Najlepsza agencja reklamowa w Polsce 2023 – Ranking agencji Reklamowych w Polsce 2023

Ranking agencji reklamowych - Top 10 agencji reklamowych według opinii klientów

Reklama dźwignią handlu. To prawda stara jak… sam handel. Dziś od poczty pantoflowej znacznie ważniejsza jest dobrze zaplanowana, kompleksowa i konsekwentnie wdrażana strategia marketingowa. A taką najlepiej powierzyć specjalistom. Postanowiliśmy sprawdzić, jaka jest najlepsza agencja reklamowa w Polsce – zadecydowały opinie zadowolonych klientów.

Metodologia badania – podstawą ilość i średnia opinii GMF

Aby poniższe zestawienie było możliwie najbardziej obiektywne oraz wynik każdej z agencji był maksymalnie zależny od jej własnych wysiłków, przyjęliśmy, że decydować będą tylko wymierne i niepodważalne czynniki. Jak to zrobiliśmy?

 1. Warunkiem uwzględnienia w rankingu TOP 10 było pojawienie się wysoko w pozycji wyszukiwania frazy „agencja reklamowa, poland” na mapach Google przy ustawieniu całego kraju jako lokalizacji wyszukiwania. W ten sposób uwzględniliśmy te agencje, które najlepiej pozycjonują swoje wizytówki GMF.
 2. Wybraliśmy 10 wyników i uwzględniliśmy tylko takie agencje, które na profilu GMF zebrały minimum 100 opinii oraz uzyskały średnią ocen powyżej 4,5.
 3. Następnie każdego z laureatów zlustrowaliśmy pod kątem wiarygodności opinii za pomocą niezależnego narzędzia analitycznego Reviews Audit (RA).
 4. Reviews Audit pokazało nam bardziej szczegółowe osiągi poszczególnych agencji, niż podają je Mapy Google. Spisaliśmy zarówno dokładną średnią ocen (rating), jak i ilość zweryfikowanych opinii przez RA.
 5. Wyniki posortowaliśmy według średniej z ocen, a następnie ilości zweryfikowanych opinii. Tym samym uzyskaliśmy poniższe zestawienie.

W ten sposób uzyskaliśmy listę firm, które jednocześnie:

 • zyskały zainteresowanie reprezentatywnej ilości klientów (przekroczenie 100 ocen to naprawdę dużo),
 • mogą pochwalić się najwyższą średnią ocen w Polsce,
 • mają zaufanie klientów i potwierdzony wynik wiarygodności ich ocen przez niezależne narzędzie analityczne.

Dzięki tak przyjętym kryteriom pokażemy Ci, jaka jest najlepsza agencja reklamowa w Polsce wedle opinii klientów!

TOP 10 najlepsze agencje reklamowe w Polsce wedle opinii klientów

Ranking agencji reklamowych - Top 10 agencji reklamowych według opinii klientów

Badanie przeprowadzono na przełomie stycznia i lutego 2023 r. Na ten okres także prezentowane są wyniki Reviews Audit każdej z agencji. Szczegóły możesz sprawdzić za pomocą dołączonych linków.

TOP 10 – najlepsze agencje reklamowe 2023, opinie klientów, analiza Reviews Audit

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 1:

SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja reklamowa Kraków

SEOSEM24 - Najlepsza agencja reklamowa w Polsce

Zwycięska agencja reklamowa ma największą liczbę opinii i imponującą z nich średnią ocen. SEOSEM24 deklasuje konkurencję także pod kątem wyników analizy Reviews Audit. Najwyższy spośród laureatów Final Result na poziomie 77%, perfekcyjny wynik Trust Analysis oraz ogromny dopływ nowy opinii klientów – aż 102 w ciągu mijającego kwartału. RA radzi jednak, aby nieco popracować nad tempem, z jakim agencja odpowiada na komentarze klientów. Te za to są treściwe i uznane przez narzędzie analityczne za bardzo wiarygodne.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/5156/seosem24

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 2:

Agencja Reklamowa Szpilka

Najlepsza agencja Marketingowa w Polsce - TOP 2 Szpilka

Miejsce drugie to bardzo wysoka średnia z dużej liczby ocen. Niestety, nieco gorzej jest z Trust Analysis oraz responsywnością na komentarze klientów. Te za to stale dopływają – 19 w ciągu ostatnich 3 miesięcy. RA przyznaje kategorię B, czyli wysoko.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/5155/agencja-reklamowa-szpilka

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 3:

Nakatomi

Najlepsza agencja marketingowa w Polsce - TOP 3 Nakatomi

Trzecie miejsce na podium to agencja z Warszawy. Imponująca średnia z wysokiej liczby ocen. Te na szczęście stale dochodzą. Niestety, profil GMF jest znacznie gorzej oceniany przez RA – taka sobie widoczność czy wyniki Trust Analysis. Te i inne czynniki powodują, że profil otrzymuje kategorię “A?”.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/5154/nakatomi-warszawa

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 4:

JustIdea Agencja E-commerce 360

Miejsce czwarte to podobna sytuacja jak poprzednio – wspaniała średnia z dużej liczby ocen, lecz znacznie gorzej z Trust Analysis, widocznością czy jakością opinii. Tych ostatnio nie doszło, a do tego agencja nie kwapi się z reagowaniem na nie. Sporo do poprawy, choć wynik i tak bardzo wysoki – kategoria “A?”.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/3734/justidea-agencja

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 5:

Agencja Reklamowa Fenix

Najlepsza agencja reklamowa - TOP 5 Fenix

Fenix z Wrocławia cieszy się stałym dopływem nowych opinii na GMF. Te są treściwe i w 96% ocenione przez RA za wiarygodne. Nieco gorzej jest z Trust Analysis, za to lepiej z responsywnością. Wysoka średnia, duża liczba ocen dają w sumie kategorię B.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/5153/agencja-reklamowa-fenix

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 6:

Widoczni

Szóste miejsce to agencja z Poznania. Choć średnia wysoka i to z naprawdę sporej liczby ocen, to bardzo rzadko firma na nie odpowiada na profilu GMF. To jeden z głównych problemów, które wynikają z analizy RA. Nie jest idealnie z widocznością, za to przyzwoicie z wiarygodnością opinii. Trzeba przyznać, że choć pod względem ich ilości w liczbach bezwzględnych do lidera zestawienia dzieli poznańską agencję przepaść, to nadal spora to, jak na to zestawienie, liczba....

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/3731/widoczni

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 7:

Echo Potęga sprzedaży

Najlepsza agencja reklamowa - echo potega sprzedazy

Siódme miejsce to nadal bardzo wysoka średnia z dużej liczby opinii. Reviews Audit docenia responsywność i treściwość komentarzy. Niestety, żadne nie dopłynęły w ostatnim kwartale i można popracować nad widocznością. RA przyznaje profilowi GMF agencji Echo Potęga sprzedaży kategorię B.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/4079/echo-potega-sprzedazy

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 8:

Delante Agencja SEO/SEM

Ranking agencji Marketingowych - Dalante miejsce 8

Imponująca liczba opinii oraz średnia ocen. Bardzo przyzwoity wynik wiarygodności opinii. Godna pochwały responsywność, choć w ostatnim kwartale nie było pod tym względem wiele do roboty – doszła tylko 1 opinia. Nieco gorzej z widocznością i jeszcze gorzej z Trust Analysis. Nadal to jednak laureat TOP10 – a zatem zasłużona kategoria B.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/4080/delante-agencja-seo-sem

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 9:

Studio Reklamy Wena

Ranking agencji reklamowych - Studio reklamy wena

Wena to klasyczny przykład dobrze ocenianej agencji przez klientów, za to z wymagającym sporej poprawy profilem GMF. Opinie dochodzą z wolna, a firma w ogóle na nie nie odpowiada. W ocenie RA plusy jednak górują nad minusami i mamy kategorię B.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/5152/studio-reklamy-wena

Najlepsza agencja reklamowa 2023 miejsce 10:

Gadżety reklamowe – Reklamowe 24

Ranking Agencji reklamowych - TOP 10 Gadżety reklamowe 24

“Ostatni będą pierwszymi” sprawdza się w przypadku agencji z 10. miejsca zestawienia. Mimo ostatniej pozycji, w jednej rzeczy jest najlepsza z rankingu – responsywność. Średnio 2 dni to imponujący wynik. Naprawdę dobrze jest też z liczbą opinii i średnią ocen. Gdyby tylko popracować nad profilem GMF, na pewno łódzka firma znalazłaby się wyżej na liście.

Link do analizy Reviews Audit: https://reviewsaudit.com/results/5151/gadzety-reklamowe-reklamowe-24

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Reviews Audit – jak działa to narzędzie i co bada?

Reviews Audit to darmowe narzędzie analityczne, dzięki któremu możemy sprawdzić stan naszej wizytówki GMF. Głównie pod kątem SEO i widoczności, ale także wiarygodności opinii pozostawianych przez klientów. Oprócz tego otrzymujemy wynik dotyczący ilości pozostawionych obok ocen komentarzy i treściwości tych komentarzy. To właśnie to kryterium było kluczowe przy układaniu powyższej listy.

Narzędzie sprawdza, czy dana firma odpowiada na komentarze, w jakim stopniu oraz po jakim czasie. To jeden z istotnych czynników do oceny tego, w jaki sposób agencja prowadzi swój profil GMF. To z kolei przekłada się na kolejną mierzoną danę – ilość nowych opinii, które pojawiły się w ciągu 3 miesięcy poprzedzających badanie.

Narzędzie oddziela opinie, co do których ma wątpliwości, przez co wyniki podawane przez GMF i RA mogą się różnić. Te i wiele innych zmiennych składa się na Final Results.

Reviews Audit to narzędzie darmowe, łatwe w użyciu i pozwalające sprawdzić, nad czym powinniśmy jeszcze popracować, prowadząc własny profil GMF. Co ważne – nie ocenia ono jakości usług danej agencji reklamowej, lecz jedynie jej profil GMF. Na potrzeby naszego zestawienia – głównie wiarygodność ocen oraz stosunek firmy do nich.

Najlepsza agencja reklamowa w Polsce – liderem SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja reklamowa. Dziękujemy!

Pierwsze miejsce dla naszej agencji to wyróżnienie i zaszczyt. Zwłaszcza dlatego, że zwycięstwo w zestawieniu dały nam Wasze opinie. Jest nam niezmiernie miło. Kredyt zaufania, jakim nas obdarzacie, to dla nas nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim motywacja, by działać jeszcze lepiej i jeszcze efektywniej reklamować Wasze usługi i towary.

Dziękujemy, że według Was SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja reklamowa to najlepsza agencja reklamowa w Polsce! Obiecujemy jeszcze więcej!

Podsumowanie i kilka wniosków z zestawienia

Powyższe zestawienie mówi nam, która agencja reklamowa jest najlepsza w Polsce – zadecydowały zweryfikowane opinie klientów. Znamy lidera i pozostałych laureatów. Jaki z tego wszystkiego morał?

 • agencji reklamowych o naprawdę wyrobionej reputacji poznać można po jednocześnie wysokiej liczbie ocen oraz wysokiej średniej z tych ocen,
 • oceny, aby były uznawane za poważne, muszą być wiarygodne. Pod tym kątem lustruje je już samo Google, a także niezależne narzędzie, takie jak Reviews Audit. Taki audyt może przeprowadzić każdy potencjalny klient samodzielnie,
 • jak przystało na TOP10 – wszystkie agencje w zestawieniu mogą pochwalić się dużą liczbą wiarygodnych opinii,
 • zaufanie, które wyrażają w ten sposób klienci to bezcenny motor napędowy popularności usług agencji – ma miejsce swego rodzaju efekt kuli śnieżnej,
 • do efektywnego działania w sieci konieczne jest założenie wizytówki GMF, a następnie odpowiednie jej prowadzenie,
 • bardzo istotna jest relacja z klientami, także po wykonaniu zlecenia. Przejawia się to także w odpisywaniu na komentarze na profilu GMF. Reviews Audit wskazuje to jako jeden z istotniejszych czynników budzących zaufanie danej agencji,
 • nade wszystko liczą się efekty i ciężka praca. Klienci głosują portfelem i wybierają rozsądnie.

FAQ – krótko, o co chodzi w badaniu?

Jaka jest najlepsza agencja reklamowa w Polsce wedle opinii klientów?

Wedle obiektywnych kryteriów, chłodnej analizy Reviews Audit i przede wszystkim – opinii klientów, najlepsza agencja reklamowa to SEOSEM24 Pozycjonowanie stron WWW, Tworzenie stron WWW, Agencja reklamowa.

Jak powstał ranking TOP 10 – najlepsza agencja reklamowa w Polsce 2023?

Zestawienie zawiera 10 agencji reklamowych, które spełniły jednocześnie 3 warunki:

 • wysoka pozycja w wynikach wyszukiwania w Mapach Google,
 • liczba ocen przekraczająca 100,
 • najwyższa kolejna średnia ocen.

Laureatów wskazały obiektywne i mierzalne czynniki, nie zaś arbitralny dobór.

Czym jest wizytówka Google Moja Firma (GMF) oraz narzędzie analityczne Reviews Audit (RA)?

Wizytówka GMF to darmowe i bardzo pomocne narzędzie służące do promocji swojej działalności. Zwłaszcza lokalnej. Możesz umieścić lokalizację swojej firmy na Mapach Google, a na wizytówce podać klientom wszystkie interesujące ich informacje. To forma reklamy, a także sposób na widoczność w sieci. Klienci mogą pozostawiać oceny Twojej firmy i opatrzyć je komentarzem, na który Ty możesz reagować.

Reviews Audit z kolei to obiektywne narzędzie analityczne, które ocenia jakość profilu GMF oraz wiarygodność pozostawianych na nim opinii klientów.

Czy usługi agencji reklamowej rzeczywiście są mi potrzebne?

W dzisiejszych czasach każda działalność gospodarcza wymaga rozgłosu, a tą najlepiej zapewni profesjonalna kampania reklamowa. Obejmuje ona nie tylko przygotowanie materiałów promocyjnych takich jak klipy reklamowe czy ulotki. To także zadbanie o widoczność w sieci, stworzenie pozytywnego otoczenia wokół Twojego towaru, usługi czy brandu, czy organizacja imprez. Żelazną zasadą jest przygotowanie sensownej strategii i konsekwentna jej realizacja. Składa się na to szereg działań i praca sztabu ludzi. Czy masz na to wszystko czas? Agencja reklamowa ma i załatwi to za Ciebie, bezpośrednio przyczyniając się się do zwiększenia sprzedaży i pozyskania nowych klientów.

Dlaczego na liście nie znalazła się agencja reklamowa X albo Y?

Kryteria znalezienia się na liście były dość sztywne, by osiągnąć możliwie najbardziej obiektywne wyniki. Być może Twoja ulubiona agencja reklamowa na moment przełomu stycznia i lutego 2023 r. nie miała zgromadzonych minimum 100 opinii lub jej średnia była poniżej 4.5.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x