Dlaczego opinie Google znikają?

Google Moja firma

Google Moja firma

Dlaczego opinie Google znikają?

Duże i małe firmy polegają na profilu firmy Google (znanym jako Google Moja Firma) jako na źródle generującym kwalifikowanych potencjalnych klientów i informacji o konsumentach. Recenzje to jedna z najczęściej używanych funkcji profili biznesowych Google. Jeśli ostatnio zauważyłeś, że Twoje Opinie Google zniknęły, nie jesteś sam.

Po pierwsze, nie panikuj. Zniknięcie opinii w Google przydarzyło się wielu rodzajom firm o różnej wielkości. Google wyjaśnia, dlaczego w krótkim filmie poniżej:

https://www.youtube.com/watch?v=Gks4QEqgRZI

Google udostępnia też artykuł na temat Jak czytać i odpowiadać na opinie w Google.

Informacje na temat, dlaczego moje opinie w Google zniknęły?

Nadal nie znalazłeś odpowiedzi, której szukasz? Poniżej przedstawiamy kilka powodów, dla których Twoje opinie Google zniknęły i co możesz zrobić, aby je odzyskać.

Sprawdź spam — niekończąca się walka Google ze spamem i nieodpowiednimi treściami

Istnieje kilka powodów, dla których nie można znaleźć Twojej opinii w Google. Być może najczęstszym powodem jest zwalczanie spamu przez Google. Jeśli opinia narusza treści zabronione i objęte ograniczeniami w opiniach Google, zostanie usunięta. Chociaż większość opinii klientów Google znika z powodu spamu, fałszywych treści lub treści nie na temat, poniżej przedstawiamy wszystkie powody, dla których Google może usuwać opinie w ramach walki ze spamem i nieodpowiednimi treściami.

Spam i fałszywe treści

Opinie Google powinny odzwierciedlać autentyczne wrażenia klientów. Nie wolno ich publikować z zamiarem manipulowania wyceną firmy. Ponadto opinie na profilu Google Moja Firma muszą być w 100% unikalne i nie mogą być powielane dosłownie na innych stronach internetowych np. takich jak Facebook itp. Wreszcie, ta sama recenzja nie może zostać opublikowana przez kilka kont należących do tego samego użytkownika.

Recenzje nie na temat

Czy opinia zawiera treści niezwiązane z doświadczeniem klienta lub Twoją firmą? Czy zawiera komentarze społeczne lub polityczne, lub osobistą krytykę innych osób, miejsc lub rzeczy? Opinie Google znikną, jeśli zawierają treści nie na temat.

Treść ograniczona w opiniach w Google

Google zastrzega sobie prawo do usunięcia Twoich Opinii Google, jeśli zawierają one treści objęte ograniczeniami, takie jak oferty/zniżki/wezwania do sprzedaży dotyczące:

 • alkoholu,
 • hazardu,
 • tytoniu,
 • broni palnej,
 • urządzeń medycznych i opieki zdrowotnej,
 • farmaceutyków,
 • usług finansowych,
 • usług dla dorosłych.

Ta lista nie jest wyczerpująca i Google zastrzega sobie prawo do skorzystania z własnego osądu przy podejmowaniu decyzji o usunięciu opinii.

Treści objęte ograniczeniami obejmują również:

 • Linki do stron docelowych do zakupu towarów i usług objętych ograniczeniami,
 • adresy e-mail lub numery telefonów do zakupu towarów i usług objętych ograniczeniami,
 • oferty promocyjne na towary i usługi objęte ograniczeniami.

Nie wszystkie przypadkowe treści promocyjne, takie jak recenzje zawierające menu restauracji, są uznawane za naruszenie zasad profilu firmy Google.

Treści nielegalne w opiniach Google

Jeśli jedna z Twoich opinii Google zniknie, może to być spowodowane tym, że zawiera nielegalne treści lub działania, na przykład:

 • obrazy lub treści naruszające prawa autorskie właściciela,
 • treść niebezpiecznych lub nielegalnych działań (np. handel ludźmi, napaść seksualna itp.),
 • nielegalne produkty lub usługi, takie jak zagrożone produkty pochodzenia zwierzęcego, narkotyki, leki na receptę sprzedawane na czarnym rynku itp.,
 • obrazy lub treści nawołujące do przemocy,
 • treści tworzone przez lub w imieniu grup terrorystycznych.

Treści terrorystyczne

Czy Twój profil Google Moja Firma był przedmiotem fałszywych recenzji klientów od grupy terrorystycznej w celu rekrutacji innych osób, promowania aktów terrorystycznych, nawoływania do przemocy lub świętowania aktów terrorystycznych? Te opinie zostaną usunięte. Chociaż polskie małe i średnie przedsiębiorstwa prawdopodobnie nie zostaną dotknięte treściami o charakterze terrorystycznym, może się to zdarzyć.

Treści o charakterze wyraźnie seksualnym

Komentarze zawierające materiały o charakterze jednoznacznie seksualnym i/lub na temat seksualnego wykorzystywania nieletnich zostaną natychmiast usunięte.

Treści obraźliwe

Google usunie opinie zawierające nieprzyzwoite gesty, obelgi lub obraźliwy słowa.

Treści niebezpieczne i obraźliwe

Opinie Google zostaną usunięte, jeśli ich treść zostanie uznana za szkodliwą lub obraźliwą, w tym między innymi:

 • grozi lub opowiada się za wyrządzeniem krzywdy sobie, lub innym,
 • nęka, obraża lub zastrasza osobę, lub grupę ludzi,
 • podżega do nienawiści, promuje dyskryminację lub dyskredytuje jakąkolwiek osobę, lub grupę osób ze względu na rasę, pochodzenie etniczne, religię, niepełnosprawność, wiek, narodowość, orientację seksualną, tożsamość płciową lub inne cechy związane z systemową dyskryminacją, lub marginalizacją.

Fałszywe recenzje w Google Moja Firma

Recenzje pozostawione w imieniu innych osób na innym koncie Google zostaną usunięte. Firma Google zastrzega sobie również prawo do usuwania treści, zawieszania kont i/lub podejmowania innych działań prawnych przeciwko recenzentom, którzy fałszywie twierdzą, że reprezentują firmę Google lub są przez nią zatrudnieni.

Konflikt interesów

Opinia klienta Google może zniknąć, jeśli Google stwierdzi konflikt interesów w treści opinii lub po stronie użytkownika. Między innymi może usunąć opinie w Google Moja Firma, jeśli ich treści obejmują np.:

 • ocenę własnej firmy lub firmy, w której pracujesz,
 • publikujesz komentarz na temat obecnego lub przeszłego doświadczenia zawodowego (w tym pracowników zwolnionych z uzasadnionych powodów),
 • publikujesz treści dotyczące konkurenta, aby manipulować jego rankingiem lub pozycją w wyszukiwaniu.

Otrzymałeś dużą liczbę opinii w wizytówce w ciągu jednego dnia?

Firmy powinny starać się generować recenzje w swoim profilu Google Moja Firma w sposób organiczny, to znaczy przez generowanie stałej liczby nowych opinii każdego miesiąca. Jeśli nie otrzymujesz recenzji przez 10 miesięcy, a z dnia na dzień otrzymasz (powiedzmy) 25 recenzji, Twoje opinie Google mogą zniknąć.

Recenzja została napisana z wnętrza Twojego sklepu lub ze zbyt dużej odległości

Google jest mądre. Wykrywa adres IP użytkownika (który mówi mu dokładnie, skąd została pozostawiona recenzja). Jeśli opinia została napisana w lokalizacji Twojego sklepu, Google może ją usunąć.

Jeśli świadczysz usługi domowe lokalnym klientom, jak np.: hydraulik, dekarz itp., a opinia została zostawiona przez kogoś z innego kraju, Indii lub Madagaskaru — nie schowasz się za VPN, Google to widzi i jego zdanie na ten temat będzie takie samo — może usunąć te opinie.

Google uległ awarii i Twoja opinia Google zniknęła

Google to gigantyczna wyszukiwarka. Jest największa na świecie i posiada około 70% udziału w rynku w Polsce. W związku z tym Google ma wiele algorytmów i oprogramowania do zarządzania swoją wyszukiwarką i posiadanymi platformami, takimi jak profile Google Moja Firma. Czasami Google napotyka błędy i awarie w swojej technologii, co prowadzi do zniknięcia profili Google Moja Firma. Chociaż Google rzadko przyznaje się do winy, może to dotyczyć brakujących/znikających opinii.

Twój profil Google Business został zawieszony, a opinie Google zniknęły

Jeśli Twój profil Google Moja Firma został zawieszony, a następnie przywrócony, a opinie zniknęły w trakcie tego procesu, możesz je odzyskać. Po reklamacji konta Google Moja Firma Twoje opinie mogą wrócić. Aby uzyskać więcej informacji, prześlij zgłoszenie do pomocy technicznej w profilu Google Moja Firma.

Nie zapomnij upewnić się, że użytkownik nie usunął swojej recenzji

W rzadkich przypadkach użytkownik Google może usunąć opinię z dowolnego powodu. Jeśli zniknęła jedna (lub więcej) Opinii Google, sprawdź, czy nie została ona po prostu usunięta.

Wprowadzanie algorytmów przez Google

Gdy Google zmienia swoje algorytmy bardzo często zdarza się, że opinie po prostu wypadają. Nawet te które były u Was od lat. Z tym akurat niewiele zrobicie bo to Google tak jak podczas awarii.

Zbieranie opinii w Google Moja Firma nie jest łatwe

Niestety, odzyskanie opinii Google, które zniknęły, nie jest tak łatwe, jak się wydaje, i nie ma gwarancji, że kiedykolwiek wrócą. Zgodnie z dokumentacją Google zniknięte opinie, które zostały zgłoszone jako naruszające zasady, nie mogą ponownie pojawić się w Twoim profilu.

Nasze rekomendacje dotyczące odzyskiwania Twoich recenzji Google

W tej chwili nie wiemy, czy będziesz mógł odzyskać swoje recenzje. Zalecamy jednak przesłanie zgłoszenia do pomocy technicznej dla profilu Google Moja Firma, aby przesłać swoją sprawę do Google i (ewentualnie) odzyskać swoje opinie.

Dlaczego powinieneś traktować priorytetowo zarządzanie profilem w Google Moja Firma?

Profile Google są ważniejsze, niż większość właścicieli firm uważa. To nie jest pole wyboru do wypełnienia listy priorytetów marketingowych. Rzeczywiście, dzisiaj uważamy profil Google Moja Firma za główne źródło generowania potencjalnych klientów.

Zarządzaj swoim profilem Google Business we właściwy sposób

Specjalizujemy się w pomaganiu firmom w maksymalnym wykorzystaniu ich marketingu cyfrowego. Pomogliśmy dziesiątkom firm usługowych. Dzięki nam:

 • zwiększysz liczbę kwalifikowanych leadów i sprzedaż internetową,
 • zmniejszysz koszty marketingu i zwiększysz zwrot z inwestycji,
 • odróżnisz swoje marki online od marek głównych konkurentów.

Jeśli szukasz agencji zajmującej się marketingiem internetowym, która ma wiedzę, narzędzia i doświadczenie umożliwiające pozyskiwanie potencjalnych klientów z Twojego profilu Google Moja Firma, skontaktuj się z nami online lub zadzwoń. Rozwijajmy razem Twój biznes!

Przy okazji poprosimy o komentarz co jeszcze chcielibyście wiedzieć o wizytówkach.

 

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x