Kampanie YouTube

Youtube jest dziś tak popularnym serwisem, że nikogo nie dziwi wykorzystywanie go do celów promocyjnych. W ostatnich latach serwis stał się jednym z najczęściej wykorzystywanych mediów reklamowych. Interesują Cię kampanie Youtube i chciałbyś przygotować taką promocję dla swojej marki? Napisz do nas!

Kampanie Youtube są dziś tak popularne i skuteczne, że z powodzeniem mogą konkurować z kampaniami reklamowymi w telewizji. Co więcej – pozwalają wygodnie kierować kampanią i łatwo mierzyć jej efekty. I właśnie dlatego aż 71% dużych firm wykorzystuje serwis Youtube do prowadzenia swoich działań marketingowych.

W serwisie Youtube można emitować materiały reklamowe tuż obok materiałów niekomercyjnych. Treści te pozwalają dotrzeć z przekazem do bardzo dużej grupy odbiorców. W końcu z serwisu korzysta aż 20 milionów Polaków.

Kampanie Youtube pozwalają budować świadomość marki i zwiększać jej rozpoznawalność. Używając kampanii Youtube można kształtować jej wizerunek, a także informować o promocjach, produktach czy oferowanych usługach. Możliwości są niemal nieograniczone.

kampanie youtube

Rodzaje kampanii YouTube

Reklamy In-Stream to najpopularniejszy format kampanii Youtube. Rozliczane są za obejrzenie (tzn. w modelu CPV – cost per view). Video kampanie Youtube dzielą się zwykle na:

  • Reklamy TrueView In-Stream – są to reklamy wyświetlane przed docelowym, niekomercyjnym materiałem wideo (czasami z możliwością pominięcia reklamy po 5 sekundach),
  • Reklamy TrueView Discovery – są to reklamy wyświetlane obok filmów w wynikach wyszukiwania albo na stronach wydawców filmów w sieci reklamowej Google. Wyświetlenie takiego materiału video wymaga kliknięcia w miniaturę.

Kampanie Youtube pozwalają markom docierać do szerokiej grupy potencjalnych klientów oraz ułatwiać im podejmowanie decyzji, np. zakupowych. Firma płaci tylko wtedy, gdy użytkownik wykaże zainteresowanie materiałem. Jeśli interesują Cię kampanie Youtube – napisz do nas!

Zobacz też nasze pozostałe kampanie reklamowe: https://seosem24.pl/uslugi/kampanie-reklamowe/