Pozycjonowanie stron www Łódź – Pozycjonowanie Łódź

POZYCJONOWANIE Łódź

Lokalne pozycjonowanie stron internetowych w Łodzi pozwala uzyskać wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania. Przekłada się to na zwiększenie liczby osób odwiedzających Twój serwis, co skutkuje maksymalizacją zysków przedsiębiorstwa, którym zarządzasz. Warto również wspomnieć, iż optymalizacja pod kątem SEO (ang. Search Engine Optimization) zwiększa rozpoznawalność wypozycjonowanej firmy i ułatwia wypracowanie tzw. przewagi konkurencyjnej.

Stawiasz na rozwój biznesu? Chcesz dotrzeć do stałych i zdecydowanych klientów, którzy wrócą ponownie i polecą Twoją ofertę znajomym? W takim razie pozycjonowanie stron w Łodzi jest dedykowane właśnie dla Ciebie. Aby uzyskać zupełnie niezobowiązującą i bezpłatną ofertę SEO – napisz do nas maila lub zadzwoń. Pozostajemy dyspozycyjni.

Pozycjonowanie stron www Łódź – na czym to polega?

 

Pozycjonowanie stron w Łodzi jest zaawansowanym procesem obejmującym działania optymalizacyjne on-site (wewnątrz Twojego serwisu) oraz off-site (poza witryną). W ich skład wchodzą m.in.:

 • optymalizacja techniczna (on-site / on-page),
 • optymalizacja treści (on-site / on-page),
 • link-building (off-site / off-page).

Zanim jednak rozpoczniemy tzw. właściwe pozycjonowanie przeprowadzamy skrupulatny audyt SEO umożliwiający wskazanie wad i zalet Twojej witryny, na podstawie którego opracowujemy strategię pozycjonerską uwzględniającą wyłącznie wartościowe pod kątem sprzedażowym frazy kluczowe ogólne (jedno- lub dwuwyrazowe) oraz long tail SEO (bazujące na minimum 3-4 wyrazach).

Poniżej przedstawiamy 3 najważniejsze elementy strategii SEO wykonywane bezpośrednio po audycie – mające na celu podniesienie wartości Twojej witryny pod kątem robotów Google (tzw. crawlerów).

Pozycjonowanie stron Łódź – 3 kluczowe elementy SEO

Trzema kluczowymi elementami SEO są kolejno: optymalizacja techniczna (on-site / on-page), optymalizacja treści (on-site / on-page) oraz link-building należący do działań poza serwisem (off-site / off-page).

Optymalizacja techniczna (on-site / on-page)

Optymalizacja techniczna to zbiór działań wpływających na SEO oraz UX (ang. User Experience) Twojej strony internetowej. W tym przypadku zmian dokonują głównie web developerzy pod nadzorem specjalistów ds. pozycjonowania.

Techniczne SEO – składowe

Techniczne SEO składa się z 7 fundamentalnych elementów:

 • dostosowanie strony internetowej do aktualnych standardów responsywności – zgodnie z zasadami mobile-first (dzięki temu Twój serwis będzie prawidłowo się wyświetlał zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i laptopach oraz smartfonach i tabletach;
 • minimalizacja kodu źródłowego strony – w tym przypadku web developerzy dbają o poprawę wydajności Twojej witryny, kompresując kod HTML i CSS;
 • konsolidacja skryptów Java – są to kompleksowe działania optymalizacyjne wpływające na szybkość ładowania się poszczególnych elementów witryny;
 • zmniejszenie rozmiarów obrazków – aby strona była jeszcze bardziej wydajna niż dotychczas;
 • wdrożenie atrybutów ALT do grafik – czyli znaczników w języku HTML, które można wykorzystać do opisania zawartości wybranych plików graficznych (oddziałują one nie tylko na SEO, ale także umożliwiają osobom niedowidzącym lub całkowicie niesłyszącym zweryfikować zawartość obrazka – przy wykorzystaniu specjalnego programu);
 • wdrożenie szyfrowania HTTPS – implementacja certyfikatu SSL powoduje, że dana strona internetowa jest w pełni bezpieczna (dzięki temu Twoi klienci mogą dokonywać zakupów internetowych bez ryzyka utraty wrażliwych danych – np. z kart kredytowych);
 • dodanie i edycja meta tagów (specjaliści SEOSEM24 zwracają szczególną uwagę na znacznik meta title wpływający na SEO, ale także meta description skrótowo opisujący zawartość witryny, co przekłada się na poprawę aspektu UX).

Warto również wspomnieć, iż skuteczne pozycjonowanie stron w Łodzi nie jest możliwe bez dostosowania miar Core Web Vitals (LCP – Largest Contentful Paint, FID – First Input Delay oraz CLS – Cumulative Layout Shift). Stały się one ważnym czynnikiem rankingowym w 2021 roku i od tej pory odpowiadają za szybkość ładowania się strony, interaktywność witryny oraz wizualną stabilność Twojego serwisu.

Pozycjonowanie Łódź

Wszystkie omówione czynności wykonujemy, aby Twoja strona pojawiła się wysoko w organicznych wynikach wyszukiwania, czyli tzw. SERP-ach (ang. Search Engine Results Page).

Optymalizacja treści (on-site / on-page)

Inwestując w pozycjonowanie stron internetowych w Łodzi możesz także liczyć na kompleksową optymalizację treści – w taki sposób, żeby dany serwis osiągnął jak najszybciej wysokie pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania (minimum TOP 10).

Optymalizacja treści – składowe

Optymalizując treści w serwisach naszych klientów dbamy o m.in.:

 • nasycenie contentu wartościowymi pod kątem sprzedażowym frazami kluczowymi – w tym przypadku liczą się zarówno frazy ogólne (np. fryzjer Łódź), ale także wyrażenia złożone long tail SEO (np. sklep z butami używanymi Łódź).
 • rozbudowanie treści pod kątem wizualnym – dodajemy m.in. tabletki, wylistowania, wypunktowania, wyjustowania oraz wyboldowania;
 • sprawienie contentu bardziej użytecznym – wdrażając praktyczne screenshoty oraz infografiki;
 • wdrożenie linkowania wewnętrznego – aby użytkownicy mogli sprawnie poruszać się po witrynie, a roboty Google widziały wartość w danym serwisie;
 • poprawa struktury nagłówków i dodanie do nich niezbędnych słów kluczowych – dzięki temu teksty będą zdecydowanie bardziej wartościowe pod kątem SEO i użyteczne z punktu widzenia potencjalnych klientów (ponieważ staną się czytelne, umożliwiając wyszukanie niezbędnych informacji w krótkim czasie).

Warto również wspomnieć, iż specjaliści SEOSEM24 w ramach pozycjonowania stron w Łodzi regularnie dodają angażujące wpisy blogowe, aby zwiększyć autorytet wybranej witryny. 

Content marketing również ułatwia pozyskiwanie klientów, przyczyniając się do zwiększenia pozycji strony na poszczególne słowa kluczowe (w przypadku wpisów blogowych stawiamy na frazy long tail SEO przyciągające wyłącznie zdecydowanych klientów ukierunkowanych na skorzystanie z usługi lub zakup proponowanego produktu).

Link-building (off-site / off-page)

Zainwestowałeś w pozycjonowanie stron WWW w Łodzi? W takim razie Twoją pozycję w organicznych wynikach wyszukiwania zwiększymy również za pomocą link-buildingu – czyli jednego z najważniejszych elementów SEO, co potwierdza również Paddy Moogan, autor renomowanego podręcznika o link-buildingu dla początkujących pt.: The Beginner’s Guide To Link Building i założyciel agencji marketingowej Aira z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Pozycjonowanie Łódź

Działania związane z link-buildingiem polegają na urozmaiceniu profilu linków Twojej strony w celu zwiększenia jej wartości z punktu widzenia robotów Google (znanych również jako spidery lub pająki indeksujące).

W zależności od charakterystyki projektu oraz indywidualnych założeń naszych specjalistów, odnośniki pozyskujemy z wielu źródeł, m.in.:

 • własne zaplecza SEO,
 • portale ogłoszeniowe,
 • viralowe treści,
 • strony lokalne,
 • case study.

Warto również wspomnieć, iż w SEOSEM24 cenimy sobie także metodę relinkowania. Zgodnie z jej zasadami weryfikujemy odnośniki konkurencji za pomocą narzędzi analitycznych (np. Majestic SEO), a następnie wdrażamy linkowanie z podobnych źródeł – aby jeszcze bardziej zróżnicować profil linków Twojej strony, co przełoży się na wyższą widoczność strony, a w konsekwencji większą liczbę konwersji.

Pozycjonowanie stron internetowych Łódź – dlaczego warto zainwestować w SEO?

Konsekwentne wdrażanie powyższych działań optymalizacyjnych, regularne przeprowadzanie audytów SEO oraz pozostałych indywidualnie dobranych rozwiązań pozwala osiągnąć długofalowe rezultaty. 

W pierwszej kolejności odnotujesz wzrost widoczności własnej strony w organicznych wynikach wyszukiwania, co z kolei przełoży się na zwiększenie liczby potencjalnych klientów, którzy odwiedzają dany serwis.

Następnie zauważysz, że Twoja marka staje się bardziej rozpoznawalna, a konsumenci zaczynają jej ufać. Dzięki temu uzyskasz przewagę konkurencyjną, która wpłynie na maksymalizację mikro- oraz makro konwersji.

Pozycjonowanie stron Łódź – zalety

Zalety związane z pozycjonowaniem stron internetowych w Łodzi:

 • Wzrost widoczności strony w organicznych wynikach wyszukiwania – obecnie najczęściej klienci poszukują informacji w Internecie, a dokładniej w Google. Ta wyszukiwarka stanowi aż 98% udziałów na rynku wyszukiwarek (źródło: Statcounter GlobalStats). Uzyskanie topowych miejsc w Google na najważniejsze frazy kluczowe dla Twojego biznesu zdecydowanie pomoże Ci w pozyskaniu nowych klientów i wypromowaniu Twojej firmy.
 • Zwiększenie liczby potencjalnych klientów – jedną z najważniejszych korzyści związanych z pozycjonowaniem jest możliwość pozyskania stałych i zdecydowanych kontrahentów. To z kolei przekłada się na dodatkową liczbę konwersji (np. w postaci skorzystania z usługi, zapisania się do newslettera lub rejestracji na stronie).
 • Wzrost rozpoznawalności marki – omawiana zaleta jest bezpośrednio związana z większą widocznością w Google. Jeżeli Twoja strona zostanie wypozycjonowana do TOP 10 (lub wyżej) klienci zaczną zwracać na nią uwagę, co poprawi jej rozpoznawalność.
 • Uzyskanie przewagi konkurencyjnej – współpracując z agencją SEO minimum rok możesz liczyć na wypracowanie przewagi nad konkurencją. Dzięki temu staniesz się tzw. branżowym liderem i zaczniesz sprzedawać więcej.
 • Maksymalizacja mikro- oraz makro konwersji – głównym celem pozycjonowania jest zwiększenie popytu na usługi lub produkty (szczególnie w przypadku sklepów e-commerce). Warto jednak wspomnieć, iż SEO wpływa również na maksymalizację mikro konwersji, czyli uzyskanie połączenia telefonicznego, wiadomości e-mail lub kolejnego wypełnionego formularza kontaktowego (ewentualnie rejestracji na stronie).

Istotną zaletą przemawiająca za inwestycją w pozycjonowanie strony w Łodzi są długotrwałe efekty pozycjonowania. O co dokładnie chodzi? Otóż rezultaty związane z SEO będziesz odnotowywał nawet po zakończeniu współpracy z agencją marketingową (zazwyczaj przez kolejne 2-3 lata).

Pozycjonowanie strony Łódź – komu dedykujemy lokalne SEO?

Pozycjonowanie strony w Łodzi dedykujemy każdej firmie świadczącej usługi w obrębie województwa łódzkiego. Na lokalnym SEO skorzystają m.in.:

 • okoliczni fryzjerzy,
 • tatuażyści,
 • trenerzy personalni,
 • mechanicy,
 • kosmetyczki,
 • wizażystki,
 • dentyści,
 • osiedlowe sklepy spożywcze,
 • restauracje i kawiarnie,
 • kluby fitness,
 • solaria,
 • itd.

To nie wszystko, bowiem na pozycjonowaniu stron w Łodzi skorzystają także przedsiębiorcy świadczący usługi u klientów. Mogą to być rehabilitanci, masażyści, a nawet ekipy remontowe.

Jak działa pozycjonowanie stron w Łodzi? To bardzo proste – klient wpisuje w wyszukiwarkę interesującą go frazę kluczową (np. fryzjer Łódź). Ze względu na to, że inwestujesz w pozycjonowanie lokalne minimum 2-3 miesiące Twoja witryna wyświetli się na pierwszej stronie organicznych (bezpłatnych) wyników wyszukiwania. Co ciekawe – nie tylko w formie tekstowej, ale również w Mapach Google. Dlaczego? Ponieważ w SEOSEM24 zupełnie nieodpłatnie (w ramach abonamentu SEO) optymalizujemy profil Google Moja Firma (ang. Google My Business).

Pozycjonowanie Łódź

Pozycjonowanie stron WWW Łódź – ile trzeba czekać na efekty?

Pozycjonowanie stron WWW w Łodzi to dosyć skomplikowany proces wymagający długofalowych działań specjalistów ds. SEO, web developerów, content marketerów i copywriterów.

Nasi klienci pierwsze efekty pozycjonowania uzyskują zazwyczaj po 3-4 miesiącach od wdrożenia optymalnej strategii SEO. Wówczas można odnotować większą liczbę wyświetleń strony przekładającą się na pozyskanie dodatkowych klientów z wyszukiwarek. 

Specjalistom SEOSEM24 około 6-12 miesięcy zajmuje zwiększenie zysków klientów. W tym czasie pozycjonowanie zaczyna się zwracać. Zazwyczaj po 18-24 miesiącach proces SEO staje się całkowicie opłacalny – zwrot z inwestycji jest ogromny (często na poziomie kilkuset procent w porównaniu do stanu witryny przed rozpoczęciem współpracy z agencją marketingową).

Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Łodzi? – cennik SEOSEM24

Ceny za lokalne pozycjonowanie w Łodzi zaczynają się od 500 zł netto miesięcznie. Finalny koszt SEO jest natomiast ustalany indywidualnie przez naszych specjalistów na podstawie kilku zależnych, a mianowicie:

 • liczba podstron w Twoim serwisie – im mniej podstron, tym pozycjonowanie będzie tańsze;
 • stan optymalizacji witryny – serwisy lepiej zoptymalizowane pod kątem SEO wymagają mniejszych nakładów pracy specjalistów na samym początku, co pozwala uzyskać niższą cenę abonamentu SEO;
 • konkurencyjność Twojej branży – pozycjonowanie lokalne w Łodzi jest relatywnie tanim procesem (najdroższe okazuje się SEO w e-commerce);
 • okres trwania umowy SEO – najtańsze pozycjonowanie w Łodzi można uzyskać decydując się na minimum 12-miesięczną współpracę;
 • historia Twojej witryny – a w tym otrzymane w przeszłości kary od wyszukiwarki.

Warto również wspomnieć, iż koszt za pozycjonowanie w Łodzi jest uzależniony od aktualnej widoczności serwisu oraz trudności i liczby optymalizowanych fraz kluczowych.

Pozycjonowanie stron Łódź – skorzystaj z oferty SEOSEM24 już dziś!

Specjaliści z agencji SEOSEM24 zawodowo zwiększają widoczność w organicznych wynikach wyszukiwania. Dzięki temu pozyskasz dodatkowych klientów, którzy w przyszłości skorzystają z proponowanych usług. Twoja marka stanie się bardziej rozpoznawalna wśród konsumentów, co przełoży się na wykreowanie profesjonalnego wizerunku w sieci. Decydując się na lokalne SEO w Łodzi zbudujesz również zaufanie konsumentów i zmaksymalizujesz współczynnik konwersji.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Pozycjonujemy strony i sklepy internetowe od wielu lat. Mamy pomysł na wypromowanie Twojego biznesu. Napisz do nas lub zadzwoń. Porozmawiamy merytorycznie o reklamie w sieci.

FAQ – najczęstsze pytania i odpowiedzi [pozycjonowanie Łódź]

Ile kosztuje pozycjonowanie stron w Łodzi?

Ceny za pozycjonowanie stron w Łodzi zaczynają się od 500 zł netto miesięcznie. W zależności od liczby podstron w Twoim serwisie, trudności pozycjonowanych fraz oraz specyfiki branży, w której działasz koszty mogą wahać się nawet do 4 000 zł netto miesięcznie. Finalne ceny są ustalane indywidualnie, dlatego zachęcamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego ze specjalistami SEOSEM24.

Po jakim czasie zauważę efekty pozycjonowania lokalnego w Łodzi?

Efekty pozycjonowania lokalnego w Łodzi będą widoczne już po kilku miesiącach od rozpoczęcia współpracy z agencją SEOSEM24. Mniej więcej 6-12 miesięcy zajmuje nam, żeby zwiększyć zysk w firmie klienta (np. w postaci dodatkowych telefonów przekładających się na skorzystanie z oferowanych usług).

Dlaczego warto zainwestować w lokalne pozycjonowanie stron w Łodzi?

Lokalne pozycjonowanie stron w Łodzi wiąże się ze wzrostem widoczności Twojej witryny w organicznych (bezpłatnych) wynikach wyszukiwania. Dzięki osiągnięciu minimum TOP 10 w Google Twój brand stanie się rozpoznawalny wśród konsumentów, co przełoży się najprawdopodobniej na dodatkowych klientów i większe zyski Twojej firmy.

Komu dedykujemy pozycjonowanie stron w Łodzi?

Na pozycjonowaniu stron w Łodzi skorzystają przede wszystkim przedsiębiorstwa, które świadczą usługi w obrębie województwa łódzkiego. Mogą to być m.in. siłownie, solaria, gabinety dentystyczne oraz zakłady fryzjerskie czy też tatuatorskie.

Czy istnieje alternatywa do pozycjonowania stron w Łodzi?

Biorąc pod uwagę obecne standardy pozycjonowanie jest jednym z najlepszych sposobów na reklamę Twojego biznesu w sieci. Jeżeli chcesz zmaksymalizować konwersję jeszcze bardziej, zdecyduj się na Google Ads (dawniej AdWords). Pamiętaj jednak, że SEO powinno stanowić ok. 65-70% Twojego budżetu reklamowego na cały miesiąc. Google Ads to jedynie dodatek wymagający maksymalnie 30-35% inwestycji budżetu miesięcznego.

 

SEOSEM24 Łódź – Pozycjonowanie stron www Łódź, Tworzenie stron www Łódź, Agencja reklamowa Łódź, Księdza Piotra Skargi 304, Łódź


5 5 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pozycjonowanie Łódź Pozycjonowanie stron Łódź

Pozycjonowanie Łódź
Pozycjonowanie stron Łódź
Pozycjonowanie stron www W Łodzi
Pozycjonowanie w Łodzi
Pozycjonowanie stron w Łodzi
Pozycjonowanie stron www Łodzi.

Bardzo wiele fraz użytych. Zaskakujące powiem Wam. Piękny keyword stuffing.

Marek Wajcha

Zdecydowanie dobry tekst ale moglibyście bardziej oprogramowanie rozpisać. Jak wygląda umowa itd 🙂

Benek

Ciekawi mnie bardziej czemu strona nie zaindeksowała się na frazę pozycjonowanie Łódź jeszcze

5
0
Would love your thoughts, please comment.x