytmów Google na merytoryczne treści. Mają one za zadanie edukować odbiorców i dawać im realną wartość w postaci dodatkowej wiedzy, którą będą mogli wykorzystać. Są to jedne z najbardziej kosztownych działań, wymagających doświadczenia w dziedzinie copywritingu. Przyczyniają się one w głównej mierze do wysokich pozycji wielu stron w wynikach wyszukiwania.

  Pozycjonowanie stron www w Krakowie poprzez metody content marketingowe jest efektywne, ponieważ zwiększa ilość podstron w Twojej witrynie, co gwarantuje wyższą pozycję w Google za sprawą ulepszonych algorytmów (budowanie długiego ogona słów kluczowych).

  Czym jest content marketing? Jakie są jego rodzaje? Pozycjonowanie stron www Kraków

  Content marketing – pisanie różnorodnych treści na stronę internetową. Może to być prowadzenie bloga, dodawanie aktualności na temat przedsiębiorstwa, tworzenie opisów produktów itd. Informacje za pomocą działań content marketingowych mogą być również przekazywane w formie infografik, zdjęć obrazujących daną tematykę itp.

  White paper – Bardzo specjalistyczne opracowanie danego zagadnienia z branży. Korzystają z tej formy najczęściej branże przemysłowe i technologiczne.

  Książka drukowana – Czyli klasyka. Od poradnika do specjalistycznych opracowań.

  eBook – forma elektroniczna książki drukowanej

  Magazyn drukowany – wydawany cyklicznie, często prenumerowany, ma określoną widownię

  Magazyn elektroniczny – wersja elektroniczna magazynu drukowanego

  Audiobook – Najczęściej książka lub poradniki w wersji do słuchania. Idealna forma dla zabieganych. Ostatnio tak przesłuchałem Sztukę wojny.

  Case study/ success stories – przykad dokładnie opisanej współpracy z klientem. Daje to doskonałe efekty reklamowe.

  Testimonials (referencje) –referencje są zawsze bezcenne. Jest to rekomendacja od Twojego pracodawcy, klienta czy innego podmiotu zadowolonego z Twojej współpracy.

  Artykuł/ News – informacja, od krótkiej notki po artykuł eksperta

  Komiks – wykorzystanie treści obrazkowych do przekazania jakiejś historii

  Rankingi – TOP 10, TOP 20, jaka jest najpopularniejsza agencja SEO, kraje z największym długiem publicznym

  e-newsletter –podziel się z klientem swoimi informacjami. My dzielimy się informacjami o pozycjonowaniu stron www

  Blog –Jedna z najbardziej wartościowych rzeczy w dziedzinie SEO. Dzielisz się na nim informacjami z klientami i zdobywasz kolejne wypozycjonowane frazy. Właśnie jesteś tutaj na blogu i czytasz to z powodu wypozycjonowania przez nas jednej z tych fraz: Pozycjonowanie Kraków, pozycjonowanie stron www Kraków, Pozycjonowanie stron Kraków, pozycjonowanie w Krakowie, Kraków pozycjonowanie, Kraków pozycjonowanie stron, Kraków pozycjonowanie stron www. To pokazuje siłę bloga.

  Microblogging – jw. tylko krótsze treści, np: tylko linki, zdjęcia, pojedyncze zdania. Doskonałym przykładem microbloggingu jest twitter Donalda Trumpa.

  Video blog – coś dla tych, którzy nie lubią czytać, a przy okazji doskonałe narzędzie uzupełniające bloga. Jeśli prowadzisz Video Blog na YouTubie to możesz wrzucić swoje filmy na bloga do określonej frazy. Tak jak ja o rodzajach umów na pozycjonowanie. (Praktyka mówi, że Google kocha gdy jego usługi są na Twojej stronie www i pcha ją do góry oraz druga sprawa rośnie bardzo mocno czasu utrzymania klienta na stronie)

  Guest Blog Posts – publikowanie własnych postów najlepiej eksperckich na blogach zewnętrznych. Polecam też eksperckie blogi.

  e-Learning – elektroniczna nauka, od certyfikatów po poradniki i szkolenia

  Software (aplikacje mobilne, programy) – Oprogramowanie, aplikacje, często bardzo złożone

  Content Game – wykorzystanie gier w celach biznesowych. Przykładowo Twój baner w danej grze.

  Obrandowane produkty w sieci – od kalkulatora, przez notatniki i inne przydatne narzędzia z Twoim brandem

  Forum – miejsce gdzie specjaliści wymieniają się swoimi doświadczeniami, albo skrzykują się na dane akcje. Ja polecam 4chan i kanał b. Tylko dla dorosłych i potrafiących czytać po angielsku. Warto jednak chwile poczytać o historii tego miejsca będziecie zaskoczeni jak ważne może być dla Waszej firmy.

  Grupy tematyczne – od Facebooka po Linkedin przez Golden line i wiele wiele innych miejsc. Znajdziesz tam ludzi interesujących się potencjalnie danym tematem. A więc także klientów.

  To wszystko możemy wykonać za Ciebie i dla Ciebie

  Strona jest odpowiednio zoptymalizowana – co dalej? Pozycjonowanie Kraków

   

  Po kompleksowym zoptymalizowaniu strony należy rozwijać linkowanie zewnętrzne (zaplecza SEO Kraków), aktualizować co jakiś czas treści na stronie według wytycznych Google, a co najważniejsze – dobudowywać poszczególne podstrony działaniami content marketingowymi w celu zwiększenia widoczności witryny w wynikach wyszukiwania. Warto pamiętać, że pozycjonowanie to m.in.:

  • nieograniczona przestrzeń reklamowa;
  • spełnienie oczekiwań użytkowników;
  • widoczność w odpowiednich miejscach;
  • długofalowe efekty;
  • zwiększenie zaufania i świadomości marki;
  • niskie koszty dotarcia do klienta.

  W XXI wieku z internetu korzystają wszyscy, w każdej kategorii wiekowej. Wobec tego pozycjonowanie stron www to niezbędna czynność, którą powinno się wykonać w celu pozyskania dodatkowych klientów, a co najważniejsze zarobienia pieniędzy poprzez sprzedawanie produktów i usług dla osób, które wcześniej nie wiedziały o istnieniu danej firmy.

  Jeśli masz pytania pisz: info@seosem24.pl lub dzwoń: 533 543 333 nasi eksperci pozostają do Twoich usług.

  Pozycjonowanie stron www Kraków

  100 najczęściej zadawanych pytań na temat pozycjonowania stron www w
  Krakowie.

  1.Czym się różni SEO od SEM w Krakowie?

  SEO to optymalizacja strony pod silnik wyszukiwarki. Tak zwane pozycjonowanie stron www. Rozwinięcie skrótu to Search Engine Optimization. SEM z kolei jest to marketing w wyszukiwarce. SEM dotyczy płatnych kampanii reklamowych. W Krakowie przydaje się zarówno jedno, jak i drugie, ale SEO to podstawa każdej strony www. Budowę strony internetowej powinno się rozpoczynać, myśląc o SEO. SEM jest segmentem marketingu internetowego. Jednym z elementów SEM są płatne reklamy w wynikach wyszukiwania. Rozwinięcie tego skrótu to Search Engine Marketing.

  2. Czy można samemu wybrać sobie frazy do pozycjonowania?

  Frazy kluczowe, pod które pozycjonowana jest strona www, powinny być opłacalne. Oznacza to, że realne powinno być osiągnięcie wysokiej pozycji strony www w wyszukiwarce przy jednoczesnej popularności danej frazy. Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, warto skorzystać z usług profesjonalnej agencji SEO. Pozycjoner dzięki swojej wiedzy, a także doświadczeniu wybierze frazy kluczowe i zapewni treść, która będzie spełniać oczekiwania wyszukiwarki. Tym sposobem można liczyć na wysoką pozycję w Google pod wartościowe frazy kluczowe. W tym tekście wybraliśmy: Pozycjonowanie Kraków, Pozycjonowanie stron Kraków, Pozycjonowanie stron www Kraków, Pozycjonowanie w Krakowie, Pozycjonowanie stron www w Krakowie, Pozycjonowanie stron w Krakowie. Jak widać można wybierać. Ważne by miały dużo wyszukiwań.

  3. Czym różni się pozycjonowanie stron w Krakowie od pozycjonowania stron w innym mieście w Polsce?

  Zasady, którym podlega pozycjonowanie stron www, są podobne w każdym miejscu. Różnica może jednak polegać na tym, że pozycjonowanie w Krakowie jest  bardzowymagające. Konkurencja jest bowiem ogromna. W Krakowie jest bardzo duża liczba firm działających zarówno stacjonarnie, jak i zdalnie. Z tego też powodu trudniej jest znaleźć się w topce, ale jest też dużo większa liczba potencjalnych klientów. Pozycjonowanie stron w Krakowie nie różni się wiele od pozycjonowania stron na przykład w Warszawie.

  4. Co stanie się, gdy całkowicie zignoruję kwestię pozycjonowania w Krakowie?

  Nic się nie stanie. I to jest właśnie najgorsze. Aby zapewnić sobie zyski, musi pojawiać się ruch na stronie www. Kraków jest bardzo dużym miastem, w którym trzeba zadbać o to, by być wyżej niż konkurencja. W innym wypadku nasi konkurenci odbiorą nam klientów. Z kolei przy dobrym pozycjonowaniu, dzięki temu, że Kraków jest bardzo dużym miastem, można trafić do naprawdę sporej liczby odbiorców.

  5. Od czego uzależnione są koszty pozycjonowania stron www w Krakowie?

  Koszty pozycjonowania stron www w Krakowie podobnie jak w każdym innym mieście zależą od tego, jak dobrze zoptymalizowana jest strona internetowa, czy była ukarana przez Google, czy ma błędy techniczne, konkurencji, a także wielu innych aspektów. Można zapytać o wycenę pozycjonowania. Wycenę można otrzymać po krótkim czasie i dzięki temu zorientować się, jakie dokładnie będą koszty profesjonalnego pozycjonowania.

  6. Czy efekty pozycjonowania widać natychmiast po wprowadzeniu zmian na stronie?

  Efektów pozycjonowania nie widać od razu. Pozycjonowanie stron www jest procesem, który wymaga cierpliwości i zaangażowania. Dzięki pracy profesjonalnej agencji SEO możliwe są jednak znaczące dla każdej działalności rezultaty. Długofalowy efekt jest jak najbardziej możliwy i działania agencji skupiają się na tym, żeby strona internetowa przez długi czas pozostawała na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce.

  7. Czy pozycjonowanie w Krakowie jest droższe niż w innym mieście?

  Cena jest uzależniona od wielu czynników. Na pewno dobrze jest liczyć się z tym, że w Krakowie branżowa konkurencja jest ogromna. Z tego też powodu zdobycie topowych pozycji w wyszukiwarce pod wartościowe frazy kluczowe jest w Krakowie bardziej czasochłonne i pracochłonne. Efekty jednak są naprawdę owocne i pojawia się wielu nowych klientów i odbiorców stron w Krakowie.

  8. W jaki sposób samemu można zadbać o pozycjonowanie w Krakowie?

  Samemu jest trudno osiągnąć dobre rezultaty. Dzięki profesjonalnym audytom, a także stosowaniu zaawansowanych narzędzi w umiejętny sposób, specjaliści w agencji SEO uzyskają o wiele lepszy efekt. Profesjonalny pozycjoner dysponuje wiedzą, umiejętnościami, a także zaawansowanymi narzędziami, których właściwe użycie gwarantuje dobre rezultaty pozycjonowania. Samodzielna praca nie przyniesie tak wymiernych efektów.

  9. Czy branża SEO zmieniła się na przestrzeni lat?

  SEO zmienia się bezustannie. Tak naprawdę dla kogoś, kto wypadł z branży na jakiś czas, branża może zmienić się nie do poznania. Coraz większą rolę odgrywają wartościowe merytorycznie treści. Google ma coraz bardziej inteligentne algorytmy. Wspomniane algorytmy karzą strony, które mają niskiej jakości treść i nagradzają witryny z wysokiej jakości merytoryczną treścią. Coraz większe znaczenie ma również aktualnie Content Marketing.

  10. Co to jest meta description?

  Meta description to krótki opis tego, co znajduje się na stronie. Jest on widoczny w wyszukiwarce. Poniżej tytułu strony znajduje się w wyszukiwarce niewielki obszar ekranu, w którym przeczytać można meta description. Tego typu opis ma zwykle około 150 znaków ze spacjami. Meta description ma duże znaczenie dla pozycjonowania. Właściwie sformułowany meta description sprawia, że strona jest wyżej pozycjonowana, a odbiorcy często klikają w link. Popularne w tego typu opisach są również zwroty CTA (Call to Action). Przykładem takiego wezwania do działania może być: Sprawdź koniecznie!

  11. Czy tworzenie firmowych stron www nie myśląc o SEO, ma sens?

  Od samego początku tworzenia stron www powinno się myśleć o SEO. Nawet jeżeli na początku nie ma jeszcze w witrynach dużej ilości treści, można odpowiednio przygotować stronę www pod pozycjonowanie. Gdy myślenie o SEO przejawia się od samego początku, o wiele łatwiej jest później o wysoką pozycję w wyszukiwarce.

  12. Od czego zależy pozycja firmowych wizytówek w Krakowie?

  Pozycja firmowych wizytówek zależy między innymi od spójności informacji o firmie we wszystkich źródłach w internecie, takich jak katalogi firm, strona firmowa i Google Moja Firma. Dodatkowo ważne jest podanie dużej liczby szczegółów dotyczących działalności. Dzięki takiemu podejściu do firmowych wizytówek są one wyżej pozycjonowane i bardziej atrakcyjne dla przeglądających. Należy pamiętać o tym, że Google bada też popularność danej firmy czy ilość słów kluczowych i opis w wizytówce. Czynników jest bardzo wiele.

  13. Czy SEO w Krakowie się opłaca?

  Odpowiednie działania, które zapewniają wysoką pozycję w wyszukiwarce, sprawiają, że firmy mają więcej klientów, a strony większą liczbę odwiedzających i konwersje. W związku z tym pozycjonowanie stron www w Krakowie jest naprawdę opłacalne. Dzięki SEO w Krakowie przedsiębiorcy mogą rozwinąć skrzydła i zwielokrotnić swoje zyski.

  14. Co jest ważniejsze SEO czy SEM?

  Optymalizacja stron internetowych pod silnik wyszukiwarki jest podstawą. SEM może być skuteczne i przynosić nowych klientów, ale są to dwa różne zagadnienia. Search Engine Optimization, czyli optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki jest zawsze kluczowa już od momentu powstania witryny. SEM można potraktować jako dodatkowe narzędzie marketingowe. Tak naprawdę często te dwa kanały pozyskiwania klientów mocno się uzupełniają.

  15. Dlaczego SEO w Krakowie jest ważne dla przedsiębiorstw?

  Bez SEO w Krakowie bardzo trudno byłoby wygrać rywalizację z branżową konkurencją. Najważniejsze to znaleźć się na pierwszej podstronie wyników wyszukiwania. Im wyższą pozycję zajmuje strona firmowa, tym więcej zyskuje klientów. Internauci zazwyczaj decydują się na produkty oraz usługi firm, które są wysoko pozycjonowane. Stosują oni proste myślenie: jeżeli coś jest wyżej, oznacza to, że jest lepsze.

  16. Jakie są najważniejsze czynniki, od których zależy pozycjonowanie stron www w Krakowie?

  SEO nie jest nauką ścisłą. Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Są pewne wartościowe cechy stron www takie jak dobry content oparty o odpowiednie frazy kluczowe, a także wysokiej jakości linki, ale to bardzo szerokie zagadnienie. W ostatnich latach i miesiącach coraz większą rolę w pozycjonowaniu odgrywają strony internetowe o wysokiej jakości treści. Content Marketing jest na przykład potężnym narzędziem.

  17. Co to są wyniki organiczne Google w pozycjonowaniu stron www w Krakowie?

  Są to wyniki bezpłatne. Na podstawie czynników rankingowych wyszukiwarka wyświetla wyszukane strony internetowe w określonej kolejności. Wyniki organiczne są niezwykle istotne dla każdej witryny. Można powiedzieć, że wysoka pozycja strony internetowej w wyszukiwarce jest sednem pozycjonowania.

  18. Jeżeli wyniki organiczne są bezpłatne, to czym są wyniki płatne?

  W przypadku Krakowa reklamodawcy mogą płacić za wyświetlanie przed wynikami organicznymi. Oczywiście dotyczy to również każdego innego miejsca na świecie. Wyniki płatne są zatem wyżej i przekłada się to często na klikalność. Z drugiej strony zazwyczaj internauci mają świadomość, z jakiego powodu określona strona jest wyżej w wyszukiwarce. Oczywiście takie wyniki są oznaczone przez Google jako reklama. Na dodatek istnieją wtyczki które blokują wyświetlanie się reklam. Co powoduje, że ktoś taki zobaczy tylko organiczne wyniki wyszukiwania.

  19. Czym jest fraza kluczowa i dlaczego ma znaczenie w pozycjonowaniu stron www?

  Fraza kluczowa to wyrażenie, które wpisuje użytkownik w oknie wyszukiwarki. Implementacja słów kluczowych na stronach internetowych to ważne działanie w SEO. Dzięki odpowiedniemu nagromadzeniu fraz kluczowych w treści strony internetowej jest ona wyżej pozycjonowana. Ważne jednak również, aby content był wartościowy. Pamiętaj, by zapytać pozycjonera czy dana fraza jest wyszukiwana przez użytkowników.

  20. Czym jest fraza kluczowa długiego ogona i czy jest opłacalna w Krakowie?

  Fraza długiego ogona (long tails) to rozbudowana fraza kluczowa. Frazy kluczowe są bardzo precyzyjne i zazwyczaj składają się z co najmniej 3 wyrazów. Mogą dotyczyć na przykład konkretnego modelu obuwia. Dla przykładu frazą kluczową może być “Firma X rozmiar 37 buty męskie”

  21. Co to jest upychanie słów kluczowych i czy jest opłacalne, pozycjonując w Krakowie?

  To metoda tzw. BHS czyli Black Hat SEO. Polega na sztucznym zwiększeniu gęstości fraz kluczowych.Jest odradzana ze względu na algorytm Panda. Stosowanie metod czarnego kapelusza SEO może doprowadzić do kary nałożonej przez Google. W wyniku tejże kary strona może ostatecznie
  dużo stracić. Niższa pozycja w wyszukiwarce lub ban w Google to możliwy rezultat.

  22. Czym jest NAP i dlaczego jest ważny dla pozycjonowania w Krakowie?

  NAP, czyli nazwa, adres i numer telefonu to istotny element lokalnego SEO. Te ważne informacje ułatwiają wyszukiwanie firm. Opisy firm typu NAP są zazwyczaj bardzo krótkie i treściwe. Dzięki temu, że zawierają najważniejsze informacje, osoby zainteresowane mogą łatwo skontaktować się z firmą lub odwiedzić ją osobiście.

  23. Czym jest współczynnik odrzuceń w SEO?

  Współczynnik odrzuceń określa, jak często użytkownik wchodzi na stronę internetową i opuszcza ją, nie podejmując żadnych działań. Wysoki współczynnik odrzuceń wpływanegatywnie na pozycjonowanie stron. W związku z tym webmasterzy powinni zadbać o to, aby User Experience strony nie wpływał na odrzucenia.

  24. Czym jest User Experience i jak ma się do SEO w Krakowie?

  User Experience to całość wrażeń użytkownika. Składa się na niego między innymi design i funkcjonalność strony. To osobny obszar tworzenia stron www, ale również bardzo istotny dla popularności witryny. Specjaliści SXO zajmują się SEO i UX co daje doskonałe efekty w pozycjonowaniu.

  25. Jaka jest różnica pomiędzy linkami przychodzącymi i wychodzącymi?

  Dla przykładu linki, które kierują do strony www salonu fryzjerskiego w Krakowie to linki przychodzące. Linki zamieszczone na tej stronie i kierujące do innych domen są linkami wychodzącymi. Zarówno linki przychodzące, jak i wychodzące są ważnymi elementami pozycjonowania stron www. Jeśli chcesz poszerzyć swoją wiedzę poczytaj jeszcze o linkach dofollow i nofollow.

  26. Czym jest pozycjonowanie poza stroną i jak się ma do pozycjonowania w Krakowie?

  Pozycjonowanie poza stroną to działania wykonywane poza stroną internetową w celu poprawy rankingu i widoczności. Przykładem pozycjonowania poza stroną internetową jest aktywność na portalach społecznościowych. Umieszczanie artykułów sponsorowanych z linkiem do witryny na innych stronach to kolejny przykład. To właśnie na nich możliwe jest na przykład promowanie stron www. Daje to dobre rezultaty.

  27. Co to jest PPC?

  PPC, czyli Pay Per Click jest formą rozliczenia za kliknięcie reklamy. Dotyczy to SEM. Taka forma rozliczenia płatności za reklamy jest bardzo sprawiedliwa. Wiele osób bardzo ceni Pay Per Click ze względu na to, że płaci się za prawdziwy rezultat działań reklamowych. Opłacający cały czas ma świadomość tego, na co wydaje pieniądze.

  28. Co to jest CTR?

  CTR to współczynnik klikalności. Liczba wyświetleń podzielona przez liczbę kliknięć odnośnika do strony www. Im wyższy jest współczynnik CTR, tym lepiej. Rozwinięcie tego skrótu to click-through rate. Jest to bardzo ważny współczynnik dla właścicieli stron www, gdyż pozwala na ocenę skuteczności działań promocyjnych.

  29. Czym jest EMD?

  EDM jest domeną, w której zawierają się frazy kluczowe. Na przykład “seowkrakowie.pl”, gdy frazą kluczową jest “SEO w Krakowie”. EMD to skrót, który w rozwinięciu oznacza Exact Match Domain, czyli w tłumaczeniu na język polski “dokładne dopasowanie domeny”. EMD sprzyja wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google.

  30. Czym jest algorytm Google i jaki ma wpływ na pozycjonowanie stron www w Krakowie?

  Algorytm Google to zestaw poleceń, reguł i kodów, których używa wyszukiwarka. Strony internetowe w Krakowie i w innych miejscach powinny ułatwiać wyszukiwanie algorytmowi. Algorytmy Google odpowiadają także za nagradzanie i karanie stron o wysokiej i niskiej jakości treści. Algorytm Google walczy z nieetycznymi formami marketingu i wspiera wartościowy content. Witrynę internetową warto dostosować do standardów algorytmu. Przykłady nazw algorytmów: Pingwin, Panda, Pelikan, Google Core Vital itd.

  31. Czym jest kara od Google?

  Kara od Google jest konsekwencją naruszania wytycznych wyszukiwarki. Jest nakładana na strony www i źle wpływa na pozycjonowanie. W jej konsekwencji pozycja strony internetowej znacząco się obniża lub witryna jest całkowicie banowana w wyszukiwarce Google. Strony internetowe, które promują się w sposób nieetyczny, mogą zostać ukarane. Podniesienie strony internetowej i odwołanie się od kary nie jest prostym procesem. Kary dzielą się na algorytmiczne i ręczne.

  32. Czy czas ładowania stron ma wpływ na SEO?

  Tak, ma wpływ na SEO. Im szybciej ładuje się strona, tym wyższą pozycję może uzyskać ona w wyszukiwarce. Google nagradza bowiem strony internetowe z wysokiej jakości kodem i dobrze zoptymalizowane. Dobrze zoptymalizowana strona www z wysokiej jakości kodem ładuje się szybciej i przez to użytkownicy mogą bardziej komfortowo korzystać z zasobów Internetu.

  33. Co to jest Google Analytics?

  Jest to bezpłatne narzędzie Google do analizowania wydajności witryny i śledzenia jej.  Google Analytics jest narzędziem, które często jest stosowane przez pozycjonerów, a także webmasterów. Dzięki niemu łatwiej jest analizować na przykład rezultaty pozycjonowania. Zarówno klienci, jak i pozycjonerzy mogą dzięki opisanemu narzędziu dokładnie przeanalizować na przykład poprawę lub spadek pozycji strony w rankingu.

  34. Czym jest analiza konkurencji i jaki ma wpływ na pozycjonowanie w Krakowie?

  Analiza konkurencji jest badaniem stron www organicznych konkurentów. Pozwala ona na przykład dobrać właściwe frazy kluczowe. Konkurenci czasami zajmują pewne frazy kluczowe i dlatego trzeba zdecydować się na nieco inne. W innych wypadkach można pod te same frazy wbić stronę wyżej niż konkurenci. Bardzo poważną konkurencją, jeżeli chodzi o popularne frazy kluczowe, są ogromne firmy i korporacje.

  35. Jakie media społecznościowe są ważne dla SEO w Krakowie?

  Dla SEO w Krakowie ważne są media społecznościowe takie jak w innych miastach: Facebook, LinkedIn, Instagram, Twitter i inne popularne. Dzięki mediom społecznościowym można przesyłać linki, filmy, a także nagrania dźwiękowe na temat firmy. Warto wspomnieć również o zdjęciach. Facebook, LinkedIn, Instagram oraz Twitter mają nieco inną grupę odbiorców i inny społecznościowy charakter. Na przykład LinkedIn jest portalem biznesowym. Linki z tego typu miejsc nadają się idealnie do dywersyfikacji profilu linków.

  36. Czy w pozycjonowaniu stron www w Krakowie ważniejsza jest jakość, czy ilość treści?

  W Krakowie i każdym innym miejscu jakość treści jak i ilość jest bardzo ważna. W ostatnich latach i miesiącach Google coraz bardziej nagradza strony z treścią o wysokiej jakości i karze strony z treścią o bardzo niskiej jakości. Dzieje się tak dzięki coraz bardziej nowoczesnym i zaawansowanym algorytmom. Wspomniane algorytmy zwalczają również nieetyczne metody promowania stron www. Skup się na ilości i jakości treści a będzie bardzo dobrze.

  37. Czym jest audyt SEO?

  Jest to ocena stanu witryny. Pomaga znaleźć problemy, które obniżają pozycję strony www na przykład w Krakowie. Innymi słowy, audyt SEO jest analizą, która pozwala na szczegółowe opracowanie planu działania związanego z pozycjonowaniem stron www. Audyt SEO poprzedza rozpoczęcie pracy. Na bazie uzyskanych w ramach audytu SEO informacji specjalista SEO może rozpocząć pracę.

  38. Co to jest CMS i jaki ma wpływ na SEO?

  Jest to system zarządzania treścią. Służy do tworzenia i zarządzania stronami internetowymi? Na przykład WordPress zawiera często wtyczki, które ułatwiają pozycjonowanie. Są również specjalny CMS-y takie jak na przykład Prestashop służące do tworzenia, a także zarządzania sklepami internetowymi. Rozwinięcie skrótu CMS to Content Management System.

  39. Jakie istnieją wyszukiwarki poza Google? Czy pozycjonowanie stron www w Krakowie działa w nich tak samo?

  Wyszukiwarki inne niż Google to na przykład Yahoo, Bing oraz Yandex. Są one mniej popularne w Polsce. W pozycjonowaniu zawsze ważne są frazy kluczowe. Nagromadzenie treści wartościowymi frazami kluczowymi sprawia, że strony osiągają wysoką pozycję. Ponadto link building jest równie ważny. Bez względu na to, czy mowa o Google, czy innych wyszukiwarkach. Pozycjonowanie stron wygląda zatem dość podobnie. Po mimo, że algorytmy są różne.

  40. Czym jest pozycjonowanie lokalne w Krakowie?

  Pozycjonowanie lokalne pozwala odnaleźć w Google firmy działające stacjonarnie w pobliżu określonej lokalizacji. Jeżeli chodzi o Kraków, pozycjonowanie lokalne działa w taki sposób, że osoby będące w Krakowie otrzymają w wynikach wyszukiwania wysoko pozycjonowane firmy stacjonujące w Krakowie po wpisaniu na przykład “fryzjer Kraków”. Dodatkowo pojawi się także wizytówka tychże firm w Google Maps.

  41. Dlaczego pozycjonowanie lokalne jest ważne dla przedsiębiorców z Krakowa i innych miast?

  Pozycjonowanie lokalne dla przedsiębiorców z Krakowa jest bardzo ważne, gdyż pozwala ono trafnie dobrać grupę docelową i sprawia, że liczba klientów rośnie? Dla firm oraz instytucji działających stacjonarnie pozycjonowanie lokalne ma szczególne znaczenie. Względnie niskim kosztem pozwala dotrzeć do potencjalnych klientów. W ramachpozycjonowania lokalnego pozycjonowana jest także firmowa wizytówka.

  42. Czym się różni Google Maps od Google Moja Firma?

  Publikując wizytówkę w Google Moja Firma, można trafić między innymi do Google Maps, czyli popularnych Map Google. Trafia się jednak również do wyszukiwarki Google. Mapy Google są stosowane bardzo często w nawigacjach i stanowią bardzo dobre źródło klientów. Google Moja Firma to miejsce, do którego naprawdę opłaca się wstawić firmową wizytówkę.

  43. Czy kiedyś pozycjonowanie w Krakowie wyglądało inaczej?

  SEO ciągle się zmienia. Dzieje się tak w Krakowie i każdym innym miejscu. Coraz większą rolę odgrywa wartościowa treść. Kiedyś teksty typu presell pages (precle) miały większy udział w pozycjonowaniu. Aktualnie SEO jest wspierane w bardzo dużym stopniu przez media społecznościowe, a także Content Marketing. Algorytmy Google są naprawdę inteligentne i wychwytują nieetyczne metody promowania stron oraz treść słabej jakości. Witryny internetowe są karane i nagradzane przez algorytmy wyszukiwarki.

  44. Co to jest indeksowanie i jaki ma wpływ na pozycjonowanie w Krakowie?

  Wszelkie zmiany wprowadzone na stronach www muszą być zindeksowane. Im częściej aktualizuje się stronę w Krakowie, tym lepiej dla pozycjonowania. Między innymi z tego powodu efektów w pozycjonowaniu nie widać bezpośrednio po modyfikacji zawartości strony. Pozycjonowanie wymaga cierpliwości, między innymi oczekiwania na indeksowanie.

  45. Czym jest domena?

  Jest częścią adresu i nazwą strony. Domena jest także unikalną nazwą. To także podstawowy składnik internetowej tożsamości. Domena może dotyczyć zarówno adresu strony internetowej, jak i e-maila. Domena jest również nieodłącznym elementem hostingu. Wartościowe domeny potrafią kosztować naprawdę sporo.

  46. Czym jest ccTLD?

  Jest to rozszerzenie domeny. Na przykład w Polsce ccTLD to .pl. Rozwinięcie wspomnianego skrótu to Country code top level domain, czyli domeny najwyższego poziomu związane z danym państwem. Za domenę .pl lub na przykład .com w Polsce trzeba zapłacić. Istnieją także darmowe domeny, nieco mniej atrakcyjne, zawierające także przedrostek – na przykład prv.pl

  47. Co to jest link no-follow i jaki ma wpływ na pozycjonowanie w Krakowie?

  Link no-follow to odsyłacz, który mówi wyszukiwarkom, by za nim nie podążały. Jest mniej wartościowy dla SEO. Na stronach internetowych stosowane są zarówno linki no-follow, jak i  do-follow. To, którego linka użyć w określonej sytuacji uzależnione jest od potrzeb w konkretnej sytuacji.

  48. Co to jest link do-follow i jaki ma wpływ na pozycjonowanie w Krakowie?

  Za linkiem do-follow wyszukiwarki mają podążać. Jest bardziej wartościowy dla SEO. Linki do-follow to odnośniki w ich standardowej formie. Oznacza to, że jeżeli nie ustawi się “no-follow, link będzie do-follow. Linki te przekazują też swoją moc.

  49. Czym jest częstotliwość frazy kluczowej w SEO?

  Częstotliwość frazy kluczowej określa, ile razy fraza pojawia się na stronie. Na przykład fraza kluczowa “Pozycjonowanie Kraków” może pojawić się 30 razy w określonym tekście. Albo 200. Użytkownicy, którzy wpisują tę frazę w wyszukiwarce, mogą odnaleźć wysoko pozycjonowaną stronę, w której fraza kluczowa często się pojawia. Zbyt duża częstotliwość frazy kluczowej również jest niewskazana. Istnieją pewne normy dotyczące SEO i różne opinie na temat częstotliwości frazy kluczowej.

  50. Czym jest bliskość słów kluczowych?

  Jest to odległość pomiędzy słowami kluczowymi na stronie. Uznaje się, że słowa kluczowe powinny być równomiernie ulokowane w całym tekście. Ważne jest również, aby fraza kluczowa pojawiła się w pierwszym i ostatnim akapicie. Rozmieszczenie w odpowiedni sposób fraz kluczowych jest bardzo ważne.

  51. Czym jest widoczność słowa kluczowego?

  Widoczność słowa kluczowego jest jego wyeksponowaniem. Dla przykładu na blogu o Krakowie słowo kluczowe konieczne powinno znaleźć się w pierwszym i ostatnim akapicie. To bardzo ważne z perspektywy SEO, czyli optymalizacji strony internetowej do wymogów wyszukiwarki.

  52. Czym są tagi nagłówka i jaki mają wpływ na SEO w Krakowie?

  Tagi mają wpływ na pozycjonowanie w Krakowie i innych miejscach na świecie. Różni pozycjonerzy w różny sposób podchodzą do kwestii nagłówków. Ważne jest, aby struktura tekstu pozwoliła na jak najlepsze pozycjonowanie.

  53. Czym jest plik Robots.txt?

  Wspomniany plik jest elementem strony, który instruuje wyszukiwarkę, a dokładniej jej roboty. Plik ten jest również znany jako protokół wykluczania robotów. Informuje on bowiem, których stron internetowych roboty mają nie indeksować. Plik robots.txt jest plikiem opcjonalnym.

  54. Czym jest tekst kotwiczny i jaki ma wpływ na SEO w Krakowie?

  Tekst kotwiczny to rodzaj hiperłącza. Na przykład po kliknięciu tekstu “SEO w Krakowie” przenieść się na stronę internetową określonego agencji. Inną nazwą dla tekstu kotwicznego jest również “anchor link”. Jest to forma w języku angielskim, bardzo często stosowana.

  55. Czym jest Page Rank?

  Page Rank jest algorytmem Google, który wskazuje wartość liczbową indeksowanych stron internetowych. Wartość ta oznacza jakość witryn. Page Rank wynika z algorytmu matematycznego i bierze pod uwagę liczbę, a także jakość linków do stron internetowych. Jest to pierwszy algorytm Google, który jest również najbardziej znany.

  56. Dlaczego branża SEO ciągle się zmienia?

  Jednym z głównych powodów jest postępująca technologia i unowocześnianie algorytmów Google. Coraz większe znaczenie ma wysokiej jakości treść. Teksty o bardzo niskiej wartości merytorycznej przestały dobrze wpływać na pozycjonowanie. Dodatkowo nowoczesne i zaawansowane algorytmy Google karzą i nagradzają strony internetowe za nieetyczne oraz etyczne metody promowania.

  57. Czym są teksty preclowe i jaki mają wpływ na pozycjonowanie stron w Krakowie?

  Teksty preclowe uznawane są za najprostsze do napisania. Są to treści pozycjonujące o niskiej wartości merytorycznej. Kiedyś były o wiele bardziej popularne w SEO. Aktualnie ich wpływ na pozycjonowanie jest niewielki. Teksty preclowe były często zlecane copywriterom, a stawki za nie były naprawdę niskie. Pisanie pojedynczego tekstu typu presell-page zajmowało mało czasu.

  58. Czym są teksty zapleczowe i jaki mają wpływ na SEO w Krakowie?

  Teksty zapleczowe to lekkie tematyczne treści pisane pod SEO. Bardzo często pisane są na strony zapleczowe, które pomagają w pozycjonowaniu najważniejszej strony. Teksty zapleczowe mają wyższą jakość niż teksty preclowe. Bardzo często jedna strona główna ma wiele stron zapleczowych.

  59. Czy blog firmowy wpływa na SEO strony firmowej?

  Tak, a dodatkowo przyciąga uwagę klientów. Blog firmowy jest doskonałym miejscem do zainteresowania potencjalnie zainteresowanych oferowanymi produktami oraz usługami. Regularne wpisy tematyczne, w których opisywana jest także działalność firmy, stanowią niesamowicie mocne wsparcie w pozycjonowaniu. SEO idzie z całą pewnością w parze z blogami firmowymi.

  60. Czym jest ban i jakie ma znaczenie dla pozycjonowania w Krakowie?

  Jeżeli strona internetowa zostanie zbanowana przez Google, nie ma jej w wyszukiwarce. Gdy tak się stanie, użytkownicy Google nie będą mogli do niej dotrzeć wpisując w okniewyszukiwarki frazy kluczowe. Jest to bardzo trudna sytuacja dla właścicieli stron internetowych, gdyż znacznie obniża ona liczbę wyświetleń, a także użytkowników witryny.

  61. Czym jest Content i jakie ma znaczenie dla SEO?

  Content, czyli treść jest ogromnie ważny dla pozycjonowania stron www nie tylko w Krakowie. Wartościowe treści odgrywają coraz ważniejszą rolę w pozycjonowaniu stron www, a nieoceniony jest również Content Marketing. Umieszczanie na stronie internetowej i poza nią wartościowego contentu to świetne działanie pod kątem SEO.

  62. Czym jest Dead link?

  Dead link to inaczej martwy link, czyli odsyłacz, który kieruje na nieistniejącą stronę lub jest źle wpisany. Martwe linki denerwują użytkowników i często mogą sprawić, że nie wrócą oni na konkretną stronę internetową. W związku z tym z całą pewnością dead link negatywnie wpływa na pozycjonowanie witryn.

  63. Czym jest filtr i jaki ma wpływ na pozycjonowanie stron www w Krakowie?

  Filtr jest formą kary od Google. Jeżeli strona internetowa z Krakowa otrzyma tego typu karę, znacznie pogarsza się jej pozycjonowanie. Na szczęście jest to łagodniejsza forma kary niż ban od Google. Druga wspomniana kara wyklucza stronę internetową z wyszukiwarki.

  64. Czym jest BSB i jaki ma związek z SEO?

  FSB, czyli Free Site Bonus to bonus dla nowo powstałych stron, który otrzymują od Google. Są dzięki niemu wyżej pozycjonowane. Tego typu bonus zachęca użytkowników internetu do tworzenia nowych stron. Sieć dzięki tego typu bonusom rośnie w siłę. Powstaje wiele nowych stron, nagradzanych już na samym początku działalności.

  65. Czym jest landing page?

  Landing page to rodzaj strony internetowej. Ma ona bardzo prostą konstrukcję i służy realizacji celów sprzedażowych. Zwykle w cennikach webmasterów landing page kosztuje znacznie mniej niż na przykład wykonanie sklepu internetowego bądź strony firmowej. Na tego typu stronach internetowych jest możliwość zakupu usług / produktów.

  66. Czym są artykuły specjalistyczne i jaki mają wpływ na pozycjonowanie firm w Krakowie?

  Artykuły specjalistyczne to forma content marketingu. Są bardzo wartościowe pod kątem SEO. Tego typu treści sprawiają, że jawi się przed internautami wizerunek eksperta. Artykuły eksperckie bardzo często zawierają wiele fachowych informacji. Copywriterzy wyceniają tego typu treści drogo, gdyż wymagają one sporej wiedzy, a także researchu. Zdarza się, że artykuły eksperckie o tematyce medycznej piszą na przykład lekarze.

  67. Czym są katalogi firm i jakie dają możliwości przedsiębiorcom z Krakowa?

  Katalog firm to baza firm dostępna w internecie, do której każdy właściciel firmy może dopisać swoje przedsiębiorstwo. Pozwala ona na promowanie działalności i poprawia SEO firmowej strony oraz wizytówki. Użytkownicy internetu, którzy szukają określonych produktów lub usług mogą odnaleźć cenne namiary na firmy właśnie w katalogach firm.

  68. Na czym polega optymalizacja strony pod kątem SEO?

  Optymalizacja SEO polega na całościowej optymalizacji pod kątem wyszukiwarki. W zakres optymalizacji SEO wchodzą aspekty takie jak odpowiedni kod strony, odpowiednia treść, dobór fraz kluczowych i wiele innych działań. Agencje SEO oraz pozycjonerzy doskonale znają się na optymalizacji stron pod kątem wyszukiwarki i warto zlecać im pozycjonowanie witryn.

  69. Czy jakość kodu strony www jest ważna dla pozycjonowania na przykład w Krakowie?

  Tak, jakość kodu strony www jest ważna dla pozycjonowania nie tylko w Krakowie. Od jakości kodu zależy między innymi, jak szybko ładuje się strona, a to istotny aspekt jeśli chodzi o pozycję witryny w wyszukiwarce. Ponadto dobrze zoptymalizowany kod sprawia, że strona działa po prostu lepiej, jest niezawodna, responsywna i łatwiej ją modyfikować.

  70. Czym są linki wewnętrzne i jak przekładają się na SEO w Krakowie?

  Linkowanie wewnętrzne prowadzi do poszczególnych podstron w obrębie witryny internetowej. Odpowiednio skonstruowane linkowanie wewnętrzne sprzyja wysokiej pozycji w Google. Dla przykładu wchodząc na firmową stronę i poruszając się po podstronach typu “O firmie” lub “Cennik” korzysta się z linkowania wewnętrznego.

  71. Czym są linki zewnętrzne i jak przekładają się na SEO w Krakowie?

  Linkowanie zewnętrzne prowadzi do innej witryny internetowej. Duża liczba linków zewnętrznych dobrej jakości kierujących do witryny poprawia pozycję strony w wyszukiwarce. Jeżeli zatem na stronie firmy A znajduje się link do strony internetowej firmy B, jest to linkowanie zewnętrzne.

  72. Czym są linki naturalne i jaki mają wpływ na pozycjonowanie na przykład firmowej strony w Krakowie?

  Linki naturalne to linki do strony zamieszczane przez użytkowników internetu, bez ingerencji webmastera. Tego typu linkowanie doskonale wpływa na pozycję linkowanych stron www. Przykładem linków naturalnych jest sytuacja, w której klient danej firmy poleca jej usługi na forum internetowym i zamieszcza link do witryny.

  73. Czym jest link przychodzący i dlaczego jest ważny w SEO?

  Link przychodzący to umieszczony poza stroną link, który do niej kieruje. Jest najbardziej pożądany przez właścicieli stron internetowych, gdyż wpływa na liczbę wyświetleń i pozycję strony w wyszukiwarce. Duża liczba linków przychodzących sprzyja zatem SEO.

  74. Czym jest duplicate content i jaki ma wpływ na SEO w Krakowie?

  Duplicate content to inaczej powielanie treści. Należy tego unikać. Wpływa ono negatywnie na pozycjonowanie stron www. Internetowe witryny mogą zostać ukarane przez algorytmy Google za duplikację treści. Coraz bardziej inteligentne algorytmy bardzo szybko wychwytują tego typu nieetyczne metody postępowania właścicieli stron internetowych. Można narazić się zatem na nałożenie filtru lub kary w postaci całkowitego bana.

  75. Czym jest farma linków?

  Farma linków jest grupą schematycznych i nawzajem linkujących do siebie stron. Za ten sposób pozycjonowania można otrzymać karę od Google. Jest to tak zwane Black Hat Seo. Inaczej mówiąc, farma linków jest metodą niezgodną z wytycznymi wyszukiwarki Google.

  76. Czym jest Google Ad Sense i jak sprawdza się w Krakowie?

  Google AdSense to program partnerski, który daje możliwość umieszczania reklam na stronach internetowych. W Krakowie działa identycznie jak w każdym mieście. Tego typu marketing jest niezwykle popularnym narzędziem od Google.

  77. Co to jest Google Panda?

  Google Panda to algorytm Google do zwalczania witryn o niskiej jakości oraz takich, które powielają treść. Dzięki niemu strony, które łamią zasady wyszukiwarki, są karane. Google może nałożyć na strony internetowe filtr lub dać całkowitego bana.

  78. Czym jest Googlebot i jaki ma wpływ na pozycjonowanie stron www w Krakowie?

  Googlebot to program wykorzystywany przez Google. Odnajduje, analizuje, a także indeksuje witryny. Dotyczy to także stron firm stacjonujących w Krakowie. Po dokonaniu jakichkolwiek modyfikacji na stronach internetowych trzeba poczekać, aż Googlebot zaindeksuje witryny.

  79. Czym jest grupa docelowa?

  Grupa docelowa to odbiorcy komunikatu, reklamy. Odpowiednie targetowanie reklam i komunikatów jest niezwykle istotnym aspektem marketingu. Dzięki temu działaniu można dotrzeć do faktycznie zainteresowanych danymi usługami, produktami lub po prostu stronami internetowymi.

  80. Czym jest HTTPS i jaki ma związek z pozycjonowaniem stron?

  HTTPS to szyfrowany odpowiednik protokołu HTTP. Dzięki niemu korzystanie ze strony jest bardziej bezpieczne. Strony wyposażone w ten protokół są lepiej pozycjonowane. Protokół tego typu kosztuje, ale warto za niego zapłacić. Ceny są atrakcyjne. 81. Czym jest monitorowanie pozycji? Monitorowanie pozycji pozwala sprawdzić pozycjonowanie. Dla przykładu firmy w Krakowie mogą sprawdzić rezultaty świadczonych dla nich usług. Z monitorowania pozycji korzystają oczywiście również specjaliści SEO.

  81. Czym są narzędzia pozycjonera?

  To narzędzia, które umożliwiają specjalistom SEO audyt na stronach, a także linkowanie i poprawianie pozycji witryn. Wymienić można różnego rodzaju narzędzia od Google i innych firm. Przykładem takich narzędzi jest planer słów kluczowych lub Google Analytics.

  82. Kim jest pozycjoner i jak może pomóc właścicielom firm i stron w Krakowie?

  Jest to osoba odpowiedzialna za pozycję stron www wyszukiwarkach. Pomaga on uwidocznić witryny i zwiększyć dzięki temu zyski. Strony z dużą widocznością zyskują wielu klientów, gdyż użytkownicy internetu często sięgają po to, co pojawia się najwyżej w wynikach wyszukiwania. W SEO warto inwestować.

  83. Czym jest responsywność?

  Responsywność jest cechą stron internetowych, które są zaprojektowane w taki sposób, że wyświetlają się prawidłowo na ekranach o każdym rozmiarze. Dzięki pełnej responsywności można bez problemów wyświetlić witrynę zarówno na ekranie tableta, jak i telefonu komórkowego. Aktualnie responsywność jest bardzo pożądaną cechą, a strony responsywne wypierają strony mobilne.

  84. Czym jest SERP i jaki ma związek z SEO?

  SERP, czyli Seatch Engine Results Page to strona z wynikami zapytania na daną frazę. Pomaga w pozycjonowaniu. SERP może być wykorzystywana przez pozycjonerów, a także właścicieli stron internetowych. Dzięki tego typu stronie można zbadać słowa kluczowe.

  85. Czym jest SWL i jak mogą korzystać z niego przedsiębiorcy z Krakowa?

  SWL to system wymiany linków. Wymiana linków dzięki SWL jest łatwiejsza. Mogą z niego skorzystać wszyscy. System wymiany linków jest mechanizmem, który pozwala na szybkie pozyskiwanie sporej liczby linków, które kierują do witryny.

  86. Czym jest White Hat SEO i jaki jest jego związek z pozycjonowaniem w Krakowie?

  Jest to lista metod popularyzacji strony zgodna z wytycznymi Google. Osoby z Krakowa mogą ze spokojem promować strony tymi metodami. Algorytmy Google nagradzają strony internetowe, które są promowane w sposób etyczny i całkowicie zgodny z wytycznymi wyszukiwarki.

  87. Czym jest Black Hat SEO i jaki jest jego związek z pozycjonowaniem w Krakowie?

  Analogicznie są to techniki niezgodne z wytycznymi Google. Przyłapane strony są karane za stosowanie tego typu metod. Coraz bardziej nowoczesne i inteligentne algorytmy Google szybko wyłapują nieetyczne metody postępowania właścicieli witryn. Strony, które stosują metody Black Hat SEO są narażone na nałożenie filtrów lub bany.

  88. Czym jest wiek domeny?

  Jest to długość okresu, od kiedy domena została pierwszy raz zarejestrowana do chwili obecnej. Wiek domeny to także jeden z głównych czynników rankingujących w Google. Istnieją strony internetowe, na których można sprawdzić wiek każdej domeny.

  89. Czym jest zapytanie do wyszukiwarki?

  Jest to inaczej fraza kluczowa. Frazy kluczowe są bardzo ważne podczas optymalizacji witryn pod silnik wyszukiwarki. Treści na stronach internetowych powinny być nasycone wartościowymi frazami kluczowymi. W ten sposób poprawia się pozycjonowanie stron internetowych.

  90. Co to jest link building i jak mogą z niego korzystać właściciele stron w Krakowie?

  Link building to działania mające na celu zwiększenie liczby linków do stron internetowych. Wpływa to korzystnie na pozycjonowanie nie tylko w Krakowie. Link building to budowanie bazy linków do prowadzonej strony internetowej. Jest wiele sposobów na to, aby w internecie pojawiały się linki do wybranej witryny.

  91. Co to jest indeks wyszukiwarki?

  Jest to baza danych wyszukiwarki, w której znajdują się najważniejsze informacje pozyskane przez roboty. Strony internetowe, które wyświetlają się użytkownikom w wynikach wyszukiwania, pochodzą właśnie z indeksu wyszukiwarki. Są one uszeregowane w sposób, który najbardziej odpowiada wpisanemu zapytaniu – frazie kluczowej.

  92. Czym jest hiperłącze i jaki ma wpływ na pozycjonowanie w Krakowie?

  Hiperłącze to inaczej link lub odnośnik. SEO jest uzależnione także od jakości linkowania. Wymienić można linki zewnętrzne, wewnętrzne, naturalne i inne rodzaje. Każdy z nich ma inną specyfikę, a także zastosowanie.

  93. Czym jest dynamiczna treść?

  Dynamiczna treść występuje na stronach internetowych i zmienia się bez zmiany adresu domeny. Ma to związek na przykład z różnymi wersjami językowymi strony. Bardzo często strony internetowe międzynarodowych korporacji mają dynamiczną treść. Pozwala to przeglądać witryny użytkownikom z różnych krajów.

  94. Czym jest CR?

  Conversion Rate to współczynnik, który określa, ilu odbiorców wykonało konwersję. Na przykład pobrało cennik firmy z Krakowa. CR wpływa oczywiście na pozycjonowanie, a każdy właściciel strony internetowej chce, aby ten współczynnik był jak najwyższy.

  95. Czym jest Doorway Page?

  Doorway Page to jedna z metod Black Hat SEO. Odradzamy stosowanie jej w trakcie pozycjonowania. Użytkownik, który odwiedza Doorway Page, zostaje przekierowany na inną stronę internetową.

  96. Co to jest depozycjonowanie?

  Depozycjonowanie są to działania, które mają na celu obniżenie pozycji strony www w wyszukiwarce. Depozycjonowanie jest działaniem odwrotnym do pozycjonowania. Może być ono stosowane przez konkurencję. Dla przykładu konkurenci mogą przesyłać do Google informacje, że określona witryna jest pozycjonowana w sposób niezgodny z wytycznymi wyszukiwarki.

  97. Czym jest Content marketing i jaki ma wpływ na pozycjonowanie?

  Content marketing to marketing z bogatą merytorycznie treścią. Świetnie wpływa na SEO. Przykładem są artykuły eksperckie. Content marketing bardzo często pojawia się na przykład na LinkedIn, a także różnorodnych stronach branżowych.

  98. Czym jest Cache wyszukiwarki?

  Cache wyszukiwarki to inaczej mechanizm przechowywania zindeksowanych przez wyszukiwarkę internetowych dokumentów. Witryny internetowe są indeksowane, kopiowane i zapisywane w pamięci podręcznej wyszukiwarki. Zanim dojdzie do kolejnej indeksacji, zdarza się, że zawartość strony internetowej różni się nieco od tego, co wskazuje pamięć podręczna, czyli cache.

  99. Czym jest Google Adwords?

  Google Adwords jest to narzędzie reklamowe służące do promowania strony w wyszukiwarce Google. Jest to także system reklamowy, który pozwala na wyświetlanie linków sponsorowanych nie tylko w wynikach wyszukiwania, ale także na stronach internetowych współpracujących z Google AdSense. W Google Adwords można skorzystać z kampanii reklamowych takich jak: kampanie w sieci wyszukiwania, kampanie w sieci reklamowej, kampanie produktowe, kampanie SMART, kampanie wideo, a także kampanie promujące aplikacje.

  5 1 vote
  Article Rating
  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  206 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy oceniany
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jacek

  Ja w to wierzę!

  Alicja Machniak

  Ja w to wierzę również! 🙂

  Wiktor

  Musi się udać :p W ogóle czytałem teraz ten tekst drugi – trzeci raz i za każdym razem odkrywam nowe rzeczy. Ogólnie polecam każdemu nawet dla edukacji czytać treści tego typu.

  Iwona

  To fakt przy czytaniu takiego tekstu proponuje skupic sie na poszczegolnych rozdzialach bo przebrniecie przez calosc jednorazowo moze wywolac metlik w glowie 😉 i z udanego pozycjonowania strony www niewiele wyjdzie 😉

  Marcin

  SEO w Krakowie to jest temat rzeka. Moim zdaniem jeżeli tego typu treści będą publikowane to na pewno się znajdą wysoko w wyszukiwarce. Ogólnie to każdy powinien coś wiedzieć o pozycjonowaniu stron www. KAżdy myśli, że to co się wyświetli na samej górze jest po prostu lepsze i tak to działa. Wydaje mi się że wbić się to uda do 1 topki 😉

  Maciek

  W ogóle da się zająć pozycjonowaniem stron www na przykład w Krakowie samemu na własną rękę? To znaczy chodzi mi o to, że jak ktoś ma firmę, to czy może nie korzystać z usług pozycjonerów tylko mieć dobre SEO samodzielnie? Ciekawi mnie to.

  Michael Foit

  Wszystko się samodzielnie robiło kiedyś. Jakieś SEO to w Krakowie 15 lat temu nie istniało nawet. Teraz komputery wszystko mają robić za nas, a młodzi nie potrafią liczyć w pamięci nawet. Pozycjonowanie stron to było w gazecie jak redaktor wybierał co ma być na przodzie.

  Artur

  Samemu dobre SEO w Krakowie to bedzie sztuka. Mysle ze lepiej sie zwrocic do specjalisty.

  Darek

  Wiekszosc dzialalnosci bedzie wymagala profesjonalnego pozycjonowania strony www danej firmy. Jedynie ktos kto wyplata koszyki z mgly i nici pajeczych i jest jedyny taki w Krakowie bedzie mial prosciej.

  janas

  Tez tak mysle. Prowadzenie biznesu to wiele roznych czynnosci w ciagu dnia a jak cos robic to juz na powaznie a nie lapac kilka srok za ogon.

  daria

  Jak chcesz sam sie wszystkim zajmowac w firmie to musisz przemyslec czy starczy Ci doby. Marketing pozycjonowanie strony www kontakt z klientami aktualizacja strony media spolecznosciowe. Chyba warto zaplacic za niektore rzeczy fachowcom a skupic sie bardziej na biznesie.

  Werka

  jak firma się rozwinie, chociaż trochę to nie starczy doby, wypalisz się i wsio 😀 więc po pozycjonowaniu strony warto zatrudnić pracowników.

  Krzysztof

  SEO w Krakowie musi sie udac.

  Werka

  jak masz dobranych dobrych specjalistów to pozycjonowanie w każdym mieście będzie super

  Majlo

  powodzonka

  Grazyna

  Uda sie napewno. Sobie tak dokladnie czytam ten tekst o pozycjonowaniu stron www i doceniam wysilek wlozony w napisanie go.

  Mateusz

  W Krakowie bez dobrego pozycjonowania zakładając firmę trudno się przebić. Praktycznie w mieście o tej liczbie mieszkańców trzeba mieć dobre seo, firmową wizytówkę dobrze zoptymalizowaną itd. Bez tego ani rusz. Konkurencja ogromna.

  Łukasz

  Będę niedługo potrzebował agencji SEO właśnie do pozycjonowania w Krakowie i jeszcze jednym miejscu. Narazie to są przymiarki, ale widzę, że jeśli chodzi o Kraków to bez SEO nic nie uda się zrobić.

  Łukasz

  Zgadzam się. Znajomy olał całkowicie wszystko co związane z promowaniem firmy i bardzo szybko musiał zakończyć działalność. Koszta go przerosły, a promocji zero. Ogólnie Google Moja Firma, strona www i dobre kampanie reklamowe to podstawa.

  Dawid

  Czy twój znajomy był idiotą? Przecież jak się otwiera jakąkolwiek firmę to trzeba wiedzieć cokolwiek o promocji. LOL Rozwaliło mnie to ,co napisałeś. Ludzie niepełnosprawni intelektualnie nie powinni w ogóle myśleć o otwieraniu biznesów.

  Igor

  Ucz sie ucz nauka to potegi klucz. Jak ktos sie bierze za jakis biznes to powinien sie zorientowac jak wyglada rynek i na czym polega promocja i reklama.

  Dominik

  Tu nie chodzi o to ze kazdy ma wiedziec wszystko o pozycjonowaniu stron www w Krakowie i innych duzych miastach. Ma wiedziec jakie to istotne i komu to zlecic.

  Łukasz

  Od idiotów to proponuję wyzywać na podwórku a nie na stronie. W ogóle tematem jest SEO w Krakowie, a Twoja wypowiedź wygląda tak jakbyś miał sam nikłe pojęcie.

  Mareczek

  Brawo w pelni popieram dyskutujmy o SEO.

  Monika

  Niby mialbys racje. Ale w przypadku firm dzialajacych typowo w necie to proste ze wlasciciel powinien rozumiec jak wazne jest pozycjonowanie stron www a co innego ludzie ktorzy wiele lat pracowali tylko i wylacznie w realnym swiecie i dopiero niedawno postanowili zaistniec online.

  Zuza

  Ja nie rozumiem kulturalna rozmowa o pozycjonowaniu stron a ktos musi oczywiscie pisac o idiotach.

  Łukasz

  To tak jak w polityce. My tu o pozycjonowaniu stron i SEO a niektorzy tylko chca zaistniec 😉

  Modon

  Będą za najniższą kwotę próbować pozycjonować stronę i spartolą sobie coś i będzie lipa

  Marcelina

  Moze nie spartola ale takie dzialanie po lebkach to poprostu rzucanie kasy w bloto bo wydatki leca a efekty mizerne.

  Janek

  To prawda pozycjonowanie stron www w Krakowie i innych duzych miastach to powazne przedsiewziecie. A bez dobrej pozycji w przegladarce firma nie ma szans na rozwoj.

  Horwat

  Rozumiem ze trzeba sie wypozycjonowac ale moje pytanie brzmi jak dlugo taki efekt sie utrzymuje i jak pielegnowac dobre wyniki.

  prusnik

  To juz zalezy od firmy. Jak jest dobra to pozycjonowanie strony bedzie sie utrzymywac bo ilosc odwiedzajacych bedzie rosla.

  Mario

  Sama dobra firma nie wystarczy. Trzeba utrzymywac aktywnosc na stronie i kontakt z klientami bo inaczej nie bedzie wynikow za jakis czas.

  Filip

  To juz nie te czasy ze dobra firma z dobrym towarem sama sie sprzedaje. Trzeba troszke pomocy w postaci marketingu w internecie.

  Kowal

  No i to jest nastepny temat rzeka. Samo pozycjonowanie strony www to dopiero poczatek udanego biznesu.

  Rafał

  pozycjonowanie stron przy dużej konkurencji również

  Czarek

  To moze dziwne w tych czasach ale sa jeszcze ludzie ktorzy wierza w poczte pantoflowa.

  Alicja

  W przypadku mniejszej miejscowosci i jednoosobowej dzialalnosci w domu np: manicure to jeszcze moze wypalic ale jak juz cos na powaznie to tylko pozycjonowanie strony.

  Werka

  oczywiście, że coś takiego istnieje, np fryzjerka mobilna. Radzi sobie bez reklamy ale juz salon stacjonarny musi mieć pozycjonowanie

  Marcin

  Kraków to jest w ogóle gigantyczne miasto. Tutaj jak się pozycjonuje to trzeba brać pod uwagę, że konkurencja jest duża i nie śpi. Próbowałem pozycjonować dwie firmy, które działają stacjonarnie i rezultaty były dobre. Ale ogólnie trzeba się postarać.

  jacek

  To teraz zapytam tak w przyblizeniu ile musi potrwac takie pozycjonowanie strony www w Krakowie a jak to wyglada w stosunku do mniejszych miast.

  Bartek

  No wlasnie tez jestem ciekaw jaka jest roznica jak branza oblegana to kwestia dni,tygodni czy miesiecy zeby dobrze wypozycjonowac strone firmowa.

  Jowita

  To chyba zalezy od tego jak duzy zespol zajmuje sie pozycjonowaniem strony www i jak sprawnie potrafi dzialac.

  Maciek

  Pozycjonowałem w Radomiu. Ogólnie chyba jest inaczej, to znaczy może łatwiej, ale efekt inny też w biznesie jak działasz w dużym mieście. Mi się wydaje, że takie porównywanie miast może nie mieć na dłuższą metę sensu. Pozdrawiam

  Darek

  Nie ma sensu porównywanie ale porównujesz.. Brawo ty. Więcej takich łbów trzeba na tej stronie. Maciek z klanu jesteś?

  Maciek

  Każdy ma prawo pisać co chce. Nie bawię się w jakieś skomplikowane porównania. Obserwuję to co piszesz na stronie i mam wrażenie, że szukasz zaczepki. Odnośnie “Maćka z klanu” bez komentarza.

  Rozmus

  Moze i maciek z klanu ale tez ma prawo do swojej wypowiedzi.

  Jadzia

  Powiedzial co wiedzial Darek ze Zlotopolskich. Moze jakas merytoryczna wypowiedz na temat SEO lub pozycjonowania stron www?

  Miro

  Efekt pracy i energia wlozona w pozycjonowanie strony jest wprost proporcjonalna do spodziewanych zyskow. W Radomiu latwiej wypozycjonowac ale zyski beda mniejsze w Krakowie bedzie mordega ale spodziewany zarobek wielokrotnie wiekszy.

  Jagoda

  Co tu porownywac sprawa prosta. Male miasto male naklady mniejsze zyski duze miasto duze naklady i spodziewane wieksze zyski.

  Andrzej666

  Tak jakby gdzie indziej było prościej, co? Nie ma znaczenia na jakie miasto się pozycjonuje. Wszędzie się trudno przebić. Jak dla mnie to twój komentarz pokazuje, że nie wiesz, o czym piszesz. Co to znaczy mieć dobre seo? …

  Mateusz

  Kim ty kur[admin zmoderował] jesteś żeby mieć jakąkolwiek wiedzę. Jak chcesz znać podstawy SEO to wróć do szkoleń, poczytaj o podstawach, tutoriale itd. Nie będę więcej odpowiadał na to co piszesz, bo mi szkoda nerwów na taką ignorancję.

  Marzena

  Content is King, czyli treść jest królem 😀 Dobrze, że jeśli chodzi ogólnie o pozycjonowanie to te niskiej jakości teksty już się nie sprawdzają. Ostatnio wspominałam stare czasy i jak to wyglądało. Widać,że wszystko się rozwija w internecie. Nie ma tyle spamu. 🙂 Pozdrowienia z Krakowa właśnie

  Arek

  W każdym dużym mieście jest trochę trudno z pozycjonowaniem lokalny. Ale jak się wbije do topki to już przynajmniej wiesz, że dużo ludzi do Ciebie dotrze. Co to za sztuka być wysoko w Rawie Mazowieckiej? xD Ogólnie polecam wszystkim, którzy prowadzą strony internetowe i wizytówki w Kraku skorzystać z dobrego pozycjonowania.

  Ewelina

  Pozycjonowanie stron w Krakowie a w Rawie wydaje sie prosciej w malym miescie ale tylko kiedy w danej branzy jest posucha bo wielkie firmy pozycjonuja swoje strony w kazdym miescie malym i duzym zeby ich nazwa wyswietlala sie zawsze czy wyszukujesz Krakow czy jakas wies pod Rosyjska granica.

  Renata

  Spamu moze i tak ale jedno sie nie zmienia. Jak sie wypozycjonuje strone www i widac nas w necie to wygrywamy. Zawsze tak bylo i tak zostanie.

  Beata

  Hehehehe w Krakowie jest gęsty smog i gęsty rynek firm. Salon fryzjerski, który prowadziłam miał dobre pozycjonowanie, ale to było w innym mieście. Teraz będę coś próbowała otworzyć właśnie w tym rejonie. Krakoowie albo w okolicach najbliższych.

  Jacek

  No to powodzenia w otwieraniu działalności. Ja aktualnie prowadzę dwie drogerię w KRK i uważam, że to dobre miasto dla podobnych usług. Lokalizacja będzie ważna na pewno. Ale jak już prowadziłaś to sobie poradzisz pewnie i tutaj.

  Cezary

  No to sporo pracy przed Toba.

  Jacek

  Mieszkam w Krakowie od dawna i tutaj raczej trzeba mieć solidną pozycję i stacjonarnie i w internecie żeby się przebić. Pozdrawiam

  Jerzy

  Zgadzam się z Tobą @Jacek. Tak naprawdę żeby móc zaistnieć w biznesie zwłaszcza w dużym mieście, tak jak w Krakowie, trzeba zainwestować w pozycjonowanie. Nie są to duże pieniądze patrząc na to, że później konkurencja jest niżej. Jak Cię klikają to wygrywasz 🙂

  Krystek

  Cale to pozycjonowanie stron www w Krakowie czy kazdym innym miescie wynika z tego ze typowy przeszukiwacz netu jest niecierpliwy i leniwy i jego wyszukiwanie najczesciej konczy sie na pierwszej wyswietlonej stronie firm. Jak cie tam nie ma to 99% ludzi nawet nie bedzie o Tobie wiedzialo.

  Elena

  No i wlasnie o to chodzi. Trzeba pozycjonowac strony www bo takie sa wymogi rynku A te sa kreowane przez konsumentow.

  Werka

  Polecam pozycjonowanie stron www w Krakowie przez firmę SEOSEM24, wykonali dla mnie kawał dobrej roboty z SEO w Krakowie.

  Marek

  Pozycjonowanie lokalne to jest podstawa dla biznesów stacjonarnych. Inaczej to się nie da dotrzeć nigdzie. Wartościowy tekst. Ogólnie sam mieszkam w Krakowie od zawsze i wiem, że tutaj jest konkurencja ogromna. Zresztą to jedno z największym w pl miast.

  Wiktor

  Również uważam, że bez pozycjonowania nie da się nic osiągnąć. Teoretycznie można próbować, ale w praktyce to taka strona może być bezużyteczna. Kraków to ma konkurencję chyba w każdej branży jedną z największych w naszym kraju.

  Marek

  Kraków ma ogromną konkurencję w każdej branży. Warszawa to już jest gigant całkowicie, ale w Krakowie bez SEO nie da się ruszyć z miejsca. To jest tak jakby mieć samochód, który nie jeździ. Strona internetowa musi być widoczna dobrze w wyszukiwarce, bo inaczej konkurencja nas zmiecie…

  Marika

  Mam takie wrazenie ze lokalizacja nie jest tak bardzo istotna jak ilosc konkurencji.

  Joanna

  No to sie troszke ze soba wiaze bo taka lokalizacja jak Krakow powoduje ze zawsze jest konkurencja i pozycjonowanie strony www bedzie niezbedne.

  Darek

  Dobrze wszystko opisane. Nie mieszkam w Krakowie, ale mam ziomków w tym mieście i wiem, co jest 5. Bez pozycjonowaniaa nie ma szans na rozkrecenie biznesu. Ogólnie ciekawy tekścik. Pozdro

  Wiktor

  Pomyliłeś portal ze śmietnikiem? Nie jesteśmy na osiedlu, żeby ktoś chciał czytać o “ziomkach”. Forma jakaś zobowiązuje chyba w komentarzach. Pozdrawiam. WP

  Darek

  typie ogarniaj trochę. Piszę jak chcę. Twój wpis powyżej nic nie wniósł poza pseudo-mądrością. Nie będziesz mi kur [admin zmoderował] pier [admin zmoderował] co mam robić na stronie.

  Katarzyna

  Zabawne są Panowie Wasze przepychanki. Dajcie sobie spokój, bo jest piękna pogoda za oknem i to nie tylko w Krakowie 😉

  Darek

  @Katarzyna naprawdę nie czaisz, że napisałem zwykłego posta, którego tamten gość pojechał. Piszę takim językiem jakim chcę i nic mu do tego. A pogoda się ma jak pięść do nosa do tego. 5

  Daniel

  Bez przesady. Normalny komentarz zostawił. Nie każdy musi być “ę” “ą”.

  Darek

  Jedna z niewielu normalnych wypowiedzi. Gość chyba myślał, że jest adminem na tej stronie i robi co chce. Nienawidzę takich postów, bo ciśnienie mi podnoszą zawsze.

  Daniel

  Niektórzy chyba tego nie rozumieją i próbują odbierać innym prawo do wyrażania swojego zdania. Co za różnica, czy ktoś używa wyszukanej terminologii czy pisze “osiedlową gadką”. Imho jeżeli ktoś nikogo nie obraża i zachowuje względną kulturę to takie wypowiedzi są ok. 🙂

  Adrian

  Ta dyskusja tylko dowodzi ze w internecie jest miejsce dla wszystkich. Kazdy chce dotrzec na szczyt i dlatego stara sie doksztalcac.

  Darek

  Ode mnie szczere opinie zawsze idą. Brakuje mi w internecie takich tekstów, z których można się czegoś dowiedzieć. I ważne, że szczegółowo wszystko opisałeś. Będę wracał do niegoo. 5

  Wiktor

  Moim zdaniem najważniejszy fragment tekstu to ten, który wskazuje, że pozycjonowanie jest procesem. Trochę działam w pokrewnej branży i zawsze denerwowało mnie podejście klienta na zasadzie: chcę rezultaty natychmiast! Dobry, merytoryczny artykuł. Pozdrawiam. WP

  Wiktor

  Dlatego tym bardziej podziwiam za profesjonalizm. W ogóle to w branży, w której się specjalizuję efekty wykonywanych dla klientów usług przychodzą po dłuższym czasie, po prostu są długofalowe. Niestety mało kto to rozumie i zazwyczaj ludzie oczekują rewolucji po chwili. Pozdrawiam. WP

  Marko

  Ktos pewnie sie naogladal filmikow o Chinskich farmach. Bajki o milionach odslon w kilka godzin. A przy wiecznie zmieniajacych sie zasadach tak jak mowicie. Pozycjonowanie stron www to proces a do tego jeszcze firma musi cos soba reprezentowac bo inaczej efekt nie bedzie sie nakrecal.

  Katarzyna

  Zwłaszcza prowadzenie bloga polecam każdemu, kto chce dobrze wypromować swoją firmę. Nieważne nawet czy chodzi o Kraków czy o inne miasto. Dobry blog firmowy daje pewność, że ludzie będą się interesować i przy okazji można trochę kreatywność rozbudzić. Oczywiście warto zlecać też wpisy.

  Jerzy

  Również polecam prowadzenie bloga. Blog firmowy robi taką robotę dla wizerunku firmy, że warto naprawdę trochę nawet zainwestować. Ogólnie są ludzie, którzy piszą wpisy jak natchnieni i to jeszcze świetnie pozycjonuje. Pozdrawiam @Katarzyna.
  Jerzy K

  Katarzyna

  Dokładnie @Jerzy. Jest mnóstwo na przykład copywriterów, którzy piszą naprawdę ciekawe wpisy blogowe i do tego fajne językowo. To jest duże wzmocnienie działań marketingowych w każdej firmie. Ja czasami sama trochę piszę w internecie, ale raczej zawsze z doskoku.

  Irek

  Blog fajna sprawa ale nie tylko. Inne media spolecznosciowe tez pomagaja w pozycjonowaniu stron www. Samemu trzeba by bylo wykonac tytaniczna prace zeby utrzymac wszystkie w aktywnosci.

  Natalia

  No i po to wlasnie sa potrzebni fachowcy od pozycjonowania stron www bo jak by czlowiek sam chcial dzialac to mu czasu na zycie i biznes nie starczy.

  Maciek

  SEO w Krakowie jest ważne jak w każdym dużym mieście. Podobał mi się tekst. Ogólnie wpisy na tej stronie mają wysoki poziom. Działałem trochę z pozycjonowaniem ale w Radomiu. Stronę warsztatu samochodowego miałem do pozycjonowania. Trochę mniejsze miasto, ale lokalnie fajnie mi szło. Pozdrawiam. Maciek

  Katarzyna

  Ja pracuję w tej chwili w ogromnej korporacji. Pozycjonowanie w tego typu strukturach wygląda całkowicie inaczej, ale rozumiem to, co chciałeś przekazać. Lokalne pozycjonowanie przy małych działalnościach jest naprawdę ważne.

  Anette

  Mieszkam w Niemczech od 10 lat. Ale pamiętam jak otwierałam własną działalność w Krakowie i potrzebne były usługi pozycjonerskie. Jak jest dobra strona firmowa to daje duży bonus dla biznesu. Nie ważne jaka by była, ale musi się prezentować w internecie działalność jak najlepiej. A żeby ktoś tam dotarł musi być pozycjonowana

  Adam

  Ja również w Niemczech mieszkam i też z Krakowa jestem. Teraz prowadzę przedsiębiorstwo na niemieckim rynku. Moim zdaniem zawsze warto się rozejrzeć za dobrym pozycjonowaniem, nieważne jak duża miejscowość albo ile mieszkańców. To się opłaca po prostu. Pozdrowienia. Adam z Hamburga

  Anette

  Hamburg to blisko moich okolic. A w jakiej branży masz to przedsiębiorstwo? Ciekawe, że się spotykamy na tej stronie mając te same korzenie i emigrując w podobny rejon. Pozdrawiam także 🙂

  Adam

  Przedsiębiorstwo z branży budowlanej. Zacząłem działalność jeszcze w naszym kraju, ale zapotrzebowanie w Niemczech jest równie wysokie, a zyski teraz nieporównywalne. Ogólnie trzeba jakoś docierać z informacją do klientów. Pozdrowienia. Adam z Hamburga

  Adam

  Gratuluję autorowi tekstu. Ogólnie temat pozycjonowania przerabiałem bardzo długo i w Polsce i po wyjeździe z kraju. Polecam każdemu przedsiębiorcy zadbać o jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce i nie zaniedbujcie Google Moja Firma. Obie sprawy bardzo ważne. Pozdrowienia. Adam z Hamburga

  Daniel

  Przeczytałem całość i nie mam zastrzeżeń. Ogólnie w Krakowie żeby się pozycjonować to trzeba mieć dobrą strategię. Najlepiej to komuś zlecić i co ważne przy tworzeniu strony myśleć o SEO od początku. Pozycjonowanie jest ogólnie sztuką jeżeli ma przynieść dobry efekt.

  Alicja Machniak

  Do odważnych świat należy! Najlepiej w ogóle to większą kwotę zainwestować w pozycjonowanie bo wtedy prościej dotrzeć do większej grupy ludzi. Pieniądze później się napędzają i się to opłaca. Byle tylko o wszystkie szczegóły oprócz pozycjonowania zadbać.

  Daniel

  Zgadzam się @Alicja. Pozycjonowanie to inwestycja. Szkoda, że tak wielu ludzi trzeba do tego przekonywać. Wiadomo, że wszystko kosztuje. Jak reklama ma być dobra, to po prostu trzeba mieć na to pieniądze. Ważne, że jest efekt.

  Alicja Machniak

  Ludzie czasami chcą coś z niczego, a biznes raczej tak nie działa. Musi być inwestycja, żeby coś się zwróciło. Ogólnie najlepiej zaplanować każdy szczegół działalności.

  Daniel

  Może to kwestia trochę naszej polskiej mentalności? Jesteśmy ogólnie narodem narzekaczy i chcemy wszystkie rezultaty otrzymywać od razu. Wiadomo, że biznes tak nie działa, ale jak ktoś nie chce inwestować to później może mieć takie podejście. Inwestowanie nie jest złe, a moim zdaniem w pozycjonowanie naprawdę warto.

  Alicja Machniak

  Najważniejsze jest żeby w organicznych wynikach wyszukiwania być jak najwyżej. Jak jest stabilna pozycja strony w wyszukiwarce to już jest ogromny sukces. Najlepiej na popularne frazy mieć wysoką pozycję. W Krakowie to jest trudne, ale możliwe. Pozdrawiam A 🙂

  Anette

  To prawda. Trochę inaczej to w DE działa, ale ogólnie zasada jest taka sama. Spędziłam 10 lat w Niemczech i nie sądzę żebym szybko wróciła. w Polsce ogólnie niewiele się zmienia na lepsze, poza tym, że dużo ludzi wyjechało. Mam sentyment do Krakowa ogroomny 🙁

  Michael Foit

  Hehe kiedyś to jak się chciało zareklamować to się dawało ogłoszenie do gazety albo byli kolporterzy z ulotkami. Teraz wszystko jest w internecie. Komputery robią za nas wszystko. Jak tak dalej pójdzie to książki będą pisać komputery. Boże, co za świat. Kto by kiedyś pomyślał o jakimś pozycjonowaniu.

  Alicja Machniak

  Jeżeli uważa Pan, że kiedyś było lepiej to proszę odejść od komputera. Dzisiejsza technologia daje mnóstwo możliwości. W Pana czasach wszystko było inne i to całkowicie normalne. W ogóle co Pan tu robi?

  Michael Foit

  Pozwoli Pani, że sam zdecyduję czy chcę odejść od komputera. Napisałem po prostu, że teraz jest inaczej. Dla mnie ten świat zwariował trochę. Pozycjonowanie to dla mnie termin jak ze świata przedstawionego przez Lema. Kiedyś to co “na żywo” się liczyło.

  Anette

  Wygrałeś mój dzień człowieku. W ogóle z księżyca spadłeś? O kur [admin zmoderował] co za dzban.

  Michael Foit

  Od dzbanów to sobie dziewczynko wyzywaj kogoś innego. Ja napisałem prawdę o dzisiejszej rzeczywistości. Wszystko przeniosło się do komputerów, telefonów komórkowych, internetu, a o prawdziwym życiu mało kto chce słyszeć teraz.

  Dawid

  Aktualnie pozycjonowanie jest mega ważne jeżeli chodzi o każdą działalność. Dobrze, że powstają merytoryczne artykuły na ten temat. Nie da się wybić / wypromować / zareklamować ecetera bez pozycjonowania.

  Anette

  Zgadzam się. Graniczy to z cudem. Z tym, że kiedyś było bardzo podobnie. Pozycjonowanie to jest dźwignia dla każdego marketingu. A tekst ciekawy, czytałam teraz po raz drugi.

  Jacek

  Ogólnie to nie mam dużej wiedzy na temat pozycjonowania, ale wiem, że jak się zleca usługi fachowcom to później można liczyć na dobre efekty. Nie da się bez SEO nic osiągnąć w sieci. Jak nie ma Cię w sieci to nie ma Cię nigdzie.

  Ania

  Pozycjonowanie stron w Krakowie to dobra inwestycja.

  Sebastian

  No pozycjonowanie stron www to nie tylko w Krakowie dobra inwestycja. Niezaleznie od miejsca warto w to inwestowac.

  Ania

  Ja mówię z perspektywy Krakowa. Pozycjonowanie stron u mnie idzie na Kraków bo działam lokalnie.

  Konrad

  Tekst ciekawy ale pozycjonowanie stron nie jest takie łatwe.

  Kozak

  No jak by pozycjonowanie bylo proste to by nie byli potrzebni specjalisci.

  witek

  No nie jest. Szczegolnie w duzym miescie . Pozycjonowanie w Krakowie gdzie siedziby ma wiele duzych firm to nie lada sztuka.

  Ania

  Może być łatwe, zależy jaką frazę pozycjonujesz oraz jaką masz konkurencję.

  Norbert

  Naprawde dobry tekst o pozycjonowaniu stron www w Krakowie i nie tylko. To fakt ze to proces i czasami dosc powolny zwlaszcza przy duzej konkurencji w jakiejs dziedzinie.

  Domek

  Pozycjonowanie stron Kraków to ciekawa dziedzina.

  Filip

  SEO w Krakowie to naprawde niezbedna rzecz. Malo tu niszowych branzy i czego sie nie tknac to juz jest konkurencja.

  Jagna

  Jest trochę niszowych ale one nie potrzebują pozycjonowania stron.

  Tomek

  Tak z czystej ciekawosci jesli mozna zapytac jak dlugo zajmujesz sie juz pozycjonowaniem stron www w Krakowie i czy inne miasta tez wchodza w gre.

  Oliwia

  Nie wiem ile się Łukasz zajmuje ale wiem, że każde miasto nie tylko pozycjonowanie Kraków wchodzi w grę

  Rafal

  Ale tu piszemy o pozycjonowaniu stron w Krakowie.

  jachym

  Pozycjonowanie w Krakowie a czemu tylko tak skoro czytam ze chca sie rozwijac na inne duze miasta?

  butrym

  A moze dlatego ze to bardzo specyficzne miasto gdzie ilosc turystow czasem jest rowna ilosci mieszkancow.

  Esmera

  O i tu trafiles w sedno bo gdzie turysci szukaja informacji jak nie w sieci i dlatego pozycjonowanie stron w Krakowie jest takie wazne.

  Robert

  No to fakt bardzo dobry przyklad na to jak rozne w roznych miastach sa strategie marketingowe i jak wazne jest pozycjonowanie stron www wlasnie w Krakowie. Duze miasto wiele firm a do tego turystyka wieksze niz w innych duzych miastach. No moze jeszcze Trojmiasto jest podobne.

  kasia

  Bardzo dlugi ale i pouczajacy tekst o pozycjonowaniu stron www w duzych miastach. Dziekuje bo lektura naprawde ciekawa.

  Tomasz

  Też tak uważam, fajny artykuł o pozycjonowaniu stron w Krakowie.

  ruda

  Rozumiem ze pozycjonowanie stron w Krakowie to ciezka sprawa ale w obecnych czasach jak firma nie istnieje w internecie to wlasciwie jest skazana na powolna agonie.

  Eugiliusz