Kampanie w wyszukiwarkach

Kampanie w wyszukiwarkach to doskonały sposób, aby zdobyć nowych klientów. Dzięki nim reklamy Twojej firmy będą pojawiały się powyżej organicznych wyników wyszukiwania. To oznacza, że użytkownik po wpisaniu w wyszukiwarkę danej frazy, związanej z Twoim słowem kluczowym, zobaczy u góry reklamę Twojej firmy. Kampanie w wyszukiwarkach są najpopularniejszym rodzajem kampanii w sieci.

Reklamy tworzone w ramach kampanii w wyszukiwarkach wyświetlane są w formie boksu z tekstem. Treść reklamy powinna być dostosowana do charakteru i celu kampanii. Niezbędne jest również dobranie odpowiednich słów kluczowych – sam wybierasz, jakie frazy najbardziej pasują do Twojej firmy. Sam określasz również, kto jest Twoim potencjalnym klientem, czyli odbiorcą reklamy. Kampanie w wyszukiwarkach pozwalają wybrać dowolną grupę docelową. By uruchomić reklamę konieczne jest również wybranie budżetu, zasięgu kampanii oraz czasu jej trwania.

Kampanie w wyszukiwarkach

Kampanie w wyszukiwarkach krok po kroku

Na początku tworzenia kampanii w wyszukiwarkach wybieramy cel i typ kampanii. Trzeba więc zdecydować, na czym najbardziej nam zależy – czy chcemy sprowadzić na stronę nowych użytkowników, czy może zwiększyć rozpoznawalność marki, etc. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie podstawowych informacji na temat kampanii, jej zasięgu, specyfiki grupy docelowej oraz dziennego budżetu.

Następnie należy wybrać słowa kluczowe, po wpisaniu których użytkownicy sieci znajdą naszą reklamę. W doborze słów kluczowych pomagają narzędzia Google oraz nasi eksperci. W SEOSEM24 dobierając słowa kluczowe zawsze kierujemy się ich potencjalną rentownością.

Tworząc treść reklamy należy mieć na uwadze charakter grupy docelowej. Treść powinna być jak najbardziej konkretna i perswazyjna, aby skutecznie przekonała użytkowników do odwiedzenia strony.

Jeśli nigdy nie przygotowywałeś tego typu reklam, kampanie w wyszukiwarkach mogą okazać się dla Ciebie sporym wyzwaniem. Dlaczego? Bo platforma jest bardzo rozbudowana i daje użytkownikom mnóstwo możliwości modyfikacji reklam. Warto wtedy zlecić to zadanie profesjonalistom. ‘

W SEOSEM24 wykonamy i wdrożymy profesjonalne kampanie w wyszukiwarkach, dobierając optymalne rozwiązania, które przynoszą najlepsze efekty. Przeprowadzimy też analizę wyników kampanii, dlatego możemy na bieżąco reagować na zachodzące zmiany. Zapraszamy!

Zobacz nasze pozostałe kampanie reklamowe: https://seosem24.pl/uslugi/kampanie-reklamowe/