Jak pozycjonować stronę krok po kroku

Jak pozycjonować stronę - krok po kroku

W dzisiejszym dynamicznym świecie online, pozycjonowanie strony internetowej staje się nieodłączną częścią skutecznego marketingu i budowania widoczności w sieci. Więc odpowiedź na to jak pozycjonować stronę krok po kroku jest niezbędna na naszym blogu. Wraz z rosnącą konkurencją wirtualną, istotne jest zrozumienie, jak skutecznie pozycjonować swoją stronę, aby dotrzeć do szerszej grupy odbiorców i przyciągnąć nowych użytkowników. W tym artykule przedstawimy Ci pięć kluczowych elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy pozycjonowaniu strony internetowej. Zacznijemy od badania rynku i słów kluczowych, które pozwolą Ci zidentyfikować grupę docelową, zrozumieć ich potrzeby i preferencje oraz określić właściwe słowa kluczowe do użycia na Twojej stronie. Następnie przejdziemy do optymalizacji treści, gdzie omówimy znaczenie tworzenia wartościowych, unikalnych treści oraz umiejętnego wykorzystania słów kluczowych w treściach, tytułach i nagłówkach. Kolejnym krokiem będzie zbadanie technicznych aspektów pozycjonowania, takich jak zoptymalizowane metatagi, przyjazne adresy URL i szybkość ładowania strony. Dowiesz się, dlaczego te elementy są ważne dla indeksowania strony przez wyszukiwarki i jak poprawnie je wdrożyć. Następnie skoncentrujemy się na budowaniu linków i promocji strony, omawiając różne techniki, takie jak linki zewnętrzne, współpraca z innymi witrynami i wykorzystanie mediów społecznościowych jako narzędzi do zwiększenia widoczności i ruchu na Twojej stronie. W końcu przedstawimy Ci znaczenie monitorowania i analizy wyników. Dowiecie się, jakie narzędzia są dostępne do monitorowania pozycji strony w wyszukiwarkach, jak analizować ruch na stronie i zachowania użytkowników oraz jak na podstawie tych danych dokonywać korekt i dostosowywać strategię pozycjonowania. Pozycjonowanie strony internetowej nie jest łatwym zadaniem, ale z odpowiednią wiedzą, strategią i narzędziami, możesz znacząco zwiększyć widoczność swojej strony i dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów. Przejdźmy teraz do głównych punktów artykułu i dowiedzmy się, jak pozycjonować stronę www skutecznie! Jeśli jednak nie macz czasu na to wszystko zawsze możesz zamówić pozycjonowwanie stron www jak i inne usługi u nas. Mail: info@seosem24.pl Tel: 533 543 333

Jak pozycjonować stronę - krok po kroku

Badanie rynku i słów kluczowych:

Wprowadzenie: Badanie rynku i słów kluczowych jest kluczowym krokiem w procesie pozycjonowania strony internetowej. W tej sekcji artykułu skupimy się na tym, jak przeprowadzić gruntowne badanie rynku, zidentyfikować grupę docelową i analizować konkurencję. Omówimy również narzędzia, które mogą pomóc w badaniu słów kluczowych i określaniu ich popularności, a także jak wybrać odpowiednie słowa kluczowe dla Twojej strony internetowej.

Definiowanie grupy docelowej: Przed rozpoczęciem procesu pozycjonowania warto dokładnie określić grupę docelową Twojej strony internetowej. Kim są Twoi potencjalni odbiorcy? Jakie są ich preferencje, potrzeby i cele? Dokładne zrozumienie grupy docelowej pomoże Ci lepiej dostosować treści i strategię pozycjonowania, aby osiągnąć najlepsze wyniki.

Analiza konkurencji: Kolejnym ważnym krokiem jest analiza konkurencji. Przeanalizuj strony internetowe, które konkurują z Twoją w branży. Sprawdź, jakie słowa kluczowe i strategie pozycjonowania wykorzystują. Czy są lepiej widoczne w wynikach wyszukiwania? Jakie są ich mocne strony i słabe punkty? Analiza konkurencji pomoże Ci zdobyć wgląd w obecne trendy i najlepsze praktyki w Twojej branży, co umożliwi Ci opracowanie skuteczniejszej strategii pozycjonowania.

Narzędzia do badania słów kluczowych: Istnieje wiele narzędzi dostępnych online, które mogą pomóc w badaniu słów kluczowych. Oto kilka popularnych narzędzi, które warto rozważyć:

 • Narzędzia do planowania słów kluczowych Google: Narzędzie Keyword Planner oferowane przez Google Ads pozwala na badanie popularności i konkurencji słów kluczowych, a także sugeruje powiązane terminy.
 • SEMrush: Jest to kompleksowe narzędzie SEO, które oferuje funkcje badania słów kluczowych, analizy konkurencji, monitorowania pozycji w wynikach wyszukiwania i wiele więcej.
 • Ahrefs: To narzędzie, które zapewnia szczegółowe dane na temat słów kluczowych, linków wychodzących i innych czynników wpływających na pozycjonowanie strony.
 • Moz Keyword Explorer: Ten narzędzie oferuje informacje o słowach kluczowych, ich popularności, konkurencji i sugestiach.

Wybór odpowiednich słów kluczowych: Po przeprowadzeniu badania słów kluczowych można przejść do wyboru tych, które będą najlepiej pasować do Twojej strony internetowej. Wybieraj słowa kluczowe o umiarkowanej popularności i konkurencji, które mają związek z treściami Twojej strony i są często wyszukiwane przez Twoją grupę docelową. Staraj się również uwzględnić różne warianty i synonimy, aby zwiększyć zakres trafiania na różne zapytania użytkowników.

Podsumowanie: Badanie rynku i słów kluczowych stanowi fundament skutecznego pozycjonowania strony internetowej. Definiowanie grupy docelowej, analiza konkurencji i używanie odpowiednich narzędzi do badania słów kluczowych pomogą Ci zidentyfikować optymalne strategie i słowa kluczowe, które pozwolą zwiększyć widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że badanie rynku i słów kluczowych to proces ciągły, który wymaga monitorowania zmian w branży i dostosowywania strategii w miarę potrzeby. Badanie rynku jest bardzo ważne. Bo jak pozycjonować stronę www bez rozeznania konkurencji?

Optymalizacja treści:

Wprowadzenie: Optymalizacja treści jest kluczowym elementem pozycjonowania strony internetowej. W tej sekcji artykułu skoncentrujemy się na tworzeniu wysokiej jakości, unikalnych treści, które wpływają na pozycjonowanie strony. Omówimy również, jak używać słów kluczowych w treści, tytułach i nagłówkach oraz jak zastosować strategię linkowania wewnętrznego, aby poprawić widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania.

Tworzenie wysokiej jakości, unikalnych treści: Jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na pozycjonowanie strony, jest zawartość treści. Twórz wysokiej jakości, unikalne treści, które są wartościowe i użyteczne dla Twojej grupy docelowej. Unikaj powielania treści z innych stron internetowych, ponieważ może to negatywnie wpływać na Twoją pozycję w wynikach wyszukiwania. Pamiętaj, że treści powinny być zrozumiałe dla użytkowników, czytelne i dobrze sformatowane.

Używanie słów kluczowych w treści, tytułach i nagłówkach: Słowa kluczowe odgrywają istotną rolę w pozycjonowaniu strony. Używaj słów kluczowych związanych z treścią Twojej strony w odpowiednich miejscach, takich jak tytuł strony, nagłówki, pierwszy akapit i treść artykułów. Jednak pamiętaj, że kluczowe jest naturalne umieszczenie słów kluczowych i unikanie nadmiernego nagromadzenia lub sztucznego wstawiania ich do treści. Wszelkie próby manipulacji słowami kluczowymi mogą skutkować obniżeniem rangi strony przez wyszukiwarki.

Strategia linkowania wewnętrznego: Linkowanie wewnętrzne odgrywa ważną rolę w pozycjonowaniu strony. Twórz linki wewnętrzne, które łączą różne strony i treści na Twojej stronie. Linki wewnętrzne nie tylko ułatwiają nawigację użytkownikom, ale również pomagają wyszukiwarkom zrozumieć strukturę Twojej strony i określić ważność i powiązania między różnymi stronami. Upewnij się, że używasz odpowiednich anchor textów (tekstów kotwicznych) w linkach wewnętrznych, które odzwierciedlają treść strony docelowej.

Optymalizacja multimediów: Jeśli na Twojej stronie znajdują się elementy multimedialne, takie jak obrazy, filmy czy pliki audio, pamiętaj o ich optymalizacji. Wykorzystaj odpowiednie nazwy plików, opisy i tagi alt, aby umożliwić wyszukiwarkom zrozumienie i indeksowanie tych elementów. Optymalizacja multimediów może wpłynąć na widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania, zwłaszcza w wyszukiwarce obrazów.

Podsumowanie: Optymalizacja treści jest kluczowym elementem pozycjonowania strony internetowej. Tworzenie wysokiej jakości, unikalnych treści, używanie słów kluczowych w treści, tytułach i nagłówkach oraz zastosowanie strategii linkowania wewnętrznego to podstawowe czynniki, które pomagają zwiększyć widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, optymalizacja multimediów może mieć pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony. Pamiętaj, że wartość treści dla użytkowników jest najważniejsza, dlatego skup się na tworzeniu wartościowych i użytecznych treści, które przyciągną uwagę Twojej grupy docelowej.

Jak pozycjonować stronę krok po kroku – Techniczne aspekty pozycjonowania:

Wprowadzenie: Techniczne aspekty pozycjonowania są kluczowe dla skutecznego optymalizowania strony internetowej. W tej sekcji artykułu omówimy szczegółowo kilka ważnych technicznych czynników, które mają wpływ na widoczność Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Skupimy się na zoptymalizowanych metatagach, przyjaznych adresach URL (URLs), szybkości ładowania strony oraz weryfikacji poprawności kodu HTML i CSS. Zrozumienie i właściwe zastosowanie tych aspektów technicznych pozwoli Ci poprawić pozycję Twojej strony w wyszukiwarkach.

Zoptymalizowane metatagi: Metatagi są elementami, które występują w kodzie HTML strony i dostarczają informacji dla wyszukiwarek na temat treści strony. Kluczowe metatagi to meta title, meta description i meta keywords.

 • Meta title: Meta title jest tytułem strony, który wyświetla się jako nagłówek w wynikach wyszukiwania. Powinien być unikalny dla każdej strony, zawierać główne słowa kluczowe i przyciągać uwagę użytkowników, by zachęcić ich do kliknięcia. Rekomendowana długość meta title wynosi około 50-60 znaków.
 • Meta description: Meta description to krótki opis strony, który wyświetla się pod tytułem w wynikach wyszukiwania. Powinien być przekonujący, zwięzły i zawierać ważne słowa kluczowe. Rekomendowana długość meta description wynosi około 150-160 znaków.
 • Meta keywords: Meta keywords były kiedyś ważnym czynnikiem pozycjonowania, ale obecnie mają mniejsze znaczenie. Mimo to, nadal warto wypełnić pole meta keywords słowami kluczowymi związanych z treścią strony, jednak bez nadużywania i powielania słów.

Przyjazne adresy URL (URLs): Przyjazne adresy URL to adresy stron, które są czytelne dla użytkowników i zawierają istotne informacje o treści strony. Kilka wskazówek dotyczących optymalizacji adresów URL:

 • Użyj słów kluczowych: Włącz odpowiednie słowa kluczowe do adresów URL, aby odzwierciedlały treść strony. Unikaj długich i zbyt skomplikowanych adresów URL.
 • Usuń znaki specjalne: Staraj się usunąć znaki specjalne, liczby ID lub niepotrzebne elementy z adresów URL. Upewnij się, że adresy URL są czytelne i zrozumiałe dla użytkowników.
 • Zachowaj spójność: Staraj się utrzymać spójność w strukturze adresów URL na całej stronie. Upewnij się, że adresy URL są logicznie powiązane z hierarchią stron i kategoriami.

Szybkość ładowania strony: Szybkość ładowania strony ma ogromne znaczenie dla użytkowników i wyszukiwarek. Strony o długim czasie ładowania mają większe szanse na odrzucenie przez użytkowników i niższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Kilka wskazówek dotyczących poprawy szybkości ładowania strony:

 • Optymalizuj obrazy: Skompresuj obrazy, aby zmniejszyć ich rozmiar, korzystaj z odpowiednich formatów plików (np. JPEG, PNG) i używaj odpowiednich wymiarów.
 • Minimalizuj kod: Usuń nieużywany kod, złącz i minimalizuj pliki CSS i JavaScript, aby zmniejszyć liczbę żądań serwera i rozmiar plików.
 • Wykorzystaj cache: Skonfiguruj mechanizmy cache, aby umożliwić przeglądarkom przechowywanie zasobów i szybsze wczytywanie strony dla powracających użytkowników.

Weryfikacja poprawności kodu HTML i CSS: Poprawny kod HTML i CSS jest kluczowy dla zrozumienia struktury strony przez wyszukiwarki. Błędy w kodzie mogą prowadzić do problemów z indeksowaniem i wyświetlaniem treści. Warto regularnie sprawdzać poprawność kodu HTML i CSS przy użyciu narzędzi dostępnych online lub w środowisku programistycznym.

Podsumowanie: Techniczne aspekty pozycjonowania są niezwykle istotne dla widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Zoptymalizowane metatagi, przyjazne adresy URL, szybkość ładowania strony oraz weryfikacja poprawności kodu HTML i CSS są kluczowymi czynnikami, które należy uwzględnić podczas optymalizacji strony. Pamiętaj, że techniczne aspekty wymagają regularnego monitorowania i utrzymania, aby zapewnić optymalną wydajność i widoczność Twojej strony w wyszukiwarkach.

Jak pozycjonować stronę krok po kroku – Budowanie linków i promocja strony:

Wprowadzenie: Budowanie linków i promocja strony są kluczowymi strategiami pozycjonowania, które mają na celu zwiększenie widoczności Twojej strony w wynikach wyszukiwania. W tej sekcji artykułu omówimy znaczenie linków zewnętrznych, techniki budowania linków oraz wykorzystanie mediów społecznościowych i marketingu treści jako narzędzi promocji.

Linki zewnętrzne i ich znaczenie dla pozycjonowania: Linki zewnętrzne, czyli linki prowadzące do Twojej strony z innych stron internetowych, mają duże znaczenie dla pozycjonowania. Wysokiej jakości linki zewnętrzne potwierdzają wartość i popularność Twojej strony w oczach wyszukiwarek. Kilka wskazówek dotyczących budowania linków zewnętrznych:

 • Twórz wartościowe treści: Publikuj wysokiej jakości treści, które są użyteczne i interesujące dla Twojej grupy docelowej. Wartościowe treści często przyciągają uwagę innych witryn, które mogą udostępnić linki do Twojej strony.
 • Nawiązywanie partnerstw: Nawiąż współpracę z innymi witrynami, które są związane z Twoją branżą. Możesz wymieniać linki lub udostępniać wartościowe treści gościnne, co zwiększy widoczność Twojej strony.
 • Prasa i publikacje: Wysyłaj informacje prasowe i artykuły o wartości dla mediów branżowych, aby zdobyć linki i promować swoją stronę.
 • Katalogi stron: Dodawaj swoją stronę do odpowiednich katalogów stron, które mogą zapewnić wartościowe linki zwrotne.

Techniki budowania linków: Istnieje wiele technik budowania linków, które mogą pomóc w zwiększeniu liczby linków do Twojej strony. Kilka popularnych technik to:

 • Linki sponsorowane: Możesz rozważyć płatne linki sponsorowane na stronach o dużej wartości i popularności, jednak pamiętaj, że Google nakłada pewne ograniczenia na tego rodzaju linki.
 • Artykuły gościnne: Pisząc wartościowe treści gościnne dla innych witryn, możesz zdobyć linki zwrotne i zwiększyć swoją widoczność.
 • Zamiany linków: Nawiąż kontakt z innymi właścicielami stron internetowych i zaproponuj wzajemną wymianę linków.
 • Blogowanie i komentarze: Bądź aktywny na blogach, forach i innych platformach, komentując i publikując wartościowe treści, a także zamieszczając linki do swojej strony w odpowiednich miejscach.

Social media i marketing treści jako narzędzia promocji: Media społecznościowe i marketing treści są niezwykle skutecznymi narzędziami do promocji Twojej strony i budowania świadomości marki. Kilka wskazówek dotyczących korzystania z tych narzędzi:

 • Obecność na platformach społecznościowych: Stwórz profile Twojej marki na popularnych platformach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter, Instagram czy LinkedIn. Regularnie publikuj wartościowe treści, które angażują użytkowników i linkują do Twojej strony.
 • Kampanie reklamowe: Wykorzystaj płatne kampanie reklamowe na platformach społecznościowych, aby zwiększyć zasięg Twoich treści i dotrzeć do nowych odbiorców.
 • Marketing treści: Twórz wartościowe treści, takie jak artykuły, infografiki, wideo itp., i udostępniaj je na swojej stronie oraz na mediach społecznościowych. Pamiętaj, aby promować te treści, aby zdobyć większą liczbę linków i udostępnień.
 • Współpraca z influencerami: Współpracuj z influencerami lub osobami o dużej widoczności w Twojej branży, którzy mogą promować Twoją stronę i tworzyć linki do Twojej treści.

Podsumowanie: Budowanie linków i promocja strony są kluczowymi strategiami pozycjonowania. Linki zewnętrzne i techniki budowania linków mają ogromne znaczenie dla widoczności strony w wynikach wyszukiwania. Dodatkowo, wykorzystanie mediów społecznościowych i marketingu treści jako narzędzi promocji pomaga w budowaniu świadomości marki i przyciąganiu nowych odwiedzających. Pamiętaj, że proces budowania linków i promocji strony to długotrwały proces, który wymaga systematyczności i stałej aktywności.

Jak pozycjonować stronę krok po kroku – Monitorowanie i analiza wyników:

Wprowadzenie: Monitorowanie i analiza wyników są kluczowymi elementami skutecznego pozycjonowania strony internetowej. W tej sekcji artykułu skoncentrujemy się na narzędziach do monitorowania pozycji w wyszukiwarkach, analizie ruchu na stronie i zachowaniach użytkowników oraz korektach strategii pozycjonowania na podstawie wyników.

Narzędzia do monitorowania pozycji w wyszukiwarkach: Istnieje wiele narzędzi dostępnych online, które pomagają monitorować pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwania. Przykładowe narzędzia obejmują:

 • Google Search Console: Jest to bezpłatne narzędzie oferowane przez Google, które umożliwia śledzenie widoczności Twojej strony w wyszukiwarce Google, analizowanie danych dotyczących indeksowania strony, otrzymywanie powiadomień o problemach technicznych i wyświetlanie informacji o słowach kluczowych, które generują ruch na Twojej stronie.
 • Narzędzia SEO, takie jak SEMrush, Ahrefs czy Moz, również oferują funkcje monitorowania pozycji w wynikach wyszukiwania dla wybranych słów kluczowych, analizy konkurencji i raportowania wyników.

Analiza ruchu na stronie i zachowań użytkowników: Monitorowanie ruchu na stronie i analiza zachowań użytkowników dostarczają istotnych informacji o efektywności Twojej strategii pozycjonowania. Kilka narzędzi analitycznych, które mogą być użyteczne w tym celu:

 • Google Analytics: Jest to popularne narzędzie do monitorowania ruchu na stronie. Dostarcza informacje na temat liczby odwiedzających, źródeł ruchu, czasu spędzonego na stronie, współczynnika odrzutu i wielu innych metryk. Można również śledzić, jakie słowa kluczowe przynoszą ruch na Twoją stronę.
 • Heatmapy: Narzędzia do generowania heatmap, takie jak Crazy Egg czy Hotjar, pokazują, gdzie użytkownicy najczęściej klikają i jak się poruszają po stronie. To pozwala zidentyfikować obszary strony, które przyciągają najwięcej uwagi i wskazuje na ewentualne problemy z nawigacją.
 • Badania ankietowe: Przeprowadzenie badań ankietowych wśród użytkowników może dostarczyć cennych informacji zwrotnych na temat ich doświadczenia na stronie, ich preferencji i sugestii dotyczących ulepszeń.

Korygowanie strategii pozycjonowania na podstawie wyników: Analiza wyników i monitorowanie ruchu na stronie pozwala na identyfikację obszarów do poprawy i korekt w strategii pozycjonowania. Kilka czynników, które warto wziąć pod uwagę:

 • Analiza słów kluczowych: Sprawdź, jakie słowa kluczowe przynoszą najwięcej ruchu na Twoją stronę i czy są one związane z Twoją grupą docelową. Jeśli nie, może być konieczne dostosowanie strategii słów kluczowych.
 • Ocena zachowań użytkowników: Analizuj dane dotyczące czasu spędzonego na stronie, współczynnika odrzutu i konwersji, aby zrozumieć, jak użytkownicy wchodzą na stronę, jak długo na niej zostają i czy podejmują pożądane działania. Na podstawie tych informacji można wprowadzać ulepszenia w treści, nawigacji i funkcjonalności strony.
 • Badanie konkurencji: Regularnie sprawdzaj, jakie strategie pozycjonowania stosują Twoi konkurenci. Analizuj ich ruch, linki zwrotne i treści, aby dostosować swoją strategię w celu osiągnięcia przewagi konkurencyjnej.

Podsumowanie: Monitorowanie i analiza wyników są niezbędnymi krokami w procesie pozycjonowania strony. Narzędzia do monitorowania pozycji w wyszukiwarkach i analizy ruchu na stronie dostarczają cennych informacji o widoczności i efektywności Twojej strategii pozycjonowania. Na podstawie tych danych można wprowadzać korekty i dostosowywać strategię, aby osiągnąć lepsze wyniki w wyszukiwarkach. Pamiętaj, że proces monitorowania i analizy jest ciągły, a dostosowanie strategii w oparciu o wyniki jest niezbędne dla długoterminowego sukcesu.

Podsumowanie tekstu jak pozycjonować stonę krok po kroku:

Pozycjonowanie strony internetowej to złożony proces, który wymaga uwzględnienia wielu czynników. W artykule omówiliśmy pięć kluczowych elementów skutecznego pozycjonowania: badanie rynku i słów kluczowych, optymalizację treści, techniczne aspekty pozycjonowania, budowanie linków i promocję strony oraz monitorowanie i analizę wyników.

Badanie rynku i słów kluczowych pozwala zrozumieć grupę docelową, analizować konkurencję i wybrać odpowiednie słowa kluczowe dla strony. Optymalizacja treści, włączając unikalne i wartościowe treści oraz odpowiednie użycie słów kluczowych, wpływa na widoczność strony w wynikach wyszukiwania. Techniczne aspekty pozycjonowania, takie jak zoptymalizowane metatagi, przyjazne adresy URL, szybkość ładowania strony i poprawność kodu, są kluczowe dla indeksowania i oceny strony przez wyszukiwarki. Budowanie linków i promocja strony poprzez linki zewnętrzne, strategie budowania linków, media społecznościowe i marketing treści pomagają zwiększyć widoczność i ruch na stronie. Monitorowanie i analiza wyników dostarczają informacji zwrotnych na temat skuteczności strategii pozycjonowania, umożliwiając wprowadzanie korekt i doskonalenie działań.

Pamiętaj, że pozycjonowanie strony to proces ciągły, który wymaga systematyczności, cierpliwości i elastyczności. Trendy i algorytmy wyszukiwarek mogą się zmieniać, dlatego ważne jest regularne monitorowanie, dostosowywanie strategii i śledzenie wyników. Nie zapominaj również, że wartość dla użytkowników powinna być zawsze priorytetem. Twórz wartościowe treści, zapewniaj użyteczność i dobrą jakość strony, a efekty pozycjonowania będą się stopniowo poprawiać.

Pozycjonowanie strony internetowej może być wyzwaniem, ale dzięki odpowiednim narzędziom, badaniom i praktycznym wskazówkom zawartym w tym artykule, masz solidną podstawę do rozpoczęcia procesu i osiągnięcia sukcesu online. Pamiętaj, że każda strona jest unikalna, dlatego eksperymentuj, dostosowuj strategie do swojej branży i grupy docelowej, a Twoja strona z pewnością zyska wyższą widoczność i większą liczbę odwiedzających.

Życzymy powodzenia w pozycjonowaniu Twojej strony internetowej! A jeśli chcesz więcej poradników zajrzyj na www.seosem24.pl/blog

3 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x