Pozycjonowanie Olsztyn – Pozycjonowanie stron www Olsztyn

POZYCJONOWANIE Olsztyn

Pozycjonowanie stron www Olsztyn to bardzo dobre rozwiązanie dla każdej osoby, która chce zmaksymalizować sprzedaż, zbudować wizerunek marki i dokładnie wiedzieć, jakie efekty i w jakim czasie przynoszą jego działania marketingowe (ponieważ SEO jest mierzalne). Biorąc pod uwagę obecne standardy, pozycjonowanie w Olsztynie to obecnie jeden z najbardziej dochodowych kanałów marketingowych i warto z niego korzystać z wielu względów. Jeżeli interesują Cię profesjonalnie świadczone usługi pozycjonerskie – koniecznie skorzystaj z naszej oferty i zrób krok w kierunku maksymalizacji konwersji w swoim serwisie.

Marzysz o podniesieniu rentowności Twojego biznesu? Chcesz regularnie kreować świadomość marki i docierać wyłącznie do stałych i zdecydowanych klientów? W takim razie skontaktuj się ze specjalistami SEOSEM24 już dziś. W celu kontaktu zadzwoń na +48 533 543 333 lub napisz maila na info@seosem24.pl. W razie pytań pozostajemy dyspozycyjni!

Pozycjonowanie Olsztyn – poznaj 5 najważniejszych zalet pozycjonowania w Google!

Jakie są najważniejsze zalety pozycjonowania? Odpowiedź na to pytanie brzmi: takie, jakie sobie założysz! W pierwszej kolejności należy wyróżnić przede wszystkim możliwość dotarcia do nowych użytkowników, budowę wiarygodności marki i możliwość wykreowania jej świadomości, a także zaufania do nowych użytkowników.

Specjaliści z SEOSEM24 bazując na wieloletnich obserwacjach dowiedli, że SEO wspiera także inne kanały marketingowe, przynosi długookresowe wyniki i co najważniejsze – pozwala zdecydowanie lepiej poznać konkurencję!

Czy to wszystko? Oczywiście, że nie! Dzięki pozycjonowaniu jesteś w stanie w łatwy sposób zwiększyć sprzedaż w swojej firmie, a w tym inne konwersje (np. liczbę zapisów do newslettera, liczbę wypełnionych formularzy kontaktowych czy też liczbę odtworzeń wideo z Twoją usługą).

Poniżej przedstawiamy, jakie są właściwie zalety związane z inwestycją w pozycjonowanie stron www Olsztynie.

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – możliwość wypracowania przewagi nad konkurencją

Możliwość wypracowania przewagi nad konkurencją to jedna z najważniejszych zalet, jakie niesie za sobą pozycjonowanie stron www Olsztyn. Jak to wygląda w praktyce? Otóż dzięki skrupulatnym działaniom fachowców jesteś w stanie uzyskać najwyższe miejsca w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania. Jeżeli współpracujesz z SEOSEM24, możesz liczyć nie na TOP 20 czy TOP 10, ale TOP 3 i TOP 1 – to są pozycje w Google, które osiągamy dla naszych klientów w ciągu 6-18 miesięcy na najważniejsze pod kątem sprzedażowym frazy kluczowe.

Pozycjonowanie Olsztyn

Dlaczego staramy się uzyskać właśnie pierwszą pozycję w wyszukiwarkach? Ponieważ według badań to właśnie pierwsza pozycja w Google jest klikana najczęściej – przeciętny współczynnik klikalności wynosi aż 19%! (źródło: https://blog.hubspot.com/marketing/google-search-statistics).

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – relatywnie niskie ceny za lokalne usługi SEO

Pozycjonowanie stron www w Olsztynie wiąże się także z relatywnie niskimi cenami za lokalne usługi SEO. Warto pamiętać, że nie jest to usługa darmowa, natomiast w większości przypadków ceny oscylują w granicach od tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych netto miesięcznie. Dlaczego twierdzimy, że to mało? Ponieważ po mniej więcej 6-18 miesiącach pozycjonowanie stron www w Olsztynie zacznie się zwracać. Istnieje szansa, że po około 2 latach cały proces SEO będzie całkowicie bezkosztowy, co poskutkuje możliwością zainwestowania jeszcze większego budżetu i prześcignięcia konkurencji na absolutnie każde słowo kluczowe. Należy pamiętać, że w SEOSEM24 pozycjonujemy nie tylko w Olsztynie czy Polsce. Pozycjonujemy też w 15 dodatkowych językach:

 1. Angielski
 2. Chiński (w tym Mandaryński i Wu)
 3. Hindi
 4. Hiszpański
 5. Francuski
 6. Arabski
 7. Bengalski
 8. Rosyjski
 9. Portugalski
 10. Indonezyjski
 11. Japoński
 12. Niemiecki
 13. Francuski
 14. Włoski
 15. Ukraiński

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – wsparcie innych kanałów marketingowych

Pozycjonowanie stron www Olsztyn skutecznie wspiera inne kanały marketingowe. Jak to się odbywa w rzeczywistości? Otóż dzięki właściwej optymalizacji SEO możesz uzyskać wyższy wynik jakości przykładowo w kampaniach Google Ads (dawniej AdWords). W konsekwencji uzyskasz wyższe pozycje w płatnych wynikach wyszukiwania zdecydowanie niższym kosztem, co przełoży się na większą rentowność Twojego biznesu.

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – budowa zaufania do marki

Im wyżej i częściej znajdujesz się w organicznych (naturalnych i bezpłatnych) wynikach wyszukiwania, tym większa szansa na to, że konsumenci zaczną Ci ufać. Jesteś w końcu branżowym liderem, więc dzięki widoczności na setki (lub nawet tysiące) fraz branżowych konsumenci pomyślą sobie “Ta firma jest naprawdę dobra”, co poskutkuje popularyzacją Twojej oferty. Pamiętaj też, że do pozyskiwania linków musimy mieć artykuły w których budujemy też Twój wizerunek eksperta.

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – możliwość lepszego poznania konkurencji

Dzięki pozycjonowaniu stron www w Olsztynie możesz w zdecydowanie łatwiejszy sposób poznać konkurencję. Agencja SEO, która zajmuje się optymalizacją pod kątem wyszukiwarek prawdopodobnie wykonała specjalistyczny audyt, co pozwoliło na weryfikację plusów i minusów konkurencyjnych witryn. Dzięki temu wiesz, co dokładnie konkurencja ma, czego nie ma Twoja strona i wiesz, jakie poprawki należy wdrożyć, żeby z łatwością wyprzedzić konkurencyjne przedsiębiorstwa. To przecież takie proste. Więc na co czekasz? Zainwestuj w pozycjonowanie już dziś. Sprawimy, że będziesz widoczny w Google, czyli wyszukiwarce, do której należy aż 93% udziałów na rynku wyszukiwarek (źródło: https://gs.statcounter.com/search-engine-market-share). Pozostałe to m.in.:

 • Yahoo! (1,24%),
 • YANDEX (1%),
 • Baidu (0,72%),
 • DuckDuckGo (0,58%).

Warto również wspomnieć, iż pozycjonowanie to absolutny “strzał w dziesiątkę” dla każdej osoby, która chce uzyskać silną przewagę konkurencyjną w relatywnie krótkim czasie, ponieważ 6-18 miesięcy porównując pozycjonowanie do np. reklamy w radiu czy też telewizji jest zdecydowanie mniej kosztowne i szybsze. Dla przykładu, żeby klienci z radia i telewizji wiedzieli, że jesteś branżowym liderem, powinieneś wyświetlać się nawet przez 2-3 lata (pamiętajmy jednak, że reklamy w radiu czy też telewizji są zdecydowanie droższe).

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – wady lokalnego SEO

Czy lokalne SEO ma jakieś wady? Oczywiście, pozycjonowanie stron www Olsztyn podobnie jak każda forma promocji online (i offline) ma wady, natomiast czy są one na tyle istotne, żeby o nich mówić? Raczej nie, natomiast warto wspomnieć o trzech ważnych aspektach, które musisz wiedzieć przed inwestycją w pozycjonowanie w Olsztynie. Zwróć uwagę na to, że:

 • SEO wymaga czasu – uzyskanie najwyższych pozycji w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania wymaga bardzo często nawet ok. 6-18 miesięcy oczekiwania;
 • SEO nie gwarantuje efektów od razu – efekty związane z inwestycją w pozycjonowanie stron www Olsztyn będą widoczne mniej więcej po 3-4 miesiącach (wówczas odnotujesz dodatkowy ruch z wyszukiwarki, który w przyszłości prawdopodobnie przełoży się na większą liczbę konwersji);
 • Twoją konkurencją jest cały Internet – w przypadku reklamy offline, Twoją konkurencją są okoliczne zakłady fryzjerskie (jeśli jesteś fryzjerem) lub tatuatorskie (jeśli jesteś tatuatorem). Chodzi głównie o te firmy, które znajdują się w promieniu kilku kilometrów od Ciebie. Jeżeli natomiast mówimy o SEO, Twoją konkurencją są wszystkie firmy z danego miasta i jeżeli chcesz, żeby klient odwiedził akurat Twoją firmę, powinieneś się naprawdę postarać, żeby być minimum w TOP 3 lub TOP 1 organicznych (naturalnych) wyników wyszukiwania oraz map Google.

Bardzo istotnym aspektem, jeżeli mówimy o minusach SEO są także kary od Google. Jeżeli coś robisz źle (np. pozycjonując na własną rękę), możesz być pewny, że prędzej czy później zostaniesz ukarany dotkliwym filtrem depozycjonującym przez giganta z Mountain View. Pamiętaj natomiast, że jeżeli współpracujesz ze specjalistami, takie sytuacje są niemożliwe, ponieważ specjaliści zachowują wszelkie normy, jeśli chodzi o wytyczne Google i nie pozwalają na “nadszarpnięcie” dobrego imienia żadnego klienta.

Pozycjonowanie Olsztyn – najważniejsze elementy cechujące pozycjonowanie lokalne w Olsztynie

Jakie są najważniejsze elementy cechującego pozycjonowanie lokalne w Olsztynie? Na początku warto wspomnieć, że optymalizacja pod kątem wyszukiwarek polega na wdrażaniu właściwych działań on-site (polegających na optymalizacji wewnątrz witryny) oraz odpowiednich działań off-site (polegających na optymalizacja poza serwisem). Dzięki temu możesz odnotować wyższe pozycje w Google, a w konsekwencji satysfakcjonujące rezultaty związane m.in. z dodatkową konwersją, budową rozpoznawalności marki oraz wypracowaniem przewagi konkurencyjnej (znajdując się wysoko nad konkurencją, czyli np. w TOP 3 lub TOP 1 wyników wyszukiwania).

Audyt SEO

Audyt SEO jest pierwszym elementem wchodzącym w on-site SEO, czyli działania wewnątrz witryny. To bardzo ważny aspekt, ponieważ dzięki audytowi można poznać wady i zalety danej strony, a co za tym idzie – wyznaczyć niezbędne działania, które będą prowadziły do poprawy jej kompatybilności. Warto również wspomnieć, iż podczas audytu SEO zwraca się uwagę na elementy wpływające na m.in.:

 • responsywność serwisu,
 • interaktywność,
 • wydajność.

Aby pozycjonowanie w Olsztynie przyniosło satysfakcjonujące rezultaty dla naszych klientów analizujemy m.in. wskaźniki Core Web Vitals (czyli LCP, FID oraz CLS), strukturę nagłówków, stopień responsywności strony oraz wiele innych elementów (np. przekierowania czy też stan optymalizacji pliku robots.txt i sitemap.xml), a następnie wyznaczamy kierunek, w którym strona powinna zostać zoptymalizowana, aby osiągnąć jak najbardziej satysfakcjonujące rezultaty.

Skrupulatnie przygotowana strategia pozycjonowania

Bardzo ważnym elementem pozycjonowania jest strategia. Jej przygotowanie pozwoli ukierunkować cały proces i dodatkowo sprawić, że będzie on rentowny. W tym celu dbamy głównie o przygotowanie właściwej struktury słów kluczowych long tail SEO (czyli składających się z minimum 3-4 wyrazów) oraz wyrażeń jedno- lub dwuwyrazowych, czyli ogólnych. Dzięki takiej “mieszance” możemy przyciągnąć nie tylko klientów ogólnych, ale także bardzo sprecyzowanych, stałych i zdecydowanych (np. za pomocą fraz long tail SEO, które wyróżniają się dużym współczynnikiem wyszukiwań). Według obecnych badań long tail SEO, czyli frazy cztero- lub pięcio wyrazowe (i więcej) są wykorzystywane przez ponad 50% użytkowników (źródło: https://www.wordstream.com/blog/ws/2015/10/06/smx-east). Jeżeli interesuje Cię proces pozycjonowania “od kuchni”, koniecznie skontaktuj się ze specjalistami SEOSEM24. W tym celu zadzwoń na +48 533 543 333 lub napisz maila na info@seosem24.pl. W razie pytań pozostajemy dyspozycyjni i z chęcią pomożemy Ci zareklamować Twoją firmę w Internecie. Jesteśmy specjalistami i od wielu lat tym się zajmujemy, dlatego możesz na nas liczyć.

Techniczne SEO

W przypadku technicznego SEO dbamy o m.in.:

 • wdrożenie przekierowań (np. do nieistniejących podstron, aby zwiększyć wrażenia użytkowników i przyspieszyć indeksację);
 • sprawienie strony bardziej responsywną – w taki sposób, aby mogli z niej łatwo korzystać nie tylko użytkownicy komputerów i laptopów, ale także użytkownicy smartfonów, tabletów i najnowszych smartwatchy;
 • kompresję kodu HTML i CSS – aby zdecydowanie przyspieszyć stronę (w celu przyspieszenia serwisu optymalizujemy również obrazki i dbamy o optymalizację czynników Core Web Vitals, nazywanych LCP, FID i CLS).

Warto również wspomnieć, iż bardzo istotną kwestią okazuje się poprawa struktury linków, meta tagów (szczególnie meta title i meta description) oraz zapewnienie właściwego szyfrowania za pomocą SSL. Nie chodzi tu o żadną wtyczkę, ale o profesjonalny certyfikat HTTPS, który gwarantuje lepsze wrażenia użytkowników, pozwalając Twoim klientom dokonywać bezpiecznych transakcji.

Optymalizacja contentu

Bardzo ważną kwestią jest optymalizacja contentu. W tym przypadku dbamy o to, aby treści były m.in.:

 • atrakcyjne wizualnie – czyli z dodanymi wypunktowaniami, grafikami, infografikami oraz ewentualnie tabelkami;
 • merytoryczne – poprawiamy w contencie merytorykę, aby wszyscy nasi klienci mogli pochwalić się stroną dostosowaną nie tylko do SEO, ale także UX;
 • poprawne strukturalnie – poprawiamy w tym przypadku również strukturę nagłówków (chodzi głównie o nagłówki H1-H5, w których trzeba dodać słowa kluczowe, dzięki czemu strona będzie prawidłowo rankowała).

Istotne okazują się także elementy związane z linkowaniem wewnętrznym. Jeżeli zależy Ci na kompleksowym dostosowaniu SXO strony, warto zachować właściwe proporcje pomiędzy linkami zewnętrznymi a wewnętrznymi. W tym celu dodajemy kilka linków wewnętrznych (np. do poprzednich wpisów blogowych, aby lepiej wyjaśnić dany temat) i podobną liczbę linków wychodzących (aby potwierdzić daną tezę wartościowym źródłem – jest to szczególnie ważne w przypadku branży YMYL, nazywanych inaczej Your Money, Your Life, czyli m.in. w branży finansowej, zdrowotnej i prawniczej).

Link building

Link building jest jednym z trzech najważniejszych składowych pozycjonowania. Regularne budowanie wartościowego profilu linków pozwala uzyskać stronę, która będzie rankowała na najwyższych miejscach w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania. Ze swojej strony pozyskujemy linki z różnych źródeł. Nasze sposoby na zwiększenie wartości profilu linków to m.in.:

 • wymiana wpisów gościnnych,
 • korzystanie z płatnych ogólnopolskich portali,
 • tworzenie case study z linkiem dofollow,
 • tworzenie viralowych treści,
 • dodawanie komentarzy na blogach, portalach i forach.

Warto również wspomnieć, iż bardzo często wykorzystujemy relinkowanie. Jest to weryfikacja profilu linków za pomocą specjalistycznych narzędzi (np. Majestic SEO), a następnie dokładne sprawdzenie profilu linków i wybranie z nich takich odnośników, które będą wartościowe w przypadku strony naszego klienta.

Pozycjonowanie Olsztyn

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – jakie elementy są najważniejsze podczas wyboru agencji marketingowej w Olsztynie?

Pozycjonowanie stron www Olsztyn jest relatywnie zaawansowanym procesem, dlatego wybór właściwej agencji pozycjonerskiej powinien być przemyślany. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję dot. współpracy z daną agencją, powinieneś m.in.:

 • zweryfikować wizytówkę Google Moja Firma,
 • sprawdzić kompleksowość oferty,
 • przeanalizować cennik.

Warto dodatkowo sprawdzić portfolio – żeby dowiedzieć się, czy dana agencja ma doświadczenie w prowadzeniu firm z branży podobnej do Twojej. Poniżej przedstawiamy szczegóły.

Weryfikacja wizytówki Google Moja Firma – opinie

Najważniejszymi opiniami są te z wizytówki Google Moja Firma.

Pamiętaj – rzetelne agencje marketingowe mają minimum sto lub dwieście opinii w wizytówce Google Moja Firma. Jeżeli widzisz dobrą agencję i chcesz zweryfikować jej skuteczność – wejdź w pierwszej kolejności do Map Google i sprawdź referencje. To najlepszy sposób.

Kompleksowość oferty agencji pozycjonerskiej

Pozycjonowanie Olsztyn jest bardzo zaawansowanym procesem, dlatego kompleksowość oferty agencji pozycjonerskiej powinna być elementem, który na pewno sprawdzimy. Dla przykładu – w SEOSEM24 zajmujemy się nie tylko pozycjonowaniem, ale również m.in.:

 • analizą konkurencji,
 • tworzeniem stron www,
 • szkoleniami,
 • consultingiem,
 • kampaniami reklamowymi,
 • content marketingiem,
 • audytami treści,
 • analityką internetową.

Warto również wspomnieć, że agencja pozycjonerska, która jest naprawdę renomowaną nie zajmują się jedną dziedziną, a wszystkimi w pełnym zakresie, zatrudniając wykwalifikowanych fachowców.

Koszty współpracy z poszczególnymi specjalistami

Jakie powinny być koszty współpracy z poszczególnymi specjalistami? To zależy, natomiast ze swojej strony rekomendujemy, aby nie płacić zbyt mało, ponieważ to się zupełnie nie opłaca. Po pewnym czasie może się okazać, że dana agencja bierze pieniądze za nic. Jeżeli zainwestujesz minimum tysiąca lub kilkanaście tysięcy w SEO, możesz być pewny, że efekty nadejdą prędzej czy później. Tanie pozycjonowanie się nie opłaca!

Pozycjonowanie Olsztyn

Pozycjonowanie Olsztyn – po jakim czasie zobaczysz efekty lokalnego SEO?

Efekty pozycjonowania w Olsztynie można zobaczyć po mniej więcej 2-3 miesiącach w postaci dodatkowych wejść z organicznych (naturalnych) wyników wyszukiwania. Około 6-18 miesięcy zajmuje odnotowanie dodatkowych konwersji zakupowych.

Pozycjonowanie stron www Olsztyn – Ile kosztują usługi pozycjonowania profesjonalnych agencji?

Pozycjonowanie w Olsztynie kosztuje około tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych netto miesięcznie. Wiele zależy od m.in.:

 • konkurencyjności wybranych fraz kluczowych,
 • branży w której działa klient,
 • długości trwania umowy.

Rekomendujemy wybrać umowy na 12-24 miesiące. W tym czasie można osiągnąć najbardziej satysfakcjonujące rezultaty, a dodatkowo przy dłuższej umowie pozycjonowanie będzie tańsze.

Pozycjonowanie Olsztyn – skorzystaj z oferty SEOSEM24 już dziś!

Pozycjonowanie w Olsztynie pozwala uzyskać długotrwałe rezultaty, zbudować wizerunek marki i zwiększyć renomę wśród klientów. Jeżeli interesują Cię tego typu profesjonalne usługi pozycjonowania – koniecznie napisz do nas maila lub zadzwoń.

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do niedzieli. Całogodobowo. Jeżeli zależy Ci na maksymalizacji konwersji – pozostajemy dyspozycyjni. Zachęcamy do skontaktowania się ze specjalistami SEOSEM24. W tym celu zadzwoń na +48 533 543 333 lub napisz maila na info@seosem24.pl.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi [pozycjonowanie Olsztyn]

Jakie są najczęstsze pytania i odpowiedzi w tematyce pozycjonowania Olsztyn?

1. Ile trzeba zapłacić za pozycjonowanie stron www w Olsztynie?

Za pozycjonowanie stron www w Olsztynie trzeba zapłacić od tysiąca do kilkunastu tysięcy złotych netto miesięcznie.

2. Dlaczego pozycjonowanie w Olsztynie jest obecnie najlepszą inwestycją?

Pozycjonowanie Olsztyn jest obecnie najlepszą inwestycją, ponieważ jest to kanał, który generuje największy zwrot z inwestycji w relatywnie krótkim czasie.

3. Po jakim czasie można zobaczyć efekty pozycjonowania w Olsztynie?

Efekty związane z inwestycją w pozycjonowanie w Olsztynie będą widoczne mniej więcej po kilku miesiącach od wdrożenia właściwej strategii pozycjonowania. Około 6-18 miesięcy potrzeba, aby rzeczywiście zmaksymalizować konwersje zakupowe.

4. Czy pozycjonowanie w Olsztynie jest lepsze od Google AdWords?

Pozycjonowanie Olsztyn jest rozwiązaniem zdecydowanie lepszym niż Google Ads (dawniej AdWords). Należy jednak dywersyfikować ruch i około 30% budżetu przeznaczyć także na kampanie Google Ads (pozostałe 70% na pozycjonowanie stron www).

5. W jakim momencie kariery pozycjonowanie w Olsztynie się opłaca?

Pozycjonowanie w Olsztynie jest bardzo opłacalnym rozwiązaniem na samym początku rozwoju Twojego biznesu oraz w momencie, gdy nie możesz zwiększyć sprzedaży. Oraz gdy prowadzisz lokalny biznes. W innym wypadku należy wziąść pozycjonowanie na całą Polskę.

5 10 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan

Świetny artykuł o pozycjonowaniu lokalnym w Olsztynie! Autor bardzo szczegółowo opisuje proces optymalizacji strony pod kątem wyszukiwarek.

Anna

Ten artykuł jest prawdziwym kompendium wiedzy na temat SEO. Autor porusza ważne tematy takie jak optymalizacja treści, link building oraz analiza konkurencji.

Tomek

Zgadzam się, dużo ważnej wiedzy dla każdego!

Kasia

Tak, to prawda! A co więcej, blog ten zawiera również informacje dotyczące audytu SEO oraz zalety i wady pozycjonowania Google.

Dorota

Ten blog to doskonałe źródło informacji na temat pozycjonowania stron www.

TomSEO

Ten blog to doskonałe narzędzie do tworzenia skutecznej strategii SEO w Olsztynie. Jestem pod wrażeniem jakości informacji zawartych w tym blogu.

Karolina

Zgadzam się! Ten blog jest doskonałym źródłem informacji na temat struktury adresów URL, tworzenia zaplecza i wielu innych aspektów pozycjonowania.

Aga

Bardzo podoba mi się ten blog o pozycjonowaniu stron www w Olsztynie. Zawiera on dobrze zorganizowane informacje na temat SEO.

Darek

Zgadzam się! Blog ten jest świetnym źródłem wiedzy dotyczącej lokalnego pozycjonowania stron.

Łukasz

Super artykuł. 5 gwiazdek ode mnie 🙂

10
0
Would love your thoughts, please comment.x